Автор Тема: Направено в България - Балкан 250 М2 1964 г.  (Прочетена 48870 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 10, 2012, 14:06:05
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Този Балкан е същият модел като моя първи мотоциклет, даже същия цвят... ще се радвам скоро да го видя завършен и поздравления за добре свършената работа!
п.п. Ще споделиш ли и с мен за този препарат за гума Артекар?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 11, 2012, 00:26:45
Отговор #31

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Разбира се, много лесно се работи с него - нанася се с бояджийска четка или пулверизатор, оставя се за 1-2 минути и се забърсва с чист памучен парцал. Гумата става лъскава и свежа.

Октомври 11, 2012, 12:01:21
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да виждал съм как го правят по автомивките, но въпросът е откъде се купува?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 11, 2012, 18:07:26
Отговор #33

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Магазинът, в който го имаше е специализиран в продажба на професионални препарати за автомивки. Името не го помня, но когато съм свободен мога да отида да проверя, ако искаш :)

Октомври 15, 2012, 15:27:01
Отговор #34

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Струва 14 лв литъра и се продава в тенекиени кутии. Ако не може да си го намерите нямам против да купя и изпратя по куриер. Сравнително икономично е, аз мажа с него и коли и мотори, пък не е като да няма такива в нас :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 17, 2012, 19:52:02
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Магазинът, в който го имаше е специализиран в продажба на професионални препарати за автомивки. Името не го помня, но когато съм свободен мога да отида да проверя, ако искаш :)
Мерси, достатъчно е да кажеш къде горе-долу с намира магазина /ако е в София/. Надявам се да го продават и на по-малки разфасофки от литър, вероятно половинка ще ми стигне понеже доколкото знам е концентрат, който се разрежда. Ако пък ти си купил цял литър и ти е хартисал, готов съм да купя част от остатъка.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 18, 2012, 11:40:04
Отговор #36

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Магазинът, в който го имаше е специализиран в продажба на професионални препарати за автомивки. Името не го помня, но когато съм свободен мога да отида да проверя, ако искаш :)
Мерси, достатъчно е да кажеш къде горе-долу с намира магазина /ако е в София/. Надявам се да го продават и на по-малки разфасофки от литър, вероятно половинка ще ми стигне понеже доколкото знам е концентрат, който се разрежда. Ако пък ти си купил цял литър и ти е хартисал, готов съм да купя част от остатъка.

Може да си го разделим, Митак.
Хайде да не цапаме темата за този брилянтен Балкан.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 19, 2012, 22:49:18
Отговор #37

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
А как намери всички тези нови части, налагало ми се е да търся за по-нови мотори и не съм намирал, а то половината двигател си открил на нови части, карбуратор, тампони и втулчици и това за машина спряна от производство преди 50 години :o

Октомври 20, 2012, 11:01:51
Отговор #38

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Невероятно, всичко изпълнено последователно, с много старание, много мерак и резултата е на лице, все едно всеки момент ще слезе от поточната линия! Чета темата за пръв път и останах ей така  :o Абсолютно всичко изпипано до най- малките детайли, ПОЗДРАВЛЕНИЯ! Ще следя темата с най- голям интерес!  :)
Поздрави!
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Октомври 20, 2012, 21:57:48
Отговор #39

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Благодаря :). Колега minchev,  новите части излизат доста рядко и трябва да си упорит и най-вече постоянен наблюдател по форумите, при разговори с настоящи и бивши собственици на такива мотори, да обикаляш по пазарите. Все някъде някой е скътал нещо, което чака да го намериш :)