Автор Тема: Renault 25 2.0 TXE Executive 1992  (Прочетена 19680 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 22, 2013, 03:10:15
Отговор #30

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Здравейте на всички  :) ,от доста време се каня да напиша какво става с колата,но днес най-накрая се реших да покажа какво се случи с нея преди 4 месеца,хаха и цели 3 месеца беше разглобена,но вече  е на пътя и е като нова ;) .Така някаде към началото на януари имах път до Париж с нея,всичко беше ОК,но незнам преди да тръгна какво ме накара да пипна ремъка на алтернатора :P .беше леко хлабав и свиреше леко а аз идиота взех че свалих оригиналния алтернатор да му проверя четките,казах си че така и така съм го свалил.Свалих ги и видях че са поизтъркани,има още живот в тях,но реших да купя някакво ново реле уж с същия номер,направо даго заменя заедно с четките.Алтернатора е VALEO.И така новото реле не пишеше даже и къде е произведено?,но го сложих и карах!!!Колата презареждаше,като я  запаля докато е студена лампите премигваха с страшна сила,менеше напрежението постоянно стигаше до 16-17 волта :o ,ама покарах малко и започна да се оправя,ходих до Париж и тука се возих с нея.Някаде след около месец една вечер я запалих и тръгнах да свърша една работа,фаровете едва светеха,при даване на мигач или пускане на парно или всякакво увеличаване на консумацията святкаше лампата за проблем с автоматичната скоростна кутия,,и колата спираше,но лампата че не зарежда не светеше :o ,спрях и премерих зареждането,беше под 12 волта :( ,но реших да изгася фаровете и да карам така  имаше около 10-12 мили до нас,продължих бавно,бавно тя вървеше но като натисна спирачка и стоповете светнат тя спираше и имаше някакво притрисане,продължих докато вече акумолатора не падна и тя постоянно притрисаше и изведнъж спря!Лампата за автомата светна постоянно и колата не можеше да тръгне напред,мъчеше се все едно боксува съединител ???Звъннах на един приятел дами докара акумолатор да видя като има силен ток дали няма да се оправи,смених акумолатора но НЕ,напред се опитваше да тръгне,но вървеше с 5 км,но на задна скорост,все едно и нямаше нищо.ЩУПИХ КОЛАТА,кола на 80 000 км :'( .И от тогава до преди 1 месец ми се разказа играта,Прибрах реното пред вкъщи върнах си старото реле на зареждане,започна да зарежда но скоростите несе оправиха сами.Започна едно разглобяване на улицата без никакви условия.Първото нещо беше да сваля скоростната кутия и да я изпратя за БГ,там имам познат маниак на тези рена които откакто се помня се занимава с такива коли.Изпратих кутията за ремонт.Оказа се че една мембрана която прави налягането за маслото се е пукнала и не може да завихря маслото,в последствие на това 9 диска са се износили,всичко което трябваше беше заменено с ново,всички гарнитурки опръстенчета и т.н.Всички части бяха поръчани от Франция и са оригинални.Старите части са тук при мен,но сега видях че не съм ги снимал,а  са някъде в една барака,но ще ги снимам като ги намеря.Транспорта на скоростите до БГ и ремонта им и след това връщането им тук отне доста време и аз реших да препипам всичко по колата :), Вече разглобяването започваше,снимки на скоростната кутия не съм правил защото бях много изнервен  :)Още главния майстор не знаеше с какво се захваща >:D Всяка една свободна моя секунда беше свързана с труд и работа по колата,всяка сутрин преди работа и вечер след работа до късен мрак.Вече скоростите бяха свалени и тогава започнах да разглобявам всичко на ред,цялата предница така изглеждаха подкалниците Не знаех какво ме очаква докато това нещо светне и стана както трябва,реших да пратя е тия пичове малко на холидей до БГ,за пясакоструйка и прахово боядисване,отново над месец транспорти,куриерски услуги,нерви и разправии,но исках да стане както трябва. Ето ги и пътешествениците ;D Тази перка която охлажда радиатора за маслото на автоматика замина и тя за изграждане на нова стойка,но се оказа че в БГ имам перфектна и просто ми я пратиха Частите заминаха и докато се върнат се заех с пилене на ръжди Всеки ден търках в продължение на месец и нещо,докато всичко не светна и до най-малката язва ръждица,а колко четки за флекса и бормашината отидоха и разни др, неща 8)) Започнах и почистването на металните части,тръби за масло на автоматика и всички други железца,станаха много добре на накрая ги намазах с преобразувател за ръжда [ Използвах еполксиден грунд на глазурит,след това шегрен 3М,едно за умазките на CAR SYSTEM ,база металик които тонирах по номера на боята и накрая лак също Гзазорит,облепването започна много дебело и го напръсках и се напласти супер работата продължаваше   :) докато я подготвях за боя скоростите вече пристигнаха и тръгнах една вечер късно да си ги  взимам :D вече малко се успокоих,защото взех скоростите и ги сложих,всичко стана с лекота,единствено неми хареса това че трябваше да сваля картера на двигателя,защото по-лесно ми се стори да сваля турбинката за маслото която се държи за маховика,дая сложа на оста на скоростите и след това от към картера да сложа 3-те болта които я държат за маховика,след това сложих картера   след това започнах с боядисването на колата база   лак [ 3 ръце му пръснах доста гъст лак носачите които са минати само на пясък,остивих им оригиналните втулки защото бяха като нови,само на два от горните диагонални са сменени 2 втулки,и другите ламаринки и стоики които са минали на прахово са вече готови снимките с носачите са над 3mb и не мога да ги кача,но са като нови.След това ги пръснах с епоксиден грунд и след грунда с акрилна черна боя с висок гланц на сикенс бояджията е пиян ;D 4-те шарнири са нови,само ги лакирах тях вече започва и сглобяването,накрайниците комплект са нови,шарнирите,всички втулки на стабилизиращата щанга,биалетките,дисковете,накладки всички масла,двигател,скорости и диференциал са сменени с оригинални по каталог някои спрейчета за дребни поправки които използвах,и кухините на подкалниците отпред съм напръскал с течен парафин на 3М остана ми само да боядиша апаратите и шенкелите отпред,но това ще стане до 1-2 месеца като и сменям четирите джанти,за сега искам малко да се повозя с нея защото много работа хвърлих и искам малко да я покарам сега,минах на следващия ден и реглаж на предница и сега колата е приказка,скоростите са супер,няма никакви течове,скърцания и тропания.Мога да кажа че сега предницата е в топ състояние.Есента същото нещо ще последва и задницата на колата,основно ревизиране,със песакоструене на носачите и боядисване на всичко.Имам още снимки от колата като в завършен вид,но не ще ги кача скоро,ето и първата и разходка до Brighton,много щастлив и леко позаспал :) .Искам и специално да благодаря на колегите от форума ...Тодор Живков,Monza и Vasko4 за съветите които ми дадоха ;)
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 03:46:05 от baccara »

