Автор Тема: Renault 25 2.0 TXE Executive 1992  (Прочетена 19688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 26, 2012, 17:14:16
Отговор #10

Неактивен baccara

  • Публикации: 390



Септември 27, 2012, 00:56:00
Отговор #11

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Честито Baccara!
Колата изглежда в топ състояние! Дългата база, типично дебелите за Рено седалки заедно с високия клас оборудване предразполагат за луксозна "езда" :)  Поздравления за колата! Много километри и ти пожелавам да навъртиш с нея!

Не го слушай ти другаря ти Живков - френските от епохата са с класи над немските китуци, особено в интериора.
100% съм съгласен. Не съм карал W126 и CX за да направя сравнение, но съм сядал в CX Prestige и 100% твърдя, че французойката предлага повече лукс отвътре в сравнение със скромния си баварски конкурент (BMW E23 7XX), който даже не предлага серийно ел. стъкла...
А колкото до Рената - тия пичове от 94та слагат серийно на Safrane подгряване на предното стъкло, климатроници, памет на седалки, като включиш на задна предавка огледалата ти се насочват към гумите и какво ли още не.
   Живков, не си криви душата с тия Мерцедеси, където някои от тях до края на 80те са с 4 скорости  и под 100 коня при 1.4 тона купе :)
Не съм немски хейтър, имам 2 баварки и 2 Пежа. Повечето знаят кои са ми по-любимите коли  >:D

Ей радвам се, че се раздвижи сектора тука!
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 00:58:32 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 10, 2013, 21:20:36
Отговор #12

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Здравейте на всички  :),реших с началото на новата година да разтупам малко прахта по тази тема и да направя някой обслужванета по колата.Преди около 2 месеца и смених ангренажен ремък,антифриз,масло двигател и разни други дреболий.Гледам да я опазя така както е опазена и през всичките и 21 години,в такова добро състояние ;).Та от доста време се каних и днес най-после го направих.Това е смяната на маслото на автоматичната скоростна кутия AR4.Набавих от България филтъра и гарнитурата за тях,защото тук в Англия не можах да открия нищо освен маслото.Цялата операция я направих така както пише в книгата haynes manual.И всичко мина добре.Е то и няколко снимки,които са с малко лошо качество,но нямах нищо по-добро за снимане.




малко смешно я повдигнах,и забравих да смимам отпред

маслото е точно това което по книга пише ELF RENAULTMATIC D2 , етоги новите филтър и гарнитура,след това се заех с почистването на картерчето

Януари 10, 2013, 21:32:04
Отговор #13

Неактивен baccara

  • Публикации: 390





в дъното имаше и едно интересно магнитче,което по чудо нямаше никакви стърготинки

старият филтър беше оригиналния :)

почистих,събрах



и сега поне знам че е готова за каране,само откъм масла ми остана това на диференциала

Януари 10, 2013, 21:38:00
Отговор #14

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Колеги искам дави попитам нещо понеже искам да ревизирам и спирачната система отпред и искам да и сложа нови дискове и накладки,но какви да купя?Оригинални на рено или брембо,нямат много разлика в цената и двата вида са винтилирани :)
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 22:01:26 от baccara »

Януари 10, 2013, 23:04:09
Отговор #15

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Аз да питам след обслужването на кутията имаше ли промяна в поведението й? По- плавна смяна на скорости?

Януари 10, 2013, 23:12:50
Отговор #16

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Аз да питам след обслужването на кутията имаше ли промяна в поведението й? По- плавна смяна на скорости?
да  :),може би малка,но има.Всмисъл тя и преди това си беше много добре,но сега направо несе усеща,как меко ги реди.

Януари 11, 2013, 07:04:29
Отговор #17

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Колеги искам дави попитам нещо понеже искам да ревизирам и спирачната система отпред и искам да и сложа нови дискове и накладки,но какви да купя?Оригинални на рено или брембо,нямат много разлика в цената и двата вида са винтилирани :)
Ако Брембото ти е на цената на псевдооригиналните Рено, значи и те не са Брембо  ;)

Януари 11, 2013, 21:35:45
Отговор #18

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Колеги искам дави попитам нещо понеже искам да ревизирам и спирачната система отпред и искам да и сложа нови дискове и накладки,но какви да купя?Оригинални на рено или брембо,нямат много разлика в цената и двата вида са винтилирани :)
Ако Брембото ти е на цената на псевдооригиналните Рено, значи и те не са Брембо  ;)
да :),отидох в едно представителство на рено и попитах и оригиналните са около 130 паунда,без накладки,тук ако се поръчва нещо  знезависимо какво и за каква кола  от дилъра е много скъпо,в и-бей наи-евтините са 40 паунда.А брембото е 160 паунда,все тая искам да и взема най-добрите и да знам че е перфектна във всяко едно отношение,защото много си ме кефи :).Значи ако взема оригинално брембо е по-добре?Дори и още по-скъпо да е?
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 21:38:20 от baccara »

Януари 12, 2013, 00:12:16
Отговор #19

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2838
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много яка машина и много радва като е перфектна !!!!!