Автор Тема: Реликвите на УБО и НСО - ветерани на пост или музейни експонати?!  (Прочетена 19862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2012, 10:09:24
Отговор #20

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
В Киноцентъра също допускат трудно. И там режима е военен.
УБО-то при преместването да не вземат да изгубят някои от екземплярите?

Септември 14, 2012, 13:15:17
Отговор #21

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Каквито и да са режимите, ако постъпи запитване от обществена организация, каквато е нашия форум, има някакъв шанс и да стане, ако не стане- здраве да е.

Септември 14, 2012, 13:57:29
Отговор #22

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В Киноцентъра също допускат трудно. И там режима е военен.
УБО-то при преместването да не вземат да изгубят някои от екземплярите?

А в Холивуд взимат десетки долари за да те разходят из студията им........

Ако някой има познати в Ню Бояна филм, нека ми пише лично съобщение.
Аз ще оформя един мейл през почивните дни ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 02, 2013, 12:51:35
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ферарито 348 е интересно с това че е закритата Берлинета версия.  :)
Обикн повечето бройки правени от тях и от предишния модел 328, са тарги модели.
Но няма нищо общо със соц миналото, защото този модел почва да е прави и продава през 1989-1999 година.
А до него бавареца е36 М3 изглежда доста нов.
 Съдейки по джантите, прилича да е ЦСЛ версия.

Януари 02, 2013, 13:00:19
Отговор #24

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Баварецът до Ferrari-то е E46, вярно, че е M-ка, но не е CSL, джантите са най - популярните за тази М-ка.

Януари 03, 2013, 20:33:44
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, пардон грешка на езика/клавиатурата, имах предвид и аз- е46.  :))
А за джантите съм се пообъркал сигурно.
Така както е сниман отпред, прекалено широко ми седяха за стандартен М3.
Може да са слагани дистанц шайби отдолу.  ;)

Юни 26, 2017, 22:21:42
Отговор #26

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
По темата за автомобилите на УБО и за бронирани Шкоди, не съм чувал. Но за една интересна Волга, която е возила не без известния генерал Кашев. Мога да разкажа ,че е била с вграден двигател на Волво, за да може да върви на равно с Мерцересите на Тодор Живков. Най вече на извънградски пътувания а Волвото било подарено на службата. Ако някой знае нещо, може да сподели нещо повече. По спомени на баща ми тази Волга, докъм 140км е вървяла наравно с базовата Пура 280. Което за времето си е било направо постижение. Явно генерала е бил фен на Волгата все една Пура 280 са щели да му предоставят. ;)

Юни 26, 2017, 23:07:39
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По темата за автомобилите на УБО и за бронирани Шкоди, не съм чувал. Но за една интересна Волга, която е возила не без известния генерал Кашев. Мога да разкажа ,че е била с вграден двигател на Волво, за да може да върви на равно с Мерцересите на Тодор Живков. Най вече на извънградски пътувания а Волвото било подарено на службата. Ако някой знае нещо, може да сподели нещо повече. По спомени на баща ми тази Волга, докъм 140км е вървяла наравно с базовата Пура 280. Което за времето си е било направо постижение. Явно генерала е бил фен на Волгата все една Пура 280 са щели да му предоставят. ;)

Хм, интересно за тази Волга, трябва да е било по времето в края на 70-те или началото на 80-те год, когато Кашев е бил шеф и преди да се гръмне, значи е била вече по-новата ГАЗ-24 най-вероятно, а не 21-ца.
Ако от Волво е бил мотора, сигурно е бил редовия шестак от Волво 164, или още по-вероятно ехбил Ве-обрния ПРВ мотор от Волво 264. Последния е бил по-вероятен избор, понеже се е слагал и на правителствените 604, които ги имаше много през 80-те навнесени, и е бил затова по-лесен за обслужване, примерно.

