Автор Тема: Peugeot 505 Turbo injection 1984  (Прочетена 57981 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2013, 07:23:51
Отговор #60

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ще трябва да се пробва с друг компютър, няма как.Но преди това - датчиците на маховика колко са - един или два ? Възможно е да имаш два - един закачен на ск кутия и един на блока на двг. Ако са два - провери да не си им сменил буксите - получава се точно това - не брои правилно.
За бобините - виж да не си завъртял и там буксите. Апропо, аз не разбрах - на същите два цилиндъра, на които беше изчезнала компресията ли ти се губи отново работата ?

Януари 31, 2013, 13:21:56
Отговор #61

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да. На същите. Датчика е един.  Довечера ще дам повече сведения, че съм под ръководен натиск в момента.  :))

Януари 31, 2013, 15:00:17
Отговор #62

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
По мое мнение НЕ продължавай да настояваш да палиш, защото причината, поради която не пали най-вероятно е същата, заради която си направил ремонта. Колата ти е загубила управление на двете дюзи и от бедната смес е изпляскал моторът. Номерът е сега да се открие причината за неработенето на тези два цилиндъра.

Януари 31, 2013, 16:41:56
Отговор #63

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Поне ще разглобя половината, понеже гарнитурките които закупих текат. Тече от двата капака на ангренажа, тече и от картера.  Този път ще ползвам добрите стари, заучени способи.  Сам ще си направя гарнитурите от клингерит,и ще ползвам онзи прекрасен силикон с миризма на вкиснат чесън и ще ги залепя завинаги.   Събота най-вероятно това ще правя.   Борко, ще закача резервният компютър и ще пробвам.   Само не разбирам, защо работещо 30 години управление ще се повреди ей-така ? Ако е от него, де.

Януари 31, 2013, 21:19:45
Отговор #64

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
При Мерцедес 124, когато се изгубят 2 цилиндъра е виновен комутатора-една малка гадна кутия на Бош, която няма да казвам колко струва. Другарю Живков, в събота няма ли да ходим на събрание на ретро клуба?

Януари 31, 2013, 22:16:01
Отговор #65

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Павлине, щях с моята да ходя и да те взимам. То и това беше идеята от началото наседмицата. Имам желание да отида.  Ти, ще ходиш ли ?   Трябва да отидем, да се наситим малко. Пиши на ЛС.   :)

Февруари 02, 2013, 19:12:18
Отговор #66

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 И така. Пост след пост стана, но както и да е.  По темата.  Запалих. В същност, запалих, да. Това е важното. Киро ще излезе прав.  Вероятно тези цилиндри не са работили добре.  Явно е и силно обеднявала сместа.  Отново няма 2 цилиндъра, обаче.  И отново няма компресия. Като имам напредвид, че още преди да събера свещи, кабели....я измерих. Еми, не разбирам какво става.   На 2 и 3 цилиндър сега вместо 4, имам 2 атмосфери. Мерих с три различни уреда.   Утре я карам в един приятел, вадя целия мотор със скоростите и я оставям в двора. Раглобявам абсолютно всичко, част по част. Просто искам да видя, какво има вътре отново. Макар, че нямаше нищо счупено.   Когато имам време и финанси  - ще му шлайфам цилиндрите, ще му купя оригинални Колбеншмит бутала, ще си взема отново оригинална гарнитура, ще му правя и коляновия вал, ще си купя какво ми трябва.  Да седи там и да не го гледам. Видяло се е, че не набиеш ли 3000 пари в тоя смотан мотор, нищо няма да стане.   Вместо това, ще си купя ежедневка. Атмосферна на газ, но този път няма да е френска. Смятам, че така е най-добре. За мен.  Пежото ще го правя, когато му дойде времето.  Хайде, като видя какво е станало в долнището ще покажа.   

« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 19:16:02 от Тодор Живков »

Февруари 02, 2013, 19:39:57
Отговор #67

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Снощи минах и днес минах през гаража, но беше заключен. Беше ми интересно да видя  на място как стоят нещата.

Февруари 02, 2013, 19:55:54
Отговор #68

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да беше звъннал, Борко.  Днес след срещата я докарах от халето, където имах подръка подемници, крикове, работи. Иначе не става. Свалих таблото, за да стигна металната кутия, пробвах и  това беше. Пред нас е.  Мини да се видим утре, ако нямаш неотложни ангажименти, че ще го задърпвам до Остромила и там да седи без да я мисля, някой да не ми открадне части отнея.

Февруари 03, 2013, 07:13:25
Отговор #69

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Жуля зверски по ДС-а и не съм сигурен кога мога да скокна. Пусни ми телефона на лично, че съм го изгубил , иначе щях да звънна.