Автор Тема: Търся информация за BMW E24 635CSI  (Прочетена 10748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 01, 2012, 22:57:10
Отговор #20

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ъъъъ, чакай сега, ти още нямаш книжка ли?  :-X Сигурен ли си, че искаш това да ти е първата кола? Ежедневно ли ще я караш? Трабва да ти е дълбок джоба, за да си го позволиш.

Септември 01, 2012, 23:12:25
Отговор #21

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Този ми прилича на мене  :D :D Взема някоя бангия и се заробва с нея . Колега личен пример ще ти дам. Още преди да изкарам книжката взех моята бездънна яма за пари.Това става 2007 година. Сега сме 2012 края ,а аз още не съм я карал повече от 8 месеца  :D :D И въпреки всичко не се опкавам де ,но идеята ми е ти готов ли си за това?

Септември 02, 2012, 00:55:35
Отговор #22

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
 Иво _csl може и той да сподели опит. Иво си купи Е12ка преди година и половина (когато беше на 16). Може да го питаш дали я е карал и кога мисли да я кара :) Иво, това в кръга на шегата
Ми... аз не знам как да коментирам това твое желание Е24 да ти е първа кола... наистина не знам какво да кажа и затова няма да кажа нищо.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 02, 2012, 12:21:56
Отговор #23

Неактивен kzkiller696

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Да все още нямам книжка,защото това лято навърших 18.Иначе от 14 годишен се мотам по сервизи със по големият ми брат и разбирам доста даже от време на време работиме заедно.

С взимането на тази Е24-ка ще си сбъдна децката си мечта.Подготвен съм и знам какво ме чака,за това гледам да взема автомобил в колкото се може по-добро състояние.А и да ви кажа Е24-ката няма да ми е първата а ще ми е втората защото до сега имах Е30, която продадох на приятел.

Колата мисля да ми е за ежедневно ползване и съм предвидил че ще ми дава 17-18л на 100 градско т.е. помислил съм за всичко.

И да отговора на didotooo да готов съм да пожертвам мног пари и време стига да си сбъдна мечтата.

Септември 02, 2012, 13:30:17
Отговор #24

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
То всеки сам си решава..., но мисля, че като вземеш някой ретро и по-важното рядък автомобил. Изгубиш една камара време да търсиш части под дърво и камък. Тръпнейки от това дали да разопаковаш доставки къде от Българария, къде от чужбина, в очакване на някоя безценна част, хвърлейки много труд  и старание нещата да стават както трябва... все си мисля, че накрая ще те е малко бъз да тръгнеш смело по софийските задръствания или пък да имаш "късмета" да спеш някъде на кестерме и само да си мислещ дали някой няма да я завлече. Аз на твое място бих си взел нещо по-масово за всекидневна кола, а и освен това спокойно ще можеш да си реставрираш друг автомобил без да ти е препряно, че трябва да стане колкото се може по-бързо. Тогава и кефа от самата реставрация  е по-голям ;)

Септември 02, 2012, 13:38:06
Отговор #25

Неактивен kzkiller696

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Не знам дали някой от вас е търсил части за е24 но от това проучване което направих да не кажа голяма дума но се намират всички части освен ламарините. Ако някой иска може най-спокойно да погледне в ebay.de направо е пълно и са на ниски цени и повечето са чисто нови.

Септември 02, 2012, 18:47:20
Отговор #26

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Щом истински  те кефи и и си си преценил нещата за себе си - вземай! Освен пари друго няма кой знае какво да загубиш,все пак е кола в движение,а не забравена от бога изгнила машина стояла над 10 години на открито... Пък и ще придобиеш още повече опит от човъркането по нея :) Мене само 30 годишния автомат ме притеснява ,гледай да работи коректно. Но мечта ли ти е тази кола ,няма кой да те спре  ;) Успех и след избора споделяй инфо по нея,без значение на какво си се спрял. Хубаво е ,че по-млади хора оценяват класиките.

Септември 02, 2012, 22:39:35
Отговор #27

Неактивен kzkiller696

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Не знам дали сте погледнали но тазе сивата която е за 2200 евро е ръчка и е за смяна на съединител което е нещо напълно нормално.

Пролетта веднага щом я взема ще направя тема за новата придобивка със пълно описание и много снимки.

Септември 03, 2012, 18:03:28
Отговор #28

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Пролетта веднага щом я взема ще направя тема за новата придобивка със пълно описание и много снимки.

