Автор Тема: Търся информация за BMW E24 635CSI  (Прочетена 10742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2012, 18:22:58
Отговор #10

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да де, в крайна сметка ще вземеш тая кола за 3000-3500 и ще дадеш още 1500 да я направиш. Ще ти дойде на 5000лв примерно. Според мен за 5-6 бона можеш да намериш горе долу добра такава с ляв волан. Като цяло хубавите са по 7-8 бона, ама ако търсиш по-упорито можеш и за 5-6 да си намериш. Скорости се намират също не е проблем.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 31, 2012, 18:53:19
Отговор #11

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Обръщали сте табло на нов модел S classe??? То трябва да ви дадат дипломи за инженери тогава  :D :D  Имах намерение да напиша ,че изобщо не здравословно да я обръщаш,но щом с това сте се справили няма да е проблем.

Август 31, 2012, 19:12:45
Отговор #12

Неактивен kzkiller696

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Проблема е такъв,че не мога да дам 5000 лв на куп. Пък и имам желание да го направа... (Що може да е лесно като може да е трудно) ;D ;D ;D

 А колкото до обръщането на С класата мога да кажа че хич ни и лесно и съм съгласен че не е полезно но за 3000лв човек прави чудеса...  O:-)

Септември 01, 2012, 04:02:07
Отговор #13

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Тук има едно на доста примамлива цена, въпреки, че е 628:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=46&t=281688

Септември 01, 2012, 10:40:00
Отговор #14

Неактивен kzkiller696

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Не е зле,но май е продадена...   И все пак ще звънна да питам...

Септември 01, 2012, 13:46:10
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Втурваш се по най-грешния начин. Ама и другите те насърчават без да помислят. Грешат определено и те, и ти.   Така не бива.

Първото и най-важно нещо, когато се купува такъв автомобил е да се поинтересуваш, какво точно представлява той. Можеш ли да си го позволиш. За какво ти е.  После има ли документи, няма ли. Как стои въпросът със данъците. Плащани ли са, не са ли плащани. Защото данъкът на 635, изобщо не е малък.  Движила ли се е, седяла ли е , колко  е седяла.  Чия собственост е била/ е.   Само искам да ти кажа, че тези коли са купувани предимно от хора с бездънни джобове, които изобщо нямат нищо общо с обикновен български гражданин . Особено през 90-те години и най-вече началото на този тъмен период.   

 Да е била на някой богаташ, лошо няма.  Тогава ще е кукла.   Но, когато е била/е на някой тъпанар с високо самочувствие  и празен джоб - тая кола просто е помляна отдавна.    Тия БМВ-та са много прости и здрави машини, ама всяка машина зарязана на произвола и карана яко в БГ( както се кара БМВ), просто много бързо сдава багажа.     

 DMC, няма да ми се сърдиш, ама безброй М30-ки са потрошени в България. От хамалогия.  И то двигатели, които са под 300 000 км. . Поради горната причина - каране, икономисване, немарливост и всякаква липса на поддръжка. 

Остаряват и им се разпадат тампоните по окачването. Отпред започва да се раздрънква И управлението става трудно/тежко/неточно.  Отзад, колелата се отварят прекалено много. В други случаи, подрамата е почти без тампони и се суче наляво-надясно около болтовете, всявайки ужас на всички пътници и шофьора.  Тривиалният случай е, че им загниват местата, където се захваща задния мост. Опасно е.   Износва се кормилната кутия, която добива разни хлабини/луфтове. Износва се и помпата на кутията. Лагери на главини, спирачни дискове са жизненоважни части.  Предните калници гният около фаровете и в задния край, където се свързват със прага. Задните калници също гният там+задния край към бронята долу.  Трябва да погледнеш за минали или скрити челни удари.  Гният им роговете.  В таблата имат батерии, които се разлагат/разпадат и могат да предизвикат повреди в други работи.  Най-малкото, няма да работят съответните индикационни уреди.   Това са все неща, важни детайли, които човек трябва да забележи при купуване на такова БМВ.

Автомата не е лошо нещо.  :) Особено когато мотора е голям, автомата е нещо изключително приятно.  Тия БМВ-та, от място до 100, разликата в динамиката между ръчка и автомат е грубо 1 секунда.  Която секунда въобще няма значение при цивилно/ежедневно ползване на колата.  Разликата е, че автоматика предлага една такава плавност и мекота на ход, която създава онова характерно усещане за комфорт от голяма класа.   С ръчка или автомат - тук икономия няма.  Вярно, със ръчни скорости, Е23-ка 3500 съм постигал и ПОД 9/100 бензин извън град, но не си е икономична. Висок клас автомобил е, предразполага  към високата скорост, а тя изобщо не се усеща.  O0  С автомата средно гори по литър отгоре.  :)  Виж, като цяло, горивото е последното за което се мисли в такава кола.   В момента в който помислиш за тази страна - просто тоя кола не е за теб.     Да я купуваш/ правиш с цел препродажба, тогава най-вече те интересуват документите и каросерията.  Другото все ще го нагласиш.   :)

Септември 01, 2012, 16:19:52
Отговор #16

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Изцяло сългасен съм с другаря Живков. Най- добре е да се търси възможно по- запазен автомобил, главно от към купе, защото ламарините на Е24 са скъпи. И най- важното за мен- колата да е с чисто минало.

