Автор Тема: Пакардът на Георги Димитров - открит в Чикаго  (Прочетена 48788 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2012, 22:39:35
Отговор #20

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Да! :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Септември 27, 2012, 22:40:42
Отговор #21

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Би трябвало да е тежко брониран 770? Но според популярната история, още 70-те години е продаден в Германия, даже някъде пишеше, че е в музей в Хамбург? Няма как да се върне, освен ако държавата не го откупи за някаква колосална сума. Впрочем, ето едно добро приложение на парите, с които сега се купуват нови боклукчийски коли! /тоест, автомобили за депутати  ;)/

Септември 27, 2012, 23:04:36
Отговор #22

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Ако е продаден, от кого, къде са документите....??? Ако обаче само е изнесен, би трябвало да се върне , без алименти....:)  8)) Даже ще трябва да платят на Държавата..... 8)) Ако е изнесен безвъзмездно, няма как да се плати.... ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 28, 2012, 23:11:47
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За тези неща в социализма се мълчеше - официално не съществуваше организирана престъпност у нас, камо ли банди автокрадци... затова освен слухове от 2-ра ръка /първата вече най-вероятно почива в мир/ едва ли ще се почви друго за този Мерцедес. Дано все пак е запазен и сред ценители, защото много неща просто се унищожиха брутално и безотговорно през този период - спомнете си само Кадилака, преработен като площадка за подвижна камера в киноцентъра...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 28, 2012, 23:16:31
Отговор #24

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Според "легендата", колата е съхранявана в гаража на УБО и от там заминава към Германия. Затова, отговорите вероятно са в архивите на УБО и ДС - да се види от там по какъв начин е отчислена, как е продадена, подарена или каквото там... Нищо чудно да си е продадена за някаква дребна сума, като стара техника. Службите са имали добри контакти със Запада, все пак са купили не малко мерцедеси, също така ако не греша и БМВ мотори за ескорта и т.н. В тях е били хлябът, и ножът, имали са и всичките контакти и възможности. Намерили са и начина, очевидно!

Октомври 01, 2012, 20:00:54
Отговор #25

Неактивен bobi67

  • Публикации: 32
Пакарда го съхраняваха в музея на ул.;Опълченска; През 1992г. го извадиха за ретро-парада,той загря на Витошка и след това го прибраха пак в музея на Опълченска.Аз бях на този парад.След няколко месеца Пакарда беше откраднат от там.Истината няма да излезе никога,защото кражбата е на ниво правителство-тогавашно.

Октомври 01, 2012, 21:14:36
Отговор #26

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Присъствалите на парада през 1992 г. нямат ли запазени снимки на ценното возило, да споделят с останалите?

Октомври 01, 2012, 22:23:51
Отговор #27

Неактивен bobi67

  • Публикации: 32
Аз имам снимки,но са черно-бели и не мога да ги кача.Имам и снимки от първият ретро-парад от 1989г.Имаше невероятни коли,които в следващите години не се появиха,защото ги изнесоха.Едни от износителите са братята Мутафчиеви.

Октомври 01, 2012, 23:03:08
Отговор #28

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Колега сканирай снимките и ги качи след това ;)
Classic Cars

Октомври 01, 2012, 23:36:58
Отговор #29

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Освен братя Мутафчиеви, има и други за които не предполагаш , и никога не би си помислил ;D Скоро ще изнесат и един Мерджан, не толкова ценен, но в оригинален вид, а наследника , идея си няма за какво става дума....ама е лаком , и ще се задави....:)
 ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !