Автор Тема: Пакардът на Георги Димитров - открит в Чикаго  (Прочетена 48872 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2013, 19:50:47
Отговор #50

Неактивен VIKINGA

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
http://bnt.bg/bg/productions/165/edition/30354/studeni_sledi_24_mart_2013

линк към предаването от сайта на БНТ

Март 24, 2013, 19:56:21
Отговор #51

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Не знам за вас, но в предаването нямаше лично за мен нещо интригуващо, а го чаках с интерес. Всичко, което съм чувал за колата го казаха и там. Стана ми интересно обаче за татрата :)
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Март 24, 2013, 19:56:39
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
То единственото интересно и ново във филма бяха кадрите от подземния гараж, другото беше ала-бала....

Хах, да така е.
Ама наистина ръководството сегашното на тоя музей, са ебаси апатичните хора.  O:-)
То реално това не е никъв музей.
Тоя Кадилак и Татрата са скрито в мазето, а в Панчарево в Хранилището са другите 1-2 броя Кадилаци, и разни други интересни коли.
Но никоя от тия коли не е достъпна за обществено гледане, нито на едното, нито на другото място, така че аз подобна форма на съхранение в никакъв случай не бих я нарекъл музейна. ;D

Иначе, за кражбата, доколкото слушах там сведенията на разни уж или реално очевидци, моето мнение е, че вероятно освен разни по-нисшестоящи квартални куки, охраняващи кражбата, и раздаването на вероятно неголеми подкупи на границата, черпен е прилично и пазача на музея.  ::)
Абсурд е да се приеме за сериозно неговото твърдение, че през нощта някакви непознати хора подготвяли колата уж за парад, ама той не знаел със сигурност, ама го предположил.   :P
Просто, супер смешно нагласена, ама успешно нагласена работа.

А най ме е яд за апатичността на съседите на музея.
Цяла нощ разни непознати в квартала лица и коли, че и ТИР ще им думкат на главата, и никой няма да подаде поне един сигнал в МВР, че става нещо, та дойде поне една патрулка да провери нещата.  >:D

Март 24, 2013, 20:42:36
Отговор #53

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Люси, гледай продукцията на БНТ.
Споменават, че е имало патрулки на улицата по време на кражбата.

Иначе, ето го Пакарда :

http://www.historicautoattractions.com/pages/stalinpackard.html


 
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 24, 2013, 21:55:08
Отговор #54

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Интересно предаване. Явно България няма интерес към този автомобил.  Много хора мразят личността Георги Димитров, това е факт. Въпреки това смятам, че по-важен е автомобилът в този случай. Дано се завърне ! Толкова ли никой не се интересува ? Никой ли не го иска ?  Това е история, тя трябва да се съхранява. 


« Последна редакция: Март 24, 2013, 22:21:20 от Тодор Живков »

Март 25, 2013, 08:59:00
Отговор #55

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
А и прокурорката в края на предаването сякаш не стоеше на мястото си.На фона на информацията в първата част на предаването,увереността й,че ще можем едва ли не утре да вземем колата обратно ми се видя много учудваща!

Март 25, 2013, 11:19:37
Отговор #56

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
От предаването по БНТ останах с впечатлението,че органите не разследват кражбата на български исторически обект,а като че ли търсят откраднатия луксозен автомобил на Цецо Репата примерно.И друго нещо ми е интересно-погледнете планките/шините/,които са държали тасовете.Е такава ,,изработка,,може да направи само руснак или българин.

Март 25, 2013, 12:21:43
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, гледай продукцията на БНТ.
Споменават, че е имало патрулки на улицата по време на кражбата.

да гледах го, че някой казал, че е имало патрулки.
Но, тия там седящите патрулки, ако въобще ги е имало, са били платени да стоят, от крадците.  ;)
А аз имах предвид, че вероятно не е имало подадени сигнали от граждани тая нощ, та да дойдат на проверка истински патрули.

Аз за прокурорката и аз нямам думи.  :'(
Може ли такова важно дело да се повери на такава смотанячка, която даже и сама си признава, че не е много компетентна по случая, и въобще в такива казуси.
Абсолютно всички нива в държавната йерархия тук си дават пълен пас, направо невъобразимо.  :-\

Март 25, 2013, 14:19:51
Отговор #58

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Сашо го познавам и му вярвам за фактите, които описва. Сериозен и свястен човек е. Винаги съм се радвал, че е имал щастието да се докосне до този страховит автомобил.  :)

Джантите не са масовият модел, монтиран на тези Пакарди.  Той и автомобилът не е стандартна изработка. Логично е да съобразят колелата с тонажът, който трябва да носят. Няма как да бъдат елегантните ,,капли" със спици.  Въпросът е, че на снимките със Сталин , колата е със един модел джанти, а на по- късните снимки е с други, пък резервните колела са ,,капли".

Може да не са намерили подходяща руска гума за оригиналната Пакардова джанта.  Което не ми се вярва, поради две причини. За Сталин, явно невъзможни неща няма, а при него Пакадрът е чисто нов. И другото -  руснаците имат цели енциклопедии с модели гуми и цели заводи, бълващи такава продукция.   Интересно - защо са му подменили колелата с други ?  Дали е дошъл в България готов, оборудван с други джанти+нови гуми, за да е доволен и щастлив Димитров ?  Или е дошъл с оригиналните джанти + износени гуми и поради липса на маниакален интерес от