Автор Тема: Какъв е този диск за шлайфане?  (Прочетена 9269 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 30, 2012, 21:25:09
Отговор #10

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Отнема от метала и оставя гладка ламарината с добър външен вид за разлика от другите дискове които я насичат. :)В случай,че ръждата е то-дълбока може да се мине с обикновен диск за метал,после да се заглади ламарината с този


online photo sharing

<доверен сервиз на ДЗИ>

Октомври 01, 2012, 07:14:17
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Е да погледнато по този начин е така,но все пак отнема от дебелината на метала което по принцип не е добре ,но пък и няма как да е.По принцип сравнително лесно се обработват външните и видими участъци.Истинската заигравка започва и свършва с онези скрити карциноми по греди усилващи елементи двойни и тройни ламарини. Там вече без благословии май не минава. :D

Декември 01, 2012, 15:56:49
Отговор #12

Неактивен regreed

  • Публикации: 360
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Хайде и аз да се направя на спец...  :)  Такъв диск съм си вземал от столичния Битпазар, (отзад дето са сергиите на руснаците) има ги в много размери според дебелината на нишките на скочбрайт-а. Впечатлението ми от тези дискове е добро и за по - фини работи са добри ( особено за смъкване на корозия от цветни метали, алуминий, бронз, месинг), не ги уврежда.  Имат си и недостатъци разбира се. Не търпят много високи обороти, ако се развъртят много  се разпиляват нишките, не понасят влага, и мазни и кални петна - задръстват се и се съсипват много бързо. Хубавото им е, че понеже е изключително гъвкав скочбрайтът почиства и малките язвички по детайлите и разнообразни дребни и упорити  точици ръжда. Идеален за полиране преди хромиране на детайли.
Аха ... цената! Ами за тези които аз взех (китайски вероятно) съм дал около 5 - 6 лева, но според мен си заслужава.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder