Автор Тема: Пакардът на Георги Димитров - открит в Чикаго  (Прочетена 48847 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2012, 19:46:46
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, по принцип са по-грубичко "сделани" руските копия и без толкова екстри, но си имат и някой предимства - по-солидното окачване, което да издържа на лошите руски пътища, това важи не само за копията на американските, но и за другите марки - най-добър пример може би е Жигули-то.
Колкото до Пакарда мисля, че му е дошло времето да се върне където му е мястото - тъкмо повод и за нашите "гастарбайтери" също да се върнат поне за малко в родния край, за да го видят :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 27, 2012, 19:57:17
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Те руското и американското автомобилостроене са си взаимосвързани....  C:-)за непосветените ще поясня че 50 -ти калибър се равнява
на 12, 7мм.
Това е калибърът на голямокалибрените картечници ДШК и НСВТ , които се монтират най - вече на танкове Т 55 и Т 72 и като станцонарни.
Също така и голямокалибрени снайперови пушки( еднозарядни).12 , 7мм има и американски ( натовски) стандарт , но дължината на патрона ( + гилзата) е 99,5 мм , ана руския боеприпас - 105мм
Като ниво на бронезащита е горе - долу Б5 ( по НАТО - стандарта) , най - високото ниво е Б7. :)
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 20:01:24 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 27, 2012, 21:50:59
Отговор #12

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Отдавна се знаеше по каква схема е открадната колата,кой е имал достъп до музея на Опълченска, и че е заминала за САЩ.Колата я крадът след откриването на Писта София, когато са били традиционни парадите по пистата , преди да започне състезанието.Точно и това е била целта на крадците,колата да се подготви , да се движи , за да може да се изкара извън БГ.Когато са я карали по трасето , на Бояна, те са я изпробвали.Много колеги знаят как се изнасят автомобили , през граница, при положение , че тогава нямаше камери, не се сканираха документите, и срещу известна сума , можеше и Мавзолея да се изнесе, преди Генчо Бомбата да го взриви....та да се върнем към същественото.....Пакарда няма как да се продаде, те са няколко бройки, остава варианта за частна колекция,от затворен тип.Няколко хора в БГ са били тясно свързани с тази кола, няма да споменавам кои, но по интересното , е че след 20 години , делото за кражбата има давност, колата е намерена непокътната, и сега дори да я върнат, няма да осъдят крадците.Те са си взели своето, потърпевшия е последният собственик.През тези 20 години много се писа за Пакарда,много хора се опитваха да заблудят всички интересуващи се от колата , но в крайна сметка колата се намери.ДАНО !!!! Да е същата....Ако обаче се заведе дело , пък доказателствата , ще се окажат косвени, някой от хората участвали в кражбата , вече не са между нас , и пак нищо.Дано върнат колата в БГ, че пак да и се насладя след 20 г.

Жалко , че хора свързани с кражбата са между нас, но пък няма конкретни доказателства за това , за да бъдат обвинени и порицани....Жалко !
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 27, 2012, 22:02:55
Отговор #13

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Майната им, много са забогатяли и преуспяли от това, да се радват на каквото са взели - дано поне колата да бъде върната!

Септември 27, 2012, 22:08:23
Отговор #14

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Доколкото знам , в света са 6 такива Пакарда.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 27, 2012, 22:12:19
Отговор #15

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Да , важното е колата да бъде върната ,парите алал да са им, но в крайна сметка, някой трябва да плати сметката.! Сега , ако има воля, по обратния път ,ще се разбере кой е износителя, но той е подставено лице, и всичко ще се задъни,защото разследването ще стигне до хора ,който вече не са между нас, и такива дето са фантоми...Фантомите нямат идея за какво става въпрос, те са подставени лица.Цялата схема на износа на колата е класическа.Няма да има наказани...за момента... C:-)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 27, 2012, 22:14:44
Отговор #16

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Доколкото знам , в света са 6 такива Пакарда.
12 са....доколкото аз знам, колко са живи незнам....и това пак не е достоверна информация, ами само слухове...Наздравец Кире...:) Скоро ще се разбере истината.... C:-)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 27, 2012, 22:26:19
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Доколкото знам , в света са 6 такива Пакарда.
12 са....доколкото аз знам, колко са живи незнам....и това пак не е достоверна информация, ами само слухове...Наздравец Кире...:) Скоро ще се разбере истината.... C:-)Наздраве  Влади - а как се водиточно модела на този Пакард? :)
Оппа , видях го!
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 22:28:43 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 27, 2012, 22:28:30
Отговор #18

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Добра новина,интересно е обаче дали ще намерят изключително ценният,брониран Мерцедес-лимузина на Цар Борис 3-ти,откраднат през 1989,дни преди да рухне една от най-важните витрини на Варшавският договор...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Септември 27, 2012, 22:31:37
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987