Автор Тема: Peugeot 505 Turbo injection 1984  (Прочетена 58003 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 17, 2012, 19:09:29
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Охоооо !  Ти си бил с този лъскав, великолепен кораб ! Много хубав е станал. Да, носи се.  Знаеш ли, хайде тази Неделя на среща.  Хем ще ги ,,поотъркаме" една в друга. Да видим до къде са крали взаимно и до къде им е стигнала гениалната кривост на разума.  :))  Много хубав Ситроен. И сигурно навървява.   O0 

Септември 17, 2012, 20:07:26
Отговор #11

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
За вървенето - върви  ;D Днес сутринта едно ЦДИ 2,7 се убеди , че не е лесно да минеш ей така покрай 30 годишното дълго желязо  ;)
За сравнението - що не го направим на площада на 22-ри ?

Септември 17, 2012, 22:56:31
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Става, даже е чудесна идея. Е, тя, моята кола е много по-скромна от корабът-майка. Пък и е неглиже. Както и да е. Там сме.  :)

Септември 18, 2012, 22:15:59
Отговор #13

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Жорка , за съжаление няма да стане.
Появиха се форсмажорни обстоятелства  :(

Септември 19, 2012, 14:05:29
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Борко, смятам да съм там.   Със или без кола - трябва да говоря с теб едни работи на живо.   Дори и по-нататък да бъде.  Искам да направя отвор и да заваря гайка на даунпайпа, за да мога да му закача ламбда сонда. Да видим къде се намира и какво ще правим след това, за да влезна в оптималните граници.  Има интересни факти около цялата тая горивна/запалителна апаратура.

Ето една-две избързани снимки от днес.  Е, ще щракна и нея, и другите коли като се съберем тези дни.   :)     











Септември 19, 2012, 21:37:34
Отговор #15

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ще се постарая и аз да се явя и ще говорим на воля за каквото и колкото знам за горивните системи.

Септември 19, 2012, 21:49:02
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Живков!
Да вземеш да го изхвърлиш това идиотско кормило и да си сложиш спортно !  >:D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 19, 2012, 22:31:32
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Живков!
Да вземеш да го изхвърлиш това идиотско кормило и да си сложиш спортно !  >:D


Хахахахахаа  :)) :)) :))

Иначе пежака е мнооого яка лимузина със спортен нрав  >:D >:D

Септември 20, 2012, 03:03:12
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хехехе. Ми, така е. С твоите камъни по твоята глава.   O:-)   

Тенов, за пореден път се убеждавам, колко точно гледаш върху ДЕТАЙЛИТЕ.  Няма да си кривя душата - прав си за кормилото.  Волана и на 504, и на 505 е с малко недомислено разположение. То е и до човека зад волана. Като цяло - много са близо до таблото и далече от шофьора. Баща ми като седне на каквато и да е кола - всичко му идва на място. Той е по-нисък, по-едър. Аз съм дълъг.  На мен волана ми идва делече.  Това е първата 3-те модификации, които ще направя.  Волана ще го оставя оригиналния, понеже 98% от цялата кола е автентично.  Обаче.  Ще му изработя фланец. С този фланец искам да го издърпам 60-80 мм. КЪМ мен. На височина е точен, само ще го приближа. Заедно с това, той автоматично ще дойде малко по-високо от сегашното си положение спрямо краката на карача.  И ще ми застане подобно на Мерцедесовия - отлично. Седалката е връх, има много хубави поцизии, скоростния лост оправих.  Този в момента е от предишното ми Турбо - извит горе при ръкохватката.  Идва точно под ръка. Педалите са удобно разположени и с позицията на седалката ми идват добре. Ама волана ми идва много напред.

То, ако става за въпрос, имам ел.оглегала за нея, климатик също цялата система и куп щуротии. Ама, ще си седят в хранилището.  Кола с климатик имам също. Никога не съм чувствал нужда от това чудо. Нито зима-нито лято. 

Та, такова е положението. Виждате на снимките, че имам ръжда. Като нова е била износ за Австрия.  :)И за това климатик няма. За сметка на него, има убийствено отопление.  ::) Странно е. Запалваш мотора, след 1 минута вътре е жар. Пък агрегата е студен все още. Доста бързо загрява между другото. Там е купена чисто нова - във Виена.  В тази държава е карана 5 години. 90-та година идва в България. Собственикът я купува от първият собственик (жена) и докарва на самоход до София.  През времето, когато е карана като семейна ( от 90-та до 2005-6-та) е боядисвана на места в тъмно сивата част под лайстните.  Макар, че е имала нейн си гараж,  няма как.  28 години/зими са си дали своето отражение.  И въпреки, че е австрийка не е брутално изгнила.  Няма странични удари, няма челни удари, няма посукани рогове/греди, носещи елементи.

 Отзад е права, явно и въпреки теглича, не е била претоварвана с товари.  Няма следи от употреба на допълнителен багажник на покрива.  А, тия Пежа много лошо го понасят - ожулват се крехките лайстни на водосточните улеи и се дерат рамките на вратите, боядисани в черен мат.

Бе, какво ли говоря само.  Това е за сега.  Като стане време и започна, лека-полека ще снимам и показвам кое-как съм сдялал.   


Важното е едно. При мен, вътреусещането за чужда кола много бързо се изпари.  В началото ми беше тегаво, докато свикна с....много неща.   Сега, като се кача и потегля - изпитвам САМО вдъхновение и желание със всеки изминал ден.  Тая кола е точно мой тип.  Не ми се ще да  я развалям с газова уредба.  Не ми се ще.  Вероятно ще го оставя на бензин.


Установих и друго. Като се качим 5 човека, вози по-твърдо и по-малко се накланя. Нарочно минах през разни места, където съм минавал сам. Няма никакви хидравлики или управления на окачването. Освен амортисьорите - собствено производство на Пежо.  :-\

Септември 25, 2012, 14:02:08
Отговор #19

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
И така.  Перката.  Ето проблема, тази четчица. Износена е.






Нямах оригинална такава и реших да импровизирам с четка от алтернатор на 504.


Квадрата се получи лесно и точно. С пиличка.  Направих му едно цилиндърче отгоре, където се закача пружинката и готово.

 

Бачка. Бая си е перка, де. Като тръгне и звукът наподобява вентилатора на 300Е .  O:-) :)) Пък и под колата се вдиха прахотевица.

Подмених дясния подфарник, защото предишния беше счупен и лепен с пластмасови стъкълца, които много ме дразнеха.