Автор Тема: Peugeot 205 GTI 1986 - Back from the dead  (Прочетена 40100 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 05, 2013, 09:51:05
Отговор #50

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Дано не те одерат много там за мигача, иначе неоригиналните на Depo струват под 10 лв бройката - аз съм с такива, само че бели и съм доволен.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 05, 2013, 16:13:16
Отговор #51

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Дано не те одерат много там за мигача, иначе неоригиналните на Depo струват под 10 лв бройката - аз съм с такива, само че бели и съм доволен.

ОФФ

Частите на ДЕПО май са най-добрите сред ментетата, а и цените им са доста прилични :)
Andreev Motorsport TEAM

Юни 05, 2013, 16:22:37
Отговор #52

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
ОФФ

Частите на ДЕПО май са най-добрите сред ментетата, а и цените им са доста прилични :)
И най - масови , стига толкова с Офф- а. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 13, 2013, 17:39:37
Отговор #53

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Дано не те одерат много там за мигача, иначе неоригиналните на Depo струват под 10 лв бройката - аз съм с такива, само че бели и съм доволен.

Митак, обявиха ми 27лв по телефона. Китайците са по 10-12лв, но аз искам истински френски. Трябва да отида тия дни, ама все не остава време.
Иначе колата върви за момента добре. Наистина най-ниските обороти ги нямам никакви почти, празния ход също е малко гаден и непостоянен. Но за сметка на това като отвориш дросела до край наистина върви хубаво. Чувствително по-мощна е от 1.6цата ми и се развърта по-леко във високите. 1.6-цата над 4000 об и беше вече по-тежко. Тук в момента може би и генерацията дава ефект (разплетен колектор сложих) и затова във високите моторът "издиша" по-добре.
Остават разни неща за дооправяне като предния капак (не е отрегулиран), ел. инсталацията на 3тата врата, таблото ми е начупено, халогените не са свързани, датчик за температурата и жило за километража съм купил и трябва да сменя. Занимавки имам поне за 2-3 дена, но в момента се занимавам с баварката, че ми е мерак да и чуя гласа и на нея :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 15, 2013, 04:06:57
Отговор #54

Неактивен BRAAT

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Един въпрос, ще боядисаш ли трибагреника, на предната решетка(като на 205-цата,която си показал за пример на предната страница)? И пускай снимки и на бмв-то ,не се стискай , хехе, да плакна очи от далече. А за Пижо нямам думи, иска ми се да го видя наживо, ма да видим кога  8))

Юни 15, 2013, 21:28:38
Отговор #55

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това не е трибагреник, а цветовете на Пежо-Талбо Спорт, слагани са само на рали-бегачки като моето 1.3 Rallye или T16 от група Б. Жоро, все пак ако решиш да лепиш такива стикери отпред от ТУК може да си свалиш размерите на лентите :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 15, 2013, 23:08:24
Отговор #56

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ами да, харесва ми как стоят тия ленти и вероятно ще си лепна и аз едни в някакъв момент.
Благодаря за линка, Митак!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 16, 2013, 00:30:35
Отговор #57

Неактивен BRAAT

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Явно трябваше да сложа думичката, трибагреник, в кавички. :D Не се изразих правилно. Жоро слагай ги, лично за мен мн. отиват на тази кола.
« Последна редакция: Юни 16, 2013, 00:32:32 от BRAAT »

Август 07, 2013, 03:17:52
Отговор #58

Неактивен BRAAT

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
 :) Къде е спортиста, до къде е докара, ....  кво стана или  и ти емигрира някъде, хехе, шега. Я пищи и дай снимки, не се стеснявай, не те познавам като такъв.
 http://pichost.name/i/0lH   За севте качвам снимка и нз. дали е станало, Един от многото ретро-спортисти от едно изложение в Кипър

 http://pichost.name/i/0lw

Август 09, 2013, 00:15:30
Отговор #59

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ванка, има развитие по колата, ама все не остава време да пиша. Точно в момента нямам много снимки, но ще опиша накратко какво ре състояниянието.
След като Април месец смених главата, подкарах колата. При смяната на главата се оказа, че на първия болт на главата, който е зад ангренажното колело има по-висока дистанционна втулка. Аз не съм я видял, че е паднала при свалянето на главата и съответно съм решил, че на нейно място стои най-нормална си шайба като на останалите болтове. Да ама не. Навих с динамометричния ключ болтовете и след като пробвах да превъртя мотора на ръка се оказа, че не мога. Свалих ангренажи, ремъци и т.н. и се оказа, че проблемът е във водната помпа - блокирала е. Свалих и нея и какво да видя - въпросният първи болт зад ангранажното колело, след като съм му сложил ниска шайба е проникнал направо през блока долу при водната помпа и я е направил на парчета :)
Купих нова помпа, сложих я заедно с вече правилната втулка на болта. Направих повторно натягане на 100 нютона на вс. болтове (първото беше на 80 нютона) и познай - 2 болта превъртяха в блока. Единият за щастие беше в проходен отвор. На негово място сложих по-дълъг болт и го хванах с гайка отдолу (имам снимки ама не са ми под ръка). Втория превъртял болт обаче нямаше тоя късмет с проходния отвор и така и остана - превъртял. Сега колата харчи няколко литра вода на седмица :)
КАрам я така вече около 2000км и няма проблеми (стига да и доливаш вода). Клапаните тракат като на дизел, имам освен това и някакво късо съединение около осветлението в купето и не светят плафоните. Не съм свързал и ел инсталацията на 3тата врата (сменях я покрай боядисването).

Не съм монтирал и лайсните острани както и отличителните ГТИ табелки и надписи.
Сега в събота ще ходя да си купя един цял DKZ двигател (1.9 122 коня), който ще и монтирам в скоро време и ще приключа с експериментите с този мотор. Иначе , за протокола - доволен съм! Много добре върви тази комбинация - DFZ долница с D6B глава. Много рязък мотор, добър разход и перфектно решение за газова уредба. На бензин обаче е тегаво. В ниските е неспокойна, няма плавност на движението в градски условия, винаги трябва да я "злобиш" понеже в ниските тресе и т.н.
НАдявам се в скоро време да монтирам тоя мотор, който ще взема в събота. Ще реша и електрическите проблеми и ще ми дойде музата да дооправя и външния вид. 
За момента я карам всеки ден - не е спирана от Април месец. Разход на газ - около 9л/100км разход смесено.





« Последна редакция: Август 09, 2013, 00:18:09 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9