Автор Тема: Trabant 601 S deluxe  (Прочетена 21425 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 04, 2012, 18:31:07
Отговор #10

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Здравей колега.За салона си прав това не са оригинално тапицирани седалки а са претапицирани от стария собственик.Оригинално са от тъмнокафява кожа и имат шевове по цялата седалка.Но аз оставих тези защото се съчетават с белия таван отвътре и отвън и със синия цвят.Концепцията на колата е бяло и синьо.А постелкитте са оригинални както и корите на вратите.Относно накрайника на ауспуха той е допълнителен стандартно е само тръба.Той беше никелиран но му излязоха язви ръжда и се наложи да го полирам с паста и сега съм го пръснал с безцветен лак.Не мен засега ми харесва.

Октомври 04, 2012, 21:34:12
Отговор #11

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Колата е много красива на живо,на 1-ви я видях до х-л Плиска,но от другата страна на булеварда.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Октомври 06, 2012, 15:21:23
Отговор #12

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Снимки от 22 септември в Пловдив.








Юли 17, 2013, 19:24:57
Отговор #13

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Здравейте колеги. Отдавна не съм писъл в темата си и искам да ви разкажа за последните неща които направих по колата. Смених кората на таблото с нова и направих нова тапицерия на задната кора. След това се заех да оправя увисналата тапицерия на тавана. Миналата година тапицера който го прави не го направи като хората и увисна. Като говорих с доста хора разбрах как да отстраня проблема. Свалихме с тапицера тавана и поставихме за шпригли стомамен нисковъглероден твърд тел 4мм. И монтирахме тавана сега е опънат както трябва. След тези неща колата беше готава за лятното пътешествие което правя всяка година с нея. Тази година маршрута беше увеличен и включваше следните градове: София-Асеновград-Златоград-Кърджали-Димитровград-Поморие-Варна-Балчик-Каварна-нос Калиакра-Добрич-Силистра-Русе-Сухиндол-Плевен-София. Потеглихме на 6 юли от София в посока Асеновград там спряхме за да разгледаме Асеновата крепост след това мислехме да посетим Бачковския манастир и Кръстова гора но заваля пороен дъжд и решихме да продължим директно към Златоград. Към Смолян дъжда спря и времето се оправи и благополучно достигнахме крайната точка за деня. В Златоград се разходихме до Етногравския комплекс и обиколихме града. На 7юли потеглихме от Златоград за Поморие. Разгледахме Перперикон и вечерта пристигнахме в Поморие. Там бяхме 4 дни като се разходихме до Несебър и Слънчев бряг. След 4 дни отпочинали продължихме за Варна където измихме колата, отбихме се до магазина на Трабант, разгледахме града и продължихме. След това минахме през Балчик и Каварна и спряхме да разгледаме нос Калиакра. След нос Калиакра продължихме към крайната си цел град Добрич. Там преспахме и на сутринта рагледахме Етнографския комплекс. А за любителите на катми /палачинки/ мога да кажа че там се намира магазина с най-огромния избор и то на чудесни цени ! И потеглихме към Силистра - там рагледахме форта Меджиди Табия а след това ходихме и до резервата Сребърна. От там потегихме за Русе откъдето минахме за кратко защото вече беше късно за много разглеждане. И продължихме към моето село Сухидол. Там бяхме 1 ден. От там минахме през Плевен - рагледахме панорамата и парка Кайлъка, които са невероятни места и ги препоръчвам на всеки. От там тръгнахме за София. За 9 дни изминахме 1780 km. без никакъв технически проблем. Това за пореден път ме убеди в качетвата на Трабанта. А удоволствието от невероятната разходка из България се допълваше от непрестанните усмивки на всеки който ни видеше, от десетките хора които ни казваха колко е хубав Трабчо и искаха да го снимат когато сме спрели , а иначе в движение по пътищата задминавайки ни страшно много хора вадеха телефони, фотоапарати и ни снимаха ..... както се случва всеки път ;) Тази обиколка беше посветена и на бащата на Трабанта Werner Lang който тази година ни напусна.















« Последна редакция: Юли 17, 2013, 19:50:45 от trabantozavar »

Юли 17, 2013, 19:54:05
Отговор #14

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
много красив трабант , със здраве да го караш .
 

Юли 18, 2013, 09:44:59
Отговор #15

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
най-много ме кефи как изпъква на паркинга сред другите, а е най-малката кола :)

Юли 18, 2013, 17:41:22
Отговор #16

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
страхотно Трабантче :)
ЗАЗ-966   1971г.

Юли 18, 2013, 19:00:01
Отговор #17

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
най-много ме кефи как изпъква на паркинга сред другите, а е най-малката кола :)

Много добре казано и Аз Съм на същото мнение.И само ще добавя че е и най-хубавата кола на паркинга за това изпъква.
Поздравления на колегата за прекрасната кола и положения труд.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юли 22, 2013, 01:18:50
Отговор #18

Неактивен CeCko2

  • Публикации: 45
Много хубава обиколка сте си направили с Трабантчето, скоро гледах една поредица Trabant Trek, в която едни симпатяги изминаха разстоянието между Унгария и Камбоджа с три Трабанта, като пътя им мина за ,,по-напряко" през Кавказ и Сибир, 22хил.км. нещо такова! Ако не си го гледал открий го и го гледай, много е надъхващо :) 
Old school rulz

Юли 24, 2013, 02:06:13
Отговор #19

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Чавдаре мерака ти е похвален а колата невероятна!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.