Юни 22, 2013, 11:15:44
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Изобщо не жалиш средства и труд за машината ! Толкова бачканеееееее  :D :D /обаче ти се получават нещата ,много ми хареса резултата! Само мога да си представям как вози французина с перфектна предница... Като имаш време качвай снимки! Успех и респект!

Юни 22, 2013, 20:56:33
Отговор #32

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Перфектна работа, за която са нужни железни нерви.  Резултата е страхотен, поздравления.

Юни 26, 2013, 20:49:33
Отговор #33

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Страхотна работа и то при нечовешки условия . До болка ми е познато   >:D
Но резултатът е впечатляващ !

Юни 26, 2013, 22:50:32
Отговор #34

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Благодаря много момчета  :D ,радвам се че ви харесва и оценявате колата.Яд ме е че другите снимки са по-голям размер и не мога да ги кача,да видите цялата история.Иначе наистина много труд и много,много средства отидоха и тепърва има да вървят,но тук всичко е много скъпо и важното е че става.Голям проблем е намирането на части за тази кола.Скоро ще кача още снимки с подмяна на цялата изпускателна система.

Юли 12, 2013, 08:34:31
Отговор #35

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Гога, свалям ти шапка за мерака!

Нямаш ли проблеми с власите като ремонтираш колата на улицата?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 12, 2013, 23:57:40
Отговор #36

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Гога, свалям ти шапка за мерака!

Нямаш ли проблеми с власите като ремонтираш колата на улицата?
,хаха,мерси Мите :) ,а бе за сега нямах,ама тия дни ще я подбирам и от зад.Иначе ги предупреждавах като работя и изкарвам компресора и другите ел.уреди на улицата :D :D :D :D :D да местят колите които са спрели близо до реното,гледам да се съобразявам с часовете за вдигане на шум и най-много с един проблем АНГЛИЙСКОТО ШАШАВО ВРЕМЕ :D :D :D , ама ако тръгна дати разправям как ме гледаха всички докато работя.......няма да ти казвам какво приключение беше :) ,но нали се справям някак.

Юли 14, 2013, 16:45:10
Отговор #37

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Направо си взел акъла на френците :)) А това да пратиш френски части от Франция до България за ремонт и обратно, направо изби рибата! Така по- на сметка ли е? Явно е така.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 14, 2013, 19:59:25
Отговор #38

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Направо си взел акъла на френците :)) А това да пратиш френски части от Франция до България за ремонт и обратно, направо изби рибата! Така по- на сметка ли е? Явно е така.
Колега колата се намира в Англия.Незнам дали има по сметка от тук за частите,но за скоростната кутия тук няма къде да я направят а ако се намери някъде,ремонта с работата няма да е по малко от 3000 паунда ;D.Тук търсих и песакоструика ,но е много по скъпо от Бг,остави го това ама искат първо да снимам нещата,след това да им ги пратя на и-мейла,след това да ги пратя на фирмата .Всички такива и подобни услуги тук са много скъпи.Примерно миналата седмица едно приятелче от тук си закара ауди а3 до бг за ремонт на скорости,също автоматик.Тук му казаха че ремонта ще му струва не под 2000 паунда(ауди дилър),а в БГ сега  вече колата му е почти готова и ремонта струва 1300 лв.някъде в пловдив мисля че я е закарал.

Юли 15, 2013, 16:59:00
Отговор #39

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Не знаех, че е в Англия, но това не променя нещата с печеленето на пари в чужбина и харченето им у нас. Така винаги си по-на сметка.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.