Септември 01, 2012, 16:22:59
Отговор #17

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Другарю,
 доста М30ки са потрошени в БГ, ама аз това го пропуснах, защото като гледам колата май е нов внос. На запад уж ги гледат повече и правят по-малко компромиси.  Иначе за тампоните на носачите и кормилните кутии - износват се, да. Но моето Е12 беше с оригиналните носачи и оригиналната кутия, набори 1977ма. Нямаха забележки. На таблото пишеше 272 000 (дали е вярно не знам :) ) Иначе за данъците и документите подкрепям. Високи са и данъците и ако трябва да платиш за 2 години назад то трябва да нагласиш 500лв (за Софийска община). Батериите в таблото - да, 100% са аут и няма да работи почти нищо :) Но това е лек мач. И накрая,  но не на последно място разходът - наистина е убийствен при тези цени на горивата.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 01, 2012, 22:15:21
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Жоро, мога да ти дам примери с още три БМВ-та с оригинални предници и над тези километри. Но, те не слагат под общ знаменател всички такива. `Щото добре знаеш, че масата са си гробници и всяка гума им е със собствено мнение.  За това го съветвам какво да гледа. Поне до колкото мога да го посъветвам, де.

По-вероятно е да се намери днес чисто нова Шкода 100S на 0 километра, от колкото висок, луксозен клас БМВ с чисто минало, добро здраве и добра цена.  Мечтите са мечти, реалността.........такава.  ::) Е, аз желая на всеки ентусиаст да намери неговата кола такава, каквато я иска. Не е невъзможно. Просто човек не трябва да прибързва, а да реагира светкавично, когато изскочи ,,единствената".   :)

Като се замисля и над горното ми мнение, ,,голям разход" е субективно понятие.  Голямолитражния автомобил, не е толкова лошо нещо. Просто повечето хора не са свикнали да шофират такава кола и самата психологическа бариера  кубатура, цилиндри, мощност ги спъва допълнително.   Ако се замислите реално, единственото скъпо в такава кола са ГО и данъци. Всичко около двигателя е преоразмерено и запасено със здравина, надежност, сигурност. Няма как да е иначе, при тези мощности и скорости, които принципно се предполага че ще се развиват.  Другото е, че големия мотор върви добре, еластично и има много сила, без да му се дава газ.  Шофьора може да си изработи такива похвати, че разходът на гориво при 3,5 литров бензин да е равен и дори по-нисък от този на 1800/2000. В градски условия с най-много литър под два над малолитражния.  Много време съм търсил правилния начин да се кара такава 7-ца в град и извън град. И излиза по-евтино от някое Е21 или 2-литрова 28-ца, дето хем харчи - хем не върви. 

Малък анонс : по темата  :)

Волгата 24-ката, читава и центрована, дава разход на бензин, като този на Е23-3500.  Мхм, да.  С разликата, че 3,5 литровия агрегат при 150-170 километра в час, харчи между 10/12 ( в зависимост от състоянието) литра бензин на 100 километра. Което е нищо за тази маса, цилиндри, характеристики.  В това е разликата.  Има 8-цилиндрови, 5000 кубикови Мерцедес 126, които между 140-160, харчат 10,5-11/100 с автоматични скорости.  А са по 240+ к.с. на почти 2 тона каросерия.  O0   Цените на горивата са високи, горивата също са противни на качество.  С оригинални, хубави инжектори, хубав изпарител и кадърен настройчик,  нищо чудно със LPG да работи по-добре от колкото с тия гадни бензини.

 




 

Септември 01, 2012, 22:47:21
Отговор #19

Неактивен kzkiller696

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря Ви колеги за цялостната информация за този автомобил.До колкото разбрах тази варненската наистина седи от много време по сайтове и за това реших да не се втурвам дирекно към нея...

Прегледах 3-те предложения от  DMC  и си харесах тази   http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=219314047&cd=634805491610000000    Обаче е за смяна на съединител което не е проблем остава ми да проуча как седят нещата относно вноса на този автомовил.

А колкото до разхода на бензин това не ме притеснява.Предварително съм помислил за това какви лами са тези БМВ-та.

Сега ми остава само да изчакам да дойде пролетта да си изкарам книжката и евентуално ако не е продадена да взема тази или пък някоя друга, но твърдо съм решен ва се сдобия с една Е24-ка (това ще ми е първата кола).