Автор Тема: Ford Taunus Mk1 1972  (Прочетена 59293 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2014, 00:20:50
Отговор #40

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Незнам защо си се насочил към фордовски 2.8 или 2.9. И двата мотора не са вграждани фабрично в таунус и влизаш във всички случаи при рекликите. Дори не печелиш от лесен монтаж, защото кутиите не пасват, т.е. сменят се комплект, изцяло се преправя всичко в коша и тунела. Като добавим и това че мотори в добро състояние трудно се намират на нормални пари, не виждам защо да се слагат фордовски, като може примерно БМВ, двигатели на добри пари - бол, лесна инсталация.
Осовния проблем, който ще имаш при замяната на двигателя с по-мощен е диференциала. Решението е да се преправи от друга кола или да намериш от "големите" диференциали. Оригинален голям диф обаче няма намиране, поне не и на нормална цена, единствения вариант е да търсиш да купиш таунус с фабричен голям диф за донор, но пак е мноооого трудно, аз поне незнам да се продава такъв вече.

Август 09, 2014, 14:18:57
Отговор #41

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
аз не мога да разбера ти му казваш да не слага 2.8 и 2.9 защото трябвало да се реже колата,а като сложи редовия 6 цилиндров мотор няма ли пак да ореже половината купе,кардан да реже ,и още други неща и колко струва един мотор 2.5 или 2.8,минимум 1000 лв ,май си чешем езиците с глупости.няма нищо по истинско от фордовски капак под мотора,а от 2.9 ще останеш очарован от вървежа :)
FORD SIERRA POWER

Август 14, 2014, 12:20:45
Отговор #42

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Е щом държиш на подробности, ще те запозная с фактите. Лично съм купувал редови шестак на бмв за 400лв., напълно комплектен със скоростната кутия за друг ретро автомобил. Ударени бмв-та бол. За да монтираш бмв мотор в таунус трябва само нови уши на мотора и преправяне на кардана. Ползва се картер от 5та серия, заради стабилизиращата щанга. Ел. инсталацията на бмв е елементарна, връзват се само 3 жици, коренно различно от dohc моторите на форд.
Ако вграждания мотор е различен от това, което е вграждано от завода в този модел си говорим за реплика. Дали на капака на двигателя ще пише форд, бмв или запорожец  няма никакво значение - реплика. За какви "истински" двигатели говориш изглежда не си наясно, а си сляпо пленен от "невероятния" 2.9.
Това, че ще пише форд на капака ще е само за лично успокоение на собственика и лаиците, че колата уж е запазила от вида си.

Както вече казах, по-големия проблем е диференциала, а не мотора. При него нещата стават сложни (и скъпи). Отделно трябва да се подменят спирачките и окачването.

Най-удачния вариант според мен е да сложи 2.0 пинто мотор, с минимално преправяне, оригиналния диф., скорости и 100 коня под капака става за нормално каране. Оттам нагоре става много дебело.

Август 14, 2014, 23:36:49
Отговор #43

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
доста добре съм запознат с моторите и фордовете като цяло,ти по скоро си запленен от това че се взимаш, за голяма работа и разбирач  .кое му е сложното на фордовите мотори във връзването и запалването на мотора ? запалил си един dohc с голям зор и вече сложно било.няколко + и маси .ти за мотори за 400 лв ми говориш за м20,аз ти говоря за найстина вървежен мотор от рода на 2.5 и на 2.8. аман от такива майстори и разбирачи и да знаеш че освен търговище има и друго измерение  :) и да 2.9 върви доста добре,ти някога карал ли си такъв че коментираш ?
FORD SIERRA POWER

Август 14, 2014, 23:44:43
Отговор #44

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
  някъде да виждаш място за редови 6-так на бмв без да се реже коша и тунела за кутията ?вярваш ли че колегата ще го изреже за да сложи такъв мотор.май пак си говориме да се правим на остроумни какво сме видели из  интернет
FORD SIERRA POWER

Август 15, 2014, 01:42:07
Отговор #45

Неактивен quad

  • Публикации: 75
За русенския пишман разбирач бмв 6цил. мотор (от Е36 примерно) си влиза без проблем в кош на таунус, маха се виското и се слага ел. перка.  Не съм казвал, че 2.9 не върви, карал съм скорпио с такъв и е супер, но се намира много по-трудно и доста по-скъпо. Отделно и повечето са комплектовани с автоматик и трябва да се търси ръчка отделно. Мен не ми трябва да гледам клипчета в нета (за разлика от теб) за да видя колко място има в коша, аз имам таунус и го знам достатъчно добре.
Знаем, че искаш да си продадеш проблемния 2.8, щото така и не успя да го подкараш както трябва. В случая обаче темата на колегата е как да си подобри колата без да се набута твърде много. Предполага се, че иска мнение от хора, който имат идея от конкретния автомобил, а не от такива дето гледат клипчета в нета за да видят колко място има в коша :Д:Д:Д

Август 15, 2014, 11:45:30
Отговор #46

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
няма смисъл да се спори и да ти обяснявам защо съм го махнал,админа да изтрие мненията .а ти щом не си сложил още такъв мотор а ми сменяш ohc i дохц за мен си оставаш интернет писач и човек даващ акъли за нещо което не е изпробвал
FORD SIERRA POWER

Август 15, 2014, 11:49:19
Отговор #47

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
FORD SIERRA POWER

Август 15, 2014, 12:00:38
Отговор #48

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
sierra team ruse, quad,ако можете ,моля ви, върнете дискусията за двигателите на ниво техническа компетентност, защото имате няколко мнения,които са добри и подкрепени с аргументи.

В случай,че авторът на темата желае нещо да коригирам,нека ми пише ЛС. А ако се включи и с коментари по отправените предложения,ще е добре.

Благодаря ви!

Август 15, 2014, 18:14:42
Отговор #49

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Не,не аз нямам проблем с коментарите,просто искам Таунуса да е вървежен с минимални промени и деформации.
Но ако е такава хамалогия в краен случай 2.0 от Капри има на хубава цена,ако не се лъжа е 100 коня?
FORD - Found On Road Dead