Автор Тема: Trabant 601 S deluxe  (Прочетена 21421 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 28, 2013, 23:06:59
Отговор #30

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
По отличитъелни знаци са релтаните на задния прозорец, наличието на кожена тапицерия и най-важното никелираните брони гривни,лаистни.....и белия таван.Буферите са стандартни за всички долколкото знам ,тъй като всички Трабанти си имат дупките на броните а доста от тях все още си имат и буферчетата или останките.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Август 29, 2013, 00:01:57
Отговор #31

Неактивен ilirobus

  • Публикации: 19
Де Лукс ги е имало, да но НЕ са внасяни официално чрез Мототехника у нас.
Познавам човек, който си е купил Трабанта, при това от Кореком и е пак стандартен 601.

Ако има бройки у нас, то те са прекарвани още навремето от ГДР или след падането на стената, когато там ги зарязваха по улиците и се чудеха как да се отърват от тях, та да не плащат такса рециклиране.
Тогава беше изключителна далавера сред първите авто-продавачи на стари коли да купуваш ГДР машини там за смешни пари и да ги докараш и продаваш у нас, където имаше търсене и ,,глад'' за авто техника. Докато там буквално се чудеха къде да ги зарежат.
Много ИФИ са внесени по тоя начин.

Един познат така си докара военна Ифа Л60 със един вартбург делукс на само и единствено 40 Километра !!! отзад и сума ти части. Дошъл му най-накрая реда на германеца 89-та някъде, взел го и стената паднала след няколко дни, та си купил кадет и Вартбурга в гаража.  :D
Иначе Вартбург делукс можеше да си купиш през соца от Мототехника, но не и Трабант делукс.
Защо - не е ясно.

И все пак и аз да кажа по темата:
Браво, Трабанта на колегата свети. Без излишен кич отвън, за разлика от много нашенски изпълнения.
« Последна редакция: Август 29, 2013, 00:06:21 от ilirobus »

Август 29, 2013, 20:04:25
Отговор #32

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Аман от "капацитети".Аз поне съм живял тогава.В началото на 1990те години изведнъж се появиха много обяви за продажби на Трабанти.Имаше разни приказки,че много замърсявали,че щели да ги спират.Манията по същото време беше да се организират екскурзии до Австрия за коли;нямаше фирми още и често се случваше човек да закъса на връщане.
Относно Кореком-това беше верига магазини за номенклатурните другари.Номенклатурен другар с Трабант не съм чувал,но по този въпрос няма да спорим.Може Автокореком да е продавал и Трабанти.

Август 29, 2013, 21:08:02
Отговор #33

Неактивен shishkan

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Кореком беше верига магазини в която се пазаруваше с валута , имаше и такива с рубли но те бяха с доста по малко стоки , иначе автомобили включително и трабант продаваха, но не бяха за номенклатурата а просто за хора работили в чужбина.

Август 29, 2013, 21:50:51
Отговор #34

Неактивен ilirobus

  • Публикации: 19
Именно, както каза shishkan, Трабанта е купен с долари от там. По-късно същия автомобил беше мой и не беше делукс.
Важното в случая е, че делукс версията не е внасяна официално у нас.
.
.
.
Идваш, изясняваш даден въпрос и някой тръгва да ти разправя кога бил живял.   :-X

Август 29, 2013, 22:54:16
Отговор #35

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
автомобил,  който е попаднал в ръцете на човек, който я обича безрезервно ,евала вози се скеф
« Последна редакция: Август 29, 2013, 22:56:08 от pavel.velev »
 

Септември 01, 2013, 12:51:02
Отговор #36

Неактивен trabantozavar

  • Публикации: 31
Ето клип на Трабанта от вчерашната месечна среща.
http://http://www.youtube.com/watch?v=JW2tv0Js3-I

Септември 05, 2013, 22:02:25
Отговор #37

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Ето и два клипа с моя Трабант


Септември 07, 2013, 10:45:19
Отговор #38

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ето и два клипа с моя Трабант



Добре "катериш" Траката Венци, а по първото трасе малко преди бензиностанцията на Еко често вдигат "слънчогледи"  :) . Иначе и други са купували Трабанти от Кореком  :). В края на 80те комбито мисля струваше нещо от порядъка на 1600 долара.   

Септември 07, 2013, 22:18:23
Отговор #39

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Там не съм ги забелязвал,да ти кажа.А и мен са ме спирали само един път,тъй че много не му мисля :)Относно Кореком-да,продавали са май и трабанти.Даже от баща ми съм чувал че този е купен с долари.
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 22:20:21 от Venci_002 »