Автор Тема: Направено в България - Балкан 250 М2 1964 г.  (Прочетена 48878 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 01, 2013, 18:53:17
Отговор #50

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
След като цяло лято нямах време дори да му забърша праха вече лека полека започвам да довършвам започнатото :) Вече и клаксонът е готов! :D






И финалния щрих


Март 13, 2014, 10:21:36
Отговор #51

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Цяла зима ми беше студено и не съм работил кой знае какво, само го местих от стая в стaя, че правих и ремонти вътре вкъщи  :) Ето няколко нови снимки, колкото да не решите, че съм се отказал  O0










С помощта на колегата kaligula2 се сдобих и с чисто нов километраж поръчан от Чехия


Март 13, 2014, 17:38:29
Отговор #52

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
На карбуратора също направих пълна профилактика - чисто нови са тялото, шибъра, иглата, главния жигльор и потопителя.

Е гледам и не вярвам на очите си :).Поздрави и похвали за всичко.Търсих да намеря косур за нещо и май открих един:По спомен, на жигльора за центровката на шибъра, трябва да има пружинка, която държи винта под напрежение, против самонавиване/развиване/от вибрациите. ;D.

Март 14, 2014, 00:18:59
Отговор #53

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Няма грешка, друже :) Без пружинка, а с контра гайка е  O0


Март 14, 2014, 08:49:49
Отговор #54

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Няма грешка, друже :) Без пружинка, а с контра гайка е  O0


Може и аз да греша, ама на  винт №18 това е пружинка/просто на снимката на карбуратора ти я няма-в предните поствания:пост №3/.  ;)
« Последна редакция: Март 14, 2014, 08:51:51 от Валентин »

Март 14, 2014, 11:07:19
Отговор #55

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Прав си, изобразена е пружинка, но на моите карбуратори не съм виждал, все пак ще потърся да го оборудвам :D

Март 16, 2014, 19:17:36
Отговор #56

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Вероятно има разминаване в чертежа и реалността. Никога не съм виждал такава пружинка там, винтът е с контрагайка, няма периферия, която да бъде притискана от пружинка :)

Март 16, 2014, 20:54:23
Отговор #57

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Вероятно има разминаване в чертежа и реалността. Никога не съм виждал такава пружинка там, винтът е с контрагайка, няма периферия, която да бъде притискана от пружинка :)
Абе и аз исках да ти кажа, че нещо не е наред, ама си затраях, за да не излезе, че давам акъл.По принцип на Явата е същият карб.. На винта който е за реглаж на дросела/повдига го при навиване-за повече обороти и обратно/ има пружинка и на другият също има пружинка.На Балкана, винта с контрагайката трябва да е е хоризонталния/за горивото/ а другият е с пружинка.Тия нещо са объркали/побългарили/.Виж направи сравнение с някой друг карб.

Март 16, 2014, 21:42:53
Отговор #58

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Всички карбуратори, които съм виждал са така, а този хоризонтален винт е за въздуха при празен ход ;)


Март 16, 2014, 23:51:47
Отговор #59

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Ами в крайна сметка, не е от голямо значение, дали е с гайка или пружинка.Направи го както ти харесва на теб.Важно е да работи добре и самите жигльори да са точните за самите отвори.По спомен-имаха разлика.До преди 10-15на години редовно се чепках по разни мотори и после малко се посмени техниката с по- нова и не остана много поле за изява.С Ява, Балкан и Иж ми минаха тинейджърските и младежки години и затова ти казвам-по спомен.  В момента съм на работа и нямам възможност да снимам тези/2-3 / от Явата,които имам.Той най-много си прилича на този на Балкана и после този на Ижето.Ама ти, както си го нагласил мотора, трябва да гониш 100% идентичност с оригинала, затова и коментираме.