Автор Тема: Kаква беше първата ви кола?  (Прочетена 12860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2012, 21:04:55
Отговор #10

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
За първи път минах 5 метра на Форд фиеста. А моя кола е първата и единствената любов  :))


Септември 14, 2012, 21:23:57
Отговор #11

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Ето я и моята любимка.Първата лично моя кола и се надявам дълго време да си е при мен. :)

„1300“ since 1979

Септември 14, 2012, 22:41:39
Отговор #12

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Аз първо се качих на нашия Москвич 12-так дефорсе, иначе изкарах С категория на Газ 53.
Първата лично моя кола беше Hyundai Lantra GLS 1995 г.

Септември 14, 2012, 23:17:21
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Всъщност първото ми съприкосновение с автомобил е при изкарването на ,,Б'' - категория - ВАЗ 2101 Жигули  :)
C - категорията мина на ЗиЛ 131( автомобилистите и БТ механиците във ВВОУ - то имахме привилегията да кормуваме на триоса)
Рокерската  ,,А'' категория официално е с Jawa /CZ 250 , но от покойния ми баща получих посвещение на Балкан 50 , Балкан 250 C2 , C3
и Jawa / CZ 250 , ( това му беше любимата кубатура) .
Иначе съм виждал и съм се возил с него на поне 10 модели и марки мотори , това му беше любимото МПС. :)
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 23:19:10 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 15, 2012, 00:52:03
Отговор #14

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Всъщност първото ми съприкосновение с автомобил е при изкарването на ,,Б'' - категория - ВАЗ 2101 Жигули  :)
C - категорията мина на ЗиЛ 131....

Ако е така зададен въпроса - Първото ми подкарване на МПС беше Simson KR50 на дядо ми, а автомобил за сефте в донаборната школа гр. Първомай, есента на 84та г. - ЗиЛ 130 :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 16, 2012, 01:23:32
Отговор #15

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Първата ми кола беше Peugeot 404, купих го от приятел който има антикварен магазин и никога не бях карал кола. Един приятел ми я закара до нас и аз се влюбих страшно много в този модел, първата нощ спах в колата :)  На нея се научих да карам и съм тествал седалките няколко девойки :), много летни вечери съм ходил сам в природата с 404ката и просто лежех в нея и слушах музика. След това съм карал много коли, но пазя първата си и никоя не обичам колкото нея.

Септември 16, 2012, 01:56:53
Отговор #16

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Първата, която съм карал въобще - и на коленете на баща ми и сам е първата кола, която баща ми си е купил - бледо жълта 1982 Škoda 120 L:


Първата, която карах законно, т. е. вече с шофьорска книжка, е втората на баща ми (сега аз си я карам) - бежова 1990 Škoda 120 L:


Първата, която ми купиха - зелената 1958 Škoda 440:


Първата, която си купих сам, със собственоръчно изработени пари - синя 1967 Škoda 1000 MB:

Септември 16, 2012, 07:09:07
Отговор #17

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Както и повечето колеги,писали по-нагоре и аз съм се учил да карам на колата на баща ми - Жигули ВАЗ 2101,но първата ми лична кола беше Трабант 601,произведен 1983 година.Колата беше с 6 волтова инсталация и съответно правеше доста проблеми зимата.Когато стана моя беше вече на 10 години,отваряше ми доста грижи,но много я обичах.Всъщност и това е колата,на която най-много съм се развал при купуването и стопанисването й.След това съм имал доста коли,вече и 2 нови от магазина,но тръпката не е същата. ;D

Септември 16, 2012, 11:41:46
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
"Ладата на татко" е класика в жанра. Ето я нашата след поредния козметичен ремонт преди няколко години:

Някъде имам и архивна полароидна снимка с нея като абитуриент около 90-та г. Тогава още не беше на мода да се ходи на бал с колите, така че я закарах само до училище, оттам я пое чичо ми да вози роднините, а ние със съучениците, за да ни е весело заедно се качихме на автобус до хотела, където беше купона.
Купена е чисто нова през 1976 като първа семейна /не служебна на баща ми/ кола. Бил съм още в детската градина, но ще помня мириса на ново, когато ме заведоха в Мототехника и седнах върху найлончетата на седалките. ...найсе години по-късно, когато карах курсовете съм се учил на нея, разбира се.  За съжаление вече нямам възможност да я обгрижвам, но не бих я дал и на и старо желязо, затова я преотстъпих на уважаван наш колега, който ще я върне към нов живот... ще се похвалим, като му дойде времето :)
Първото ми лично закупено МПС в движение беше Балкан 250 С /спорт - 12,5 коня/, модел 1962, с който като студент в началото на 90-те си ходех на лекции, на кратки излети и рокерски сбирки, разбира се и на парада за Спасовден. Голяма гъзария беше по време на лекция да си сложиш каската на банката до теб, после колежките искат да се повозят ;) 

