Автор Тема: Реликвите на УБО и НСО - ветерани на пост или музейни експонати?!  (Прочетена 19842 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2017, 21:15:19
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Явно идеята е да се запознаят именно тези младежи, дето не са помирисвали казарма... но защо пък да се ограничават старите бухали кат нас да си припомним с носталгия тия машини?
А за учебните Фелиции-кабрио няма грешка - били са внесени от ДОСО и ползвани по такова предназначение. Майката на едно мое вехто гадже от студентството ми през 90-те години ми разказваше, че е изкарала книжката точно на такава.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 28, 2017, 22:04:57
Отговор #41

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не знам дали писането ми е за тук но имаше тема в която себкоментираше кьде са старите военни машини от поделението вьв Враца. След като научих че са прибрани  в поделение Гуровото в Ловеч в гака новосвормиран музей използвах командировката си и цьфнах пред поделението. За сьжаление влизането ставало само за групи ученици с предварителна заявка. Бесен съм че тези над 60 експоната са скрити от очите на хората които обичат старата техцика и я ценят.Какво ще ми види ученик за когото казарма няма и не знае как се дьржи Калашник.....ако сме Дьржава...здраве му кажи...а вьтре има страхотни екземпляри които няма кьде да се видят.
Срам , срам , голям срам и нищо друго.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 19, 2021, 23:22:12
Отговор #42

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Автокъща предлага кола на Тодор Живков за 12 хил. евро

Автомобил от НСО, в който се е возил бившият първи Тодор Живков, попадна в обява за продан на международен сайт за редки машини из Европа.

Бившата държавна кола се намира в столична автокъща, а бивш шофьор на НСО разпозна возилото.

https://novini.bg/razvlecheniq/liubopitno/641215

Януари 20, 2021, 00:41:36
Отговор #43

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Автокъща предлага кола на Тодор Живков за 12 хил. евро

Автомобил от НСО, в който се е возил бившият първи Тодор Живков, попадна в обява за продан на международен сайт за редки машини из Европа.

Бившата държавна кола се намира в столична автокъща, а бивш шофьор на НСО разпозна возилото.

https://novini.bg/razvlecheniq/liubopitno/641215

Да, тази тъмносиня бръчкана лайстна в126 380 СЕЛ я помня добре.
Тошо почти всеки работен ден го виждах да го возят по центъра на София с нея, по-обичайния му маршрут тогава- от Бояна резиденцията или от Банкя резиденцията, надолу по бул. България, и оттам по Раковски и Руски, до сградата на Държ. съвет /сега Президентството/, точно в периода в средата на 80-те.

После, в периода 1987-1989 години, допреди да го свалят, го возеха на лифтовия наследник в126, вече с гладката лайстна една Пура.
Разбира се, бе една пак бронирана и пак тъмносиня в126, но новата 420 СЕЛ версия.

Шофйора добре помни возилите се висши държавни администратори, но изпуска 1 важно лице.
Освен Тошо, Стоянов, а и накрая Филчев, някъде в периода след изборите през пролетта на 1997 год, този Бенц возеше и Костов, поне първата година от министър-председателстването му.
Точно тогава Костов не само ходеше вече в новото си място в Министерски съвет, ами още редовно си работеше през деня и в сградата на СДС на Раковски, а Пурата си седеше паркирана отпред.
Там и съм го виждал да се качва в нея в онзи период, неведнъж.

Това е и известна кола в журналистическите среди, понеже по времето някъде в 2005 год. като още возеше тази Пура прокурора Филчев, тогава все още работещия в Нова телевизия Васко Иванов, спретна с данните на колата едно журналистическо разследване.
Интересно е обаче, че в долната статия за нея пише, че Пурата е- 500 СЕЛ, е не правилното- 380 СЕЛ,
Вероятно е грешка при вписване/преписване на данните и в КАТ, ако става въпрос точно за екс-Тошовата кола.
А и по онова време Бенц в 80-те години правят фабр. бронирани версии основно на Пурите с по-малките си двигатели осмаци- 380 и 420, а не на база на по-големите кубатури- 500 и 560.

