Автор Тема: Направено в България - Балкан 250 М2 1964 г.  (Прочетена 48884 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 31, 2012, 17:34:45
Отговор #40

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
От малък съм пристрастен към Балканите, имал съм два 50-кубикови много искам да си взема 250 като тоя както и по редкия 75-кубика :) колкото до твоя Балкан НЕВЕРОЯТЕН е човече адски много ми хареса всичко в темата ти от мен имаш едно голямо ЕВАЛА !!!

П.П. Продължавай се в тая посока определено ти се отдава  ;D
Classic Cars

Февруари 13, 2013, 08:06:32
Отговор #41

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Дълго време не бях писал, но това не значи, че не съм пипнал това - онова по проекта :) Ето малко нови снимки. :) Разглобих, изчистих и пратих за поцинковане ключалките на страничните кутии.






Февруари 14, 2013, 23:35:18
Отговор #42

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Cвършил съм и друго по мотора - предницата е сглобена и е вече на мотора.




Гайките са от ИЖ, заради уплътненията вътре, имам и оригиналните, но засега нямам уплътнения за тях.



Гумените шайби под фародържателите, третирани с Артекар.


Вече са и на мотора.


Тук искам да попитам по-наблюдателните такъв ли е реда за подредба на елементите от демпфера? На позиция N 1 е текстолитовата шайба, 2 е ламаринена капачка, 3 - шайба от кече, 4 - ламаринена капачка с палец за фиксиране към горния тройник, 5 - стоманена шайба, 6 - пружинираща стоманена шайба.

Март 26, 2013, 21:04:08
Отговор #43

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Фара е готов да си заеме мястото :)





Някой знае ли точните ватове, които трябва да е крушката за фара? Купих за ИЖ, 35х35 вата май беше, ама нещо ми се струваше, че на балкан 250 трябваше да е по-малко.

А това са ръкохватките на кормилото с жилото за газта.


Март 26, 2013, 21:31:29
Отговор #44

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ех , спомени - колко съм се возил като малко дете на такъв мотоциклет - личния и служебния на покойния ми баща.Хубаво целенасочено стилно и автентично 
проектче , хубаво и  ще го завършиш. :)
Крушката е стандартна с 2 светлини 6 Волтова 35 плюс 35 Вата, няма проблем.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 26, 2013, 21:51:09
Отговор #45

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Притеснява ме дали ще се справя динамото, то е 45 вт. Ако карам с 35 вт фар, 5 вт габарит отзад става горе долу на кантар с динамото. Ще може ли да се зарежда АБ?

Март 26, 2013, 22:31:52
Отговор #46

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Притьеснява ме дали ще се справя динамото, то е 45 вт. Ако карам с 35 вт фар, 5 вт габарит отзад става горе долу на кантар с динамото. Ще може ли да се зарежда АБ?
Няма никакъв проблем , дори можеш да оптимизираш и  къстъмизираш - LED светлина на габарита отзад , но виждам че си 100% автентичен. :)
Иначе свети по - ярко и въобще не личи.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 09, 2013, 19:14:05
Отговор #47

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Маалко съм напреднал :D Каплите са центровани с помощта на колегата iotof, гумите са третирани с Артекар :)






Предния спирачен барабан също е готов :)



Май 31, 2013, 11:28:56
Отговор #48

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Някога имаше един стар форум под името ,, Балканмоторс". Той беше уникално място с уникални хора и машини. Бродихме из България, за да търсим информация, хора и материали специално за него.  Аз- ,,Veko" и още един администратор се грижихме за тези неща. След това някой го унищожи и ние изгубихме достъпа до него.  Сега, когато виждам тези хора да участват в Класиккар се радвам безкрайно. Уникално е това, че нещата на които искахме да научим бъдещите реставратори и манияци на тази българска марка, сега сътворяват страхотни и изключително автентични мотоциклети. А, има още хора със модел 250, които имат също изящни и оригинални творения.

Аз съм възхитен от работата по Балканът.

Май 31, 2013, 18:23:46
Отговор #49

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Благодаря, Veko  :P Балканът вече е с монтирани гуми, остава довършване на инсталацията, сглобяване на стопа и разбира се  най-големия проблем за сега - намирането на хубав ауспух. Ако някой може да ми предложи нещо ще съм благодарен! Не държа да е чисто нов, макар, че ще е идеално, може и ръждив, но изпънат, не очукан и омачкан, такива имам 3. :)