Когато към средата на 90-те вече почуствах нужда да съм независим от атмосферните условия, случайно докато обикаляхме с гаджето нещо ми грабна погледа - Застава 600 от първа серия - 1960 г. с обратни врати "самоубийки" и сменен мотор с "по-мощен" 750 кубиков - цели 30 коня! Заради цвета си беше кръстена нежно от предишните собственици - Бонка. Та, Бонка ми беше икономичната и пъргава градска кола /лакомата Лада трудно се "поеше" от стипендията/, ходил съм с нея и на някои от зараждащите се тогава ретро походи - Костенец, Рилски манастир... С нея изкарах и казармата, ето една снимка от участие в ретропарад през полагаемата ми отпуска /забележете кубинките  C:-)/


След УВО-то започнах вече да се увличам по спортни коли, затова пенсионирах и продадох добрата стара баба Бонка... :'(
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 16, 2012, 12:38:46
Отговор #19

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Класика в жанра е и "ладата на дядо" http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1300s.655222.26421702 -тъмнобежов ВАЗ 2105, произведен 1983, когато тая кола е била новост дори и за СССР.Дядо ми е отишъл за 1500S, но понеже "справедливата" система за разпределение на автомобилите за народа с ред, е била абсолютно "некорумпирана", всичките били заети, запазени, скатани и така нататък и му казали-"Ето тук имаме едни върнати от Швеция... (за дефекти естествено, но това са го премълчали), експортни са, нов модел, други няма... ", а дядо като я видял се е стреснал-вика едно такова грозно, ръбато, на нищо не прилича.Били са с вуйчо ми, който е избрал бежовата, защото на бялата и "имало нещо на боята"(богато намазана с парафин).До 1991-1992, само дядо ми я караше и обгрижваше.За това време и беше избила вече ръжда по предните ръбове на калниците (другото просто още не се е виждало), човека правеше какво ли не за да скрие тоя позор.Возила ни е на море, при роднини в провинцията, по болниците когато сме били болни деца.След това я пое вуйчо, за когото и беше купена колата... резултата беше погромен, като ежедневка на млад бизнесмен, две кърпения, безброй катастрофи и така докато той не мина на модерната за 1998 Опел Вектра А.Резултата с вектрата беше абсолютно същия, но тя не е предмет на темата.Тогава ладата ни я оставиха на мен с братовчед ми, а аз лично имам заслуги за довършването на бавната и, мъчителна смърт.Покарвахме по полигона до чистотата в Западен парк, малко в гаража, където съборих цялата задна дясна вежда, та после правихме мазилка с кит и боядисвахме със спрейове.Стана петниста хиена, но ми бе простена глупоста да се опитам да я изкарам от гаража, без да изнеса предницата първо.Обаче още в първия ден като новоизлюпен шофьор с книжка, в разрез с всички съвети да карам само с опитен шофьор до мене, се заврях в натоварения център в час-пик и на може би петнадесетото кръстовище, без да знам такива "подробности" като външна температура, сцепление на полузаледена настилка и гуми чието единствено достойнство е че не спадат сами... повечето време... разбрах по трудния начин какво е дрифт, но не и как се овладява колата в дрифт.Резултата- 1:0 Лада петица, срещу Фиат уно. http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1300s.655222.26421704
Последва кърпене и пребоядисване, за което срам-не срам, нямах пари, поеха го дружно вуйчо ми, дядо ми и братовчед ми, а аз се постарах да помогна с части, които взимах на бартер за уокмени и тн.След това повече не съм я карал, логично, кой ще ми я даде при такива изпълнения.Братовчед ми я продаде на негов чичо, който я кара известно време, после я остави на улицата още доста време и наскоро я върна на вторични, като братовчед ми не му предаде офертата ми да си я откупя обратно... мисля че е било за добро.
Минаха години, докато се понауча да карам и с невъзвръщаеми заеми от роднини, си купих първата лично моя кола-Москвич 21412, http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/moskvich-21412.635593.26544536 приготвен за бракуване, но имащ добър външен вид-той ми показваше че външния вид не е съществен, но чак след още няколко коли го осъзнах.Тогава си мислех, че вече съм се научил да карам, но след като бутнах човек на пл.Велчова завера (какъв късмет и целувка от съдбата беше, че не го нараних лошо), се поопомних.Москвича карах 9 месеца и се върнах обратно на ладите... мислейки си че им разбирам :)
« Последна редакция: Септември 16, 2012, 12:45:35 от Frysco »