Автор Тема: Peugeot 505 Turbo injection 1984  (Прочетена 57982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 27, 2013, 20:53:53
Отговор #50

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Номерата на Бош са с 10 цифри.
Да де за портокола - забравил е нулата най отпред. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 27, 2013, 21:11:18
Отговор #51

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Моят е  0 280 202 044. 

Януари 30, 2013, 18:22:00
Отговор #52

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Господа, има развитие по темата.  Готов съм. Запалих. Трудно. С дърпане.  Не мога да проумея.   Цялата горивна система е проверена част-по част. Инжектори, рагулатори, датчици, центровки, аванси, белези, клапани. Та, целия мотор беше на части. Главата стана отлична, свещите са свещи, кабелите са кабели.  Бензина хубав.  Не зная.  2 цилиндъра ги няма.  Същите.  Компресия има 12 на всички.  С други свещи, все тая. С други кабели, все тая.  Не знам вече.  Трети път, аз няма да правя нищо.  Дърпам я в София и в институтите да се занимават.  Нямам повече свободно време да си играя, а много работа ме чака.   Някакви идеи ? Изгоряли инжектори ?   Знам ли ?


Януари 30, 2013, 18:26:57
Отговор #53

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Господа, има развитие по темата.  Готов съм. Запалих. Трудно. С дърпане.  Не мога да проумея.   Цялата горивна система е проверена част-по част. Инжектори, рагулатори, датчици, центровки, аванси, белези, клапани. Та, целия мотор беше на части. Главата стана отлична, свещите са свещи, кабелите са кабели.  Бензина хубав.  Не зная.  2 цилиндъра ги няма.  Същите.  Компресия има 12 на всички.  С други свещи, все тая. С други кабели, все тая.  Не знам вече.  Трети път, аз няма да правя нищо.  Дърпам я в София и в институтите да се занимават.  Нямам повече свободно време да си играя, а много работа ме чака.   Някакви идеи ? Изгоряли инжектори ?   Знам ли ?
Moжеш ли да мериш с осцилоскоп? Вземи мултицета , измери на омметър състоянието на намотките на заподозрените дюзи ( тоест
май ги чисти :-[)
Работи ли стабилно на 2 цилиндъра , имам идея. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2013, 19:36:48
Отговор #54

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Работи, но не тръгва със стартера. Като заработи, работят 2 цилиндъра. Делкото. Стробоскоп.  Начален ъгъл, колкото трябва да бъде. На ход не може да се премери, защото без 2 цилиндъра, няма кой да накара тази система да даде 44 градуса на 4000, при положение, че надналягането е далече от нужното. А, това са правилните градуси.  После въртях от -30 до +30 градуса и не намерих положение, в което да се уцели.   Кире, 4-те инжектора са закачени на машинка, която ги кара да работят, има течност, аз ползвах бензин. Това за проба и след почистването пак за проба. Правят емулсия, като по учебник.  Да са се повредили при монтажа ? Не вярвам. То, какво да им стане.  Не остана компонент, който да не съм проверил.  Регулатора на налягането е чудесен. Не е спукан, не е дефектен.   Няма спукан маркуч или нещо, което да пречи. Бобина, комутатор, Хол....нищо.
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 19:38:33 от Тодор Живков »

Януари 30, 2013, 21:23:19
Отговор #55

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
След като е правена главата, предполагам са сваляни изпускателни и всмукателни тръби и са сменяни гарнитури. Да няма някакви несъответствия в тях и примерно да засмуква външен въздух, да припокрива или запушва отвори или нещо такова.Колата доколкото разбирам е с Л-джетроник, няма ли вариант да извадиш цялата рампа със закачени инжектори и да видиш как работят.Имал съм случай при недостатъчно бензин в резервоара, респективно моментно по-ниско налягане в рампата да губи по 1-2 инжектора, наливам 2 литра бензин и колата заспива.Беше писал, че имаш проблем с регулатора на горивото и предполагам си го сменил - да не те е там проблема, замерете реалното налягане на горивото.
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 21:32:47 от michev »

Януари 30, 2013, 21:55:20
Отговор #56

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Геца заподозрях инжекторите , защото при система L - Jetronic нa Bosch инжекторите се управляват по 2 канала - инжекторите  на 1 и 4 ти
цилиндър  се управляват от един буфер в компа ( 1 и 4 ти цилиндър са едновременно в ГМТ) а 2 и 3 ти от другия. 

Имал съм случай на наличие на гориво до рейката , наличие на искра на всички цилиндри , колата - (BMW E 30 318 i 1986г.) запали и заработи с мъка на 2 цилиндъра - тогава осцилографирах сигнала на дюзите и управляващия буфер на 2 и 3 ти цилиндър беше сдал
багажа , с друг комп тръгна безпроблемно.

Иначе сигнала от клема 50( електромагнита на стартера) постъпва в модула за управление на бензиновата помпа на този вид горивна с- ма
знаеш го , той е външен.
Спомни си , че тук има и 5 -та , стартова дюза , управлявана също от клема 50.
В жичкаджийски контекст , това е. Засега. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2013, 22:21:18
Отговор #57

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Сигурен ли си в бобините ? Виж хубаво буксите към бобините. Много са гадни и правят парчета. Най вероятната причина според мен да е откачена маса или загуба на такава от компа. Управлението на дюзите е с  подавоне но ммаса от компа, плюсът е константа. Дюзите са май нискоомни. Може и загуба на резистор да е. Пробва ли с въртене на дюзите ?

Януари 30, 2013, 22:25:11
Отговор #58

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Сигурен ли си в бобините ? Виж хубаво буксите към бобините. Много са гадни и правят парчета. Най вероятната причина според мен да е откачена маса или загуба на такава от компа. Управлението на дюзите е с  подавоне но ммаса от компа, плюсът е константа. Дюзите са май нискоомни. Може и загуба на резистор да е. Пробва ли с въртене на дюзите ?
И това влиза в играта. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2013, 23:10:03
Отговор #59

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Боре, дюзите са същите като онези, които ти продадох преди време. Дето ги търсеше за СХ-а.  Работят, не е като да има проблем.  О-пръстените им съм ги сменил с нови, така и така бях разглобил всичко.  Както ги извадих - така ги монтирах към рейката.  Хубаво щракнаха клемите. Бензин има над 10 литра.  Многократно проверих всеки горивен маркуч, дали е на мястото си. Същото и със всички вакуумчета, които отиват към разни датчици, да не ги изреждам всичките. 

5-тата дюза работи.  Тя също беше почистена и изпробвана. Работи 8 секунди. Поне в това време.

Утре ще проверя всички клеми отново. Ще проверя. Ама, какво да търся в датчици - всичките ги бях обходил още когато докарах колата.  Ще размърдам дюзите. Пак ще погледна, да не би някъде да съм забравил някоя маса двигател-купе откачена.  Ще монтирам трети комплект кабели. Ама, оригинални кабели, заводски от 505 Турбо, 30 годишни.

Пак ще светна със стробоскопа.


Ей, Киро.  Има датчик за положение на коляновият вал. Седи закачен на камбаната на кутията. От страната на картера гледа. Помня, че го закачих. Но, не помня, дали му регулирах точно разтоянието между него и маховика.  Направих го по спомен. Утре ще погледна. Ама, пак не би трябвало така да се получава.

Имам един резервен, работещ компютър.  Борето щеше да го взима, ама се оказа различен от този на СХ-а, та остана при мен.   Ох, като го знам къде е монтиран.......половината интериор се разглобява.  Нищо, ще го пробвам най- накрая.