Та, там с един корумпиран нотариус, и точно тази кола, все още тогава официално собственост на УБО, журналистите, уж купувачи-продавачи, по документи успяват да я продадат.

http://www.factor-news.net/index_.php?cm=2&ct=1&id=6333


Януари 20, 2021, 08:28:16
Отговор #44

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Това не е Мерцедеса на Живков, въпросният Мерцедес виси в автокъща кв. Суходол редом до една зелена 500 и двете нов внос😆

Януари 20, 2021, 17:27:49
Отговор #45

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
шах с пешката, сега пък е 500 ...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11601459465270797&slink=im93ti

Януари 20, 2021, 18:50:52
Отговор #46

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ето още един от автопарка им



retrobs.com

Януари 25, 2021, 01:01:32
Отговор #47

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Тази тема не я знаех  и ми беше доста интересно да я прочета от началото до края. Реално няма койзнае колко инфо за самите коли от НСО или УБО  но пък легенди има доста при това доста интересни.

Макар да съм пуснал тема с моята кола нека пусна и в тази тема  2 снимки на колата си имайки предвид , че идва точно от тия гаражи и тя:)




Януари 27, 2021, 11:58:47
Отговор #48

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Президентските бронирани мерцедеси са със засекретени данни няма един еднакъв.Всички са в единични бройки и поради тази причина не се знае и двигателя какъв е.Много от пилотките бяха с други двигатели форсирани и нестандартни за моделите си това до 90 те години

Май 16, 2021, 13:18:34
Отговор #49

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Другата най-интересна кола на евента в НИМ бе разбира се, 1956 Кадилак Девил конвъртибъл, понастоящем собственост и стопанисван от НСО, от който държавата след Априлския пленум в 1956 год. внася 2 броя абс. идентични на версия и цветова гама вън и вътре, бройки.
И той както и Пулмана 600, според мен в посл 10-11 години е претърпял лек регрес по отн. на вид и техн. кондиция.

По оригиналната му и доста красива ментово зелена боя са се появили 2-3 дълги и дълбоки, макар и отн. тесни драскотини, които въпреки видимите опити за заличаване с пасти, е вече невъзможно да бъдат повърхностно коригирани.

Жестоката му комбинация в салона на бяла и светлозелена кожа също видимо е поизсъхнала и поизбледняла в последните години, което не е за учудване, предвид че известно количество абитуриентски и други задници, са се хлъзгали по нея в посл. десетилетие и половина.
Друг проблем, очакваем с течение на десетилетията е видимото пожълтяване на някои от белите винилови участъци в салона, дори и на тези, дето не са изложени на пряка слънчева светлина.

Хрома му също на места е съвсем леко помътнял и избледнял, което не се вижда тук на снимките, разбира се.
И при него е пообягнало, както и при кожата, нужното и на известни константни интервали, редовно пастиране.

Като техн. проблем бих отбелязал липсата на стабилен празен ход на мотора в топло състояние, които не толкова драматично нещо /аз поне съм оправял сходен проблем лесно по карба и устройството му за автоматичен смукач, на един 1960 Кади Девил/.
Най-наложително му е обаче сваляне на лявата цилиндрова глава, и смяна на гумички на клапани, или в по-лошия случай, смяна на сегменти на буталата.
Това понеже, левия му ауспух синее, макар и не много отявлено, но забележимо, и то постоянно.
Колата е с пълна дубъл екхост генерация, така че това синеене касае само левия блок цилиндри/, което и говори за горене на масло там, продиктувано или от заминали гумички на водачите на клапаните /много очакваемо след тези десетилетия/, или на дали фира маслени пръстени на някое/някои от левите бутала.

При всички тези дребни забележки, колата е в изумително добро оригинално състояние, и на пробег от само 35000 оригинални мили, така че вероятно е един от най-малко караните и в оригинален още с всичките и фабр. агрегати вид, 50-ски Кадилаци от всякакви версии, налични в света.