Аз за първи път влезох в основния гараж на УБО, построен след 1970 год, дето е баш на Хладилника /макар баща ми още навътре в соц. епохата да беше служител на МВР/, доста късно, чак през 1992 или 1993 год.
Тогава там, доколкото помня, интересни конверсии на стандартни коли не видях.
Иначе допреди 70-те години, гаража на УБО основния е бил на Руски паметник, но за там съм бил малък да го помня, ако въобще баща ми ме е водил там.
Но още през 80-те баща ми си взимаше разни интересни МВР-ски служебни коли да кара най вече от един друг техен подземен гараж, поместен на една пряка, намираше се ако помня добре- на ул. Кирил и Методии, пряка сега на бул. Мария Луиза.
И там по това време началото на 80-те, имаше две страхотни конвертирани коли.

Едната беше Мерцедес среден клас табакера, модел 220 или 230 на надпис отзад, боди в115, на който беше праснат 350 или 450 мерцедесов осмак отпред. Мерцедеса беше иначе незабележим, бял на цвят, бели стъкла, без никакви видими екстри.
Беше обаче с автоматик скорости, при това нетипично за табакера с долен лост на автомата на средната конзола.
Имаше обаче нещо интересно на фаровете, някакви бели решетчици, малко смешни.
Такива мрежовидни решетки на фаровете по късно съм виждал да има и една по късна пилотна Тошова кола, една базова синя 190 Е.
Не знам какво стана с тази табакера Бенц, по късно в УБО не съм я виждал.

Другата конверсия в тоя МВР гараж беше още по интересна.
Една наглед обикновена, някаква светлосива или мръснобяла ГАЗ-24, в коша на която беше пляснат Чайков осмак.
За нея там майсторите в гаража казваха, че както и Чайките, вървяла само с авиобензин с по-голямо октатово число, нещо такова, ако добре съм разбрал.
И тоя трудно наличен навсякъде из България бензин, затруднявал МВР служителите да я ползват редовно по техните си там охранителни или пък, за което предполагам също са я ползували- контраразузнавателни работи.
Горяла нещо клапани от обикновен бензин, така викаха техниците.

Другото странно при нея беше, че бе не с копчета автоматик като Чайката, ами с нормални ръчни скорости, стърчащ лост от подар като на стандартния Волгов мотор.
Не знам от какво са били присадени тия скорости, все пак е трябвало да издържат въртящия момент на осмака.
Така или иначе, и тази ГАЗ-24 вече я нямаше в големия гараж на УБО на Хладилника през 90-те, а и никога след това не съм чувал нищо за нея.

Юни 26, 2017, 23:24:51
Отговор #28

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Газ 24 е била но сега като се замисля като пътуват пакет колите бронираната Пура на Тодор Живков плюс  пилотна кола нормално е шефа на охраната да е в друга по не биеща на очи.Но пък с достатъчна мощност при проблем да реагира.А Волгата с Чайков мотор си било брутална работа сигурно са смениали деференциал по често от маслото. :) :-\  Те Чайките ако,че са автомат с това тегло са ги правели на салата.Какво остава за ръчни скорости.

Юни 28, 2017, 09:36:33
Отговор #29

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Говорих с чичо ми,той притежава Чайка,има снимки в съответната тема,той ми разказа за съдбата на около 10 Чайки.Малко след промените вече ненужните Чайки били пращани за скраб,което е било страшна глупост.На гара Искър имало депо където давали колите,и се издавали протоколи за всяка кола.Невъзможно било да се спаси цяла кола,можело да се свалят части,но нищо повече.Сваляли най-вече таваните и радиата :'(.Тавана бил от много качествен плат,да се чуди човек.А служителите са си правили родео с тях,и са ги блъска ли една в друга, чупели стъкла и тн.Чичо ми е купил неговата за 6000 долара,явно е имало доста Чайки щом не са ги продали,а са ги дали за желязо,явно който е дал заповед за тази глупост е бил страшен глупак.Не е по темата за Шкодите де. :)