Автор Тема: Trabant 601 S deluxe  (Прочетена 21428 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 04, 2012, 21:39:01
Прочетена 21428 пъти

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Здравейте.Дойде момента да ви представя моя автомобил Трабант 601S deluxe .Колата я купих 2008 година и оттогава всяко свободно време отделям на нея.Отначало го бях взел просто за да се возя.
Но съвсем скоро разбрах какво искам не просто Трабант а Трабант deluxe .
Това се оказа доста трудна задача защото моя беше обикновен Трабант.И малко по малко започнах да събирам част по част нужните части за проекта.Повечето неща ги намерих с повече търсене и търпение.
Най-трудно ми беше да намеря задни задниотваряеми стъкла и след много мъка поръчах от Германия.
След всички части дойде момента за нова качествена боя и черешката на тортата пълен хром пакет.И от миналата седмица след 4 години труд сбъднах мечтата си.
Вече мога да кажа че имам това за което мечтаех колата е готова.
Колата я карам редовно по мероприятия с Трабанти каквито се организират в Лозница Антоново Белослав И Велико Търново.
Освен това 2 пъти съм обиколил безпроблемно Родопите с него.
Зимата не го карам седи в гараж а през лятото е завит с калъф.Качвам и снимки от началото до днес за да видите развитието на колата.
Надявам се да ви хареса.


























« Последна редакция: Септември 05, 2012, 10:46:42 от dido1903 »

Септември 04, 2012, 21:46:13
Отговор #1

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31









« Последна редакция: Септември 05, 2012, 10:46:09 от dido1903 »

Септември 04, 2012, 22:03:20
Отговор #2

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :D Със здраве да го караш и да му се радваш. Браво за положения труд и средства. ;D

Септември 05, 2012, 02:17:18
Отговор #3

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Шапка свалям колега,много си се постарал!Можем ли да видим снимки на интериора?

ПС:тъй като е де лукс слагал ли си вентилаторче за парното,както оригинално имат де луксовете и ако да-от къде го намери?


Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Септември 05, 2012, 10:48:56
Отговор #4

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Много е красив с този бял таван!
 :)

Наистина, може ли снимки и отвътре?
И ако съм пропуснал коя година е произведен Трабантът?

Септември 05, 2012, 10:58:16
Отговор #5

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Много добра работа,колега.Всичко направено с вкус.Само не знам емблемата на предни капак фабрично ли е така изправена или ти си я монтирал по този начин?Още веднъж поздравления. :)
„1300“ since 1979

Септември 05, 2012, 19:13:58
Отговор #6

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Радвам се че колата ви харесва.Парното е оригиналното не съм търсил делуксово в България е рядкост а иначе в Германия се намират пълни комплекти но засега не мисля да слагам.
Ето снимки на интериора.Багажника го тапицирах с изкуствена кожа същата като на таблото и задната кора.Постелката също е тапицирана с кожа.
В багажника се намират калъв за инструменти ушит от бризентов плат гумиран отвътре още един куфар с принадлежности, аптечка, пожарогасител, резервна гума с калъф, чанта за маслото, туба, и трупчета за подпиране на колелата.
На заднто стъкло съм монтирал български реотан за стъкло който замества оригиналното стъкло с реотани.
Освен това  в салона са сменени корите на вратите и задните кори с делуксови сменен е километража с такъв с дневен брояч и съм поставил часовник по средата на таблото.Седалките са тапицирани от предишния собственик с бяла изкуствена кожа.Тавана е с бяла кожа и шпригли.Смених коланите с инерционни от Хонда за по-голяма безопасност.
Под постелките съм поставил пенополиуретан с алуминиево фолио за обезшумяване.В мотора съм монтирал клаксон с два тона нисък и висок.Сложил съм и две диодни блокчета за осветление.


























« Последна редакция: Септември 06, 2012, 11:19:29 от dido1903 »

Септември 05, 2012, 20:10:41
Отговор #7

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Чавдаре евала показа се в форума и твоя красавец !Последната снимка часовника ,който ти подарих  още веднъж със здраве !

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Септември 26, 2012, 03:10:34
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Това Траби го видях на живо миналата Неделя.  Много хубав син цвят е и белия таван му отива. Детайлите, детайлите ! Много добре се е получило със никелираните детайли, калобраните и другите работи. Обаче, нещо ме подразни. Дано собственика приеме това, като лично мое мнение, без стремеж за критика.  :)

Всичко е готино. Седалките оригинално в тази тапицерия и цвят ли са ? Защо са светли, а салона и мокета тъмни ?  Ауспухът! Този аспух заслужава един никелиран накрайник. Поне за парадите.  Ама е и важно колко дълга ще бъде и каква форма ще се подбере за накрайника. Това трябва да се съобрази с други елементи около него, например фаровете за мъгла отзад.  В същност, Делуксът има ли оригинален лъскав накрайник или е с гола тръба ?  Като е центровано добре и шофьора ползва съответните масла, не би трябвало да повреди покритието на накрайника. 
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 03:14:01 от Тодор Живков »

Септември 26, 2012, 14:49:52
Отговор #9

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ха, трабанта и на мен ми грабна окото. Тази изправена емблема не ми харесва толкова, колкото оригиналната /лично мнение/.