Успех тогава!!
Дано само да "те изчака" до пролетта това БМВ... за 2200ев. :-[
Иначе ей така от дадена страна в Европа да докараш, Е-24-ката си на собствен ход.
 Ще трябва да се молиш на господата - хърватските митничари, да те пуснат. След като видят, че БМВ-то ти няма стикер за актуален техн. преглед... А и сърбите, за да те пуснат през територията си ще те изядат със задължителна застраховка, като видят че управляваш ню(олд)таймър..
А и математиката ще нарасне неимоверно с още 1-2 хилядарки отгоре, включвайки пътни, бензин тук там "мъничък" рушвет някъв.. Та така. А през другите близки и съседни нам страни - Унгария и Румъния - Удължава ти се пътя, а и рушветите там хич не са "мънички" вече...

П.С. За Хърватите, от лично преживяване, ти го споделям. Случи се преди 1 месец! Макар и с друга марка кола...
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 18:14:28 от MoparFreak »
spectemur acendo

Септември 03, 2012, 19:32:02
Отговор #29

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Нещата отиват към житейска философия.  Което не е лошо.  Много е хубаво млади хора да се занимават със стари автомобили.  :)  Защото има много други лоши неща, с които човек може да се загроби. Да, загроби е правилната дума.   

Всеки е имал и има свои детски мечти. При едни са осъществени, при други все още не.  Аз, например, много исках чисто нова Лада 1600. Като на татко.  :D O0  Първата си лична кола купих сам, но тогава бях вече на 20 години, имах работа и бях студент.  Не беше нито нова- нито 1600. Стана ми ясно, че за такива мечти, човек трябва да е дорасъл. И за тези моменти.  И ако искаш реализирана мечта, трябва много време, желание и упорство.   Да се търси правилната кола, в търсеното състояние, след това да се пръсне на части и да се изгради отново. Само тогава ще е нова и ще се движи като нова.  Всичко друго е мираж. Пък, каквото искате вярвайте.  Това е. 

После се захласнах по западн имарки. И то по най-кривите и противни творения на инженерната мисъл.  :))    Едната от тях беше едно много луксозно, рядко и изключително  ,,фрий лайф" Пежо. (не 504)  Купих си такова, воден от емоция, а не от разум. И респективно - пак беше грешка.  Не се оказа това, което очаквах. Нямах и финансовата възможност да се занимавам да го поправя. Много ме беше яд. Взех да си търся читава 123-ка междувременно.  Това не ми попречи да търся отново.  Само дето този път, без никаква цел и насоченост.  Години минаха от тогава. Открих няколко такива, още по-зле от моята.   Търпеливо си правех сметката. Изведнъж, излезе едно такова, ни в клин- ни в ръкав. Обаче, този път знаех какво купувам и какво да гледам. Озовах се случайно на точното място, при точния човек, в точното време и в необходимата готовност. Без да се налага да се лишавам от необходимите ежедневни нужди.

И не е правилно да се лишаваш от ежедневни необходимости, каквито има всеки човек. Да търпиш лишения, заради тръпката е мъчение.   Трябва да си готов. В противен случай, никога няма да можеш да се отпуснеш свободно и да усетиш емоцията в пълната й сила.     :)   А, младеж на 16-19 години със собствени средства, които сам изкарва с честен труд, не е способен да сътвори НИЩО. Не и без помощта на родители/роднини. Това мога да ти го гарантирам.  Поне не толкова мащабно и дълбоко, колкото му се иска.  Та, тогава идват компромисите. Дойдат ли компромисите, значи нещо пропускаш.  А, това което пропускаш може да се окаже най-приятната и важна част от живота.   

Пак ти казвам, щом ти е мечта, работи по въпроса. Аз и всички останали сме ,,ЗА".  Но, дали мечтите не ни правят роби на самите тях ?  Има три вида мечтатели.  Първият вид стават роби на мечтите си и почти нямат личен живот заради това. Вторият вид са прекалено заети с ежедневието, за да се отдадат на такива приключения.. Третият вид са тези, които извеждат мечтите до край, правейки/съчетавайки ги с ежедневието си. 


ПС Само искам да вметна, за да не ме нападнат излишно.    Аз съм  ,,ЗА" идеята ти.  Но съм твърдо несъгласен за това, че такъв автомобил е подходящ за младежи и млади шофьори. Без да ми се сърдиш.   Хубава, масивна, мощна и много бърза кола.  За мен е твърде бърза, а не е като да не съм пътувал по Света и да не съм карал и по-големи литражи.   Това си е расов автомобил за  опитни водачи, които не целят, а ценят целия този потенциал и лукс.
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 19:43:43 от Тодор Живков »