Автор Тема: И защо триете мнения? доста некоректно и обслужващо е. за фиата  (Прочетена 18524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 07, 2012, 09:21:28
Прочетена 18524 пъти

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Защо триете след като съм поставил конкретни въпроси които ме интересуват. Като е поставил някакви снимки е редно да покаже всичко. За 6 евра трябва да има пълно представяне на колата. Даже сега и снимки няма. Интересна мисъл да звъня и да ми се обяснава кое какво и как. Това не го очаквах при положение, че се коментира за задължителни снимки в обявите.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Септември 07, 2012, 09:40:56
Отговор #1

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Фиатката е почти до нас, седи под един "навес" - кажи какво точно те интересува, мога да отида на място.

Дидо това е фиатката за която ти казах  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Септември 07, 2012, 12:02:42
Отговор #2

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
..... Даже сега и снимки няма. Интересна мисъл да звъня и да ми се обяснава кое какво и как. Това не го очаквах при положение, че се коментира за задължителни снимки в обявите.

Ванка, нещо си се объркал. Никъде не пише, че снимките в обявите са задължителни.
Крайно време е обяви без снимки след предупреждение към автора, разбира се, да се трият. Да видиш тогава как всички ще се научат да качват снимки.
Изискването за задължителни актуални снимки на продаваната стока е необходимо да се допълни в правилника в раздел "Продава".

Фиатката е почти до нас, седи под един "навес" - кажи какво точно те интересува, мога да отида на място....

Това, че колата е до вас си е жив късмет и не решава проблема с обявите
« Последна редакция: Септември 07, 2012, 12:20:27 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 07, 2012, 23:53:20
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Който има интерес да купи автомобил за 6000 евра ще звънне и даже ако съм аз веднага ще запаля колата и ако ще да е на 800 километра ще ида да го видя.

Несериозно е да се иска повече информация от предложената в случая.
Това е обява, а не тема с историята на колата.
Всички тук чудесно знаем колко чувствителна тема са старите автомобили за собствениците им и да се цели да се изкарат неудобни факти за някой автомобил е , повтарям, несериозно.

Имаш пари, искаш колата, звъниш, отиваш , гледаш .

Това е!

Лично аз съм щастлив, че такъв стар и сравнително запазен автомобил се продава чрез нашия форум.
Сигурен съм, че е интересно на всички посещаващи и благодаря на собственика за обявата, която отговаря на 100% от правилата и е своеобразен шаблон за обява!


Жоро, правило за задължителни снимки няма да има.
Това е излишно затягане на правилата, което по нашите разбирания ще доведе до отлив на важни и полезни обяви.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 08, 2012, 00:40:18
Отговор #4

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
......Жоро, правило за задължителни снимки няма да има.
Това е излишно затягане на правилата, което по нашите разбирания ще доведе до отлив на важни и полезни обяви.

Както решите. Нещо не разбирам логиката. В същност, аз нямам зор за обявите. Нищо не ми трябва.
Това, което предлагам е в интерес на потребителите във форума. Ако щеш - за купувача. За тях, няма ли да помислите? На продавача ше му се секне кръста ли, ако направи една снимка, ей така за обща представа.  Не става въпрос само за кола от 6 000 евро.  Например и за дреболии. Как без снимки?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 08, 2012, 10:12:31
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има резон в мненията на двамата.  Не е задължително по обявите за автомобили да има снимки. Но е желателно.  От човешка култура. Особено за дреболийте и разни части.  Как да си избера нещо, което не мога да видя ? Да се разхождам до мястото ли ?  Откровено глупав начин да си губиш времето.  Например, ако момчето кето ми даде много части за 504-ката не беше сложило снимки, никога нямаше да бия път до София за да ги взема. И не само аз.

Има и друго. Ако някой има желание да бие 1000 километра ей-така от едното любопитство, сори. Минах и по тоя път. Ценя си времето и се старая да не го губя напразно. Както се оказва в МНОГО от такива случаи на интересни, вълнуващи обяви без снимки.   Пък и никой не задължава никого да пише история и други простотии в обявите. Това е въпрос на желание от страна на продавача. Ако ще да напише, ако ще да не пише.   

Дори да има тъмни особености около дадена кола и аз отида да я видя, бъди убеден, че няма да допусна друг човек да я вземе БЕЗ ДА ЗНАЕ това.  Мхм.   В този случай и за себе си съм прав.   Вместо да се държи повече на стария автомобил и да се крият зли факти за него,  предпочитам да се предпазват хората от вредни обяви за коли.    Нещо за което в стремежа на поддържане на идеята Класиккар - много грешиш, Митак. `  >:( Щото пекани тарикати и подли мошеници - колкото си щеш.  Ама, ако утре на теб някой такъв ти го надъни - убеден съм, че веднага ще има рязка промяна в този правилник за обявите, нали ? 

Щом в една обява няма снимка, поне за мен, тя е несериозна и продавачът няма особен зор да продава.  Още повече, когато има голям интерес към въпросните неща от обявата.    Разбирам да се добие някаква визуална представа за стоката, за да са оправдани разговорите по телефон, евентуално  разкарване до мястото и купуване.  В противен случай, дрън-дрън и после много вероятно нищо общо с това което търсиш.   
« Последна редакция: Септември 08, 2012, 10:16:52 от Тодор Живков »

Септември 08, 2012, 11:15:07
Отговор #6

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Аз съм на същото мнение, а и да ви кажа хората предпочитат повече да гледат мързи ги да четат, както мен :) Бих се радвал ако описанието е ясно и има по 1-2 снимки отвън, отвътре, под капака и на по-фрапиращите слаби места. Това на Запад е нещо нормално, никой няма излишно време за губене и хората показват на снимки всичко без да се притесняват че няма да се хареса на някой, но преди всичко това е въпрос на култура. Отделно хора които искат да спечелят повече, поне малко от малко ще му забърше праха на автомобила, а у нас просто си ги мързи много зор не си дават.


P.S. Между другото забележете кой подфорум е с най-много посещения и публикации - "Видео и снимки", защото една снимка може да каже много повече на хората отколкото писаници по 1000 реда.
Хората обичат да гледат и нямат време да четат, аз поне съм от този тип - нямам време за четене, но с удоволствие разглеждам снимките O0 O0 O0

Септември 08, 2012, 20:37:17
Отговор #7

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Естествено че една обява трябва да съдържа максимално точно описание, цена и много снимки....иначе е несериозна. Този форум е смехотворен от към дисциплина в сравнение с този за исторически оръжия, в който участвам. Там ако пуснеш обява без снимки, цена и описание веднага се трие а при второ нарушение си в карцера и при трето - вън.

Септември 08, 2012, 20:49:51
Отговор #8

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Обявата си имаше снимки както сега. Поисках по-подробни понеже колата е представена повърхостно само от един изглед. Попитах за липси и налични неща понеже от показаното нищо не става ясно. Да въртя и да ми се обеснява как всичко се намирало и подобни не мерси. Първо да видя за какво говорим и тогава мога да преценя. Явно понеже писах,че знам цените на частите и поисканите допълнителни снимки са го подразнили и последва триене на поста,сваляне на снимките. Като гледам пак са налични и то същите. Дали има двг, окачване или само ос някаква, ск. кутия и др. не са важни.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Септември 08, 2012, 21:15:12
Отговор #9

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Няма и как да ти го снимат защото са го затрупали с боклуци и трябва да го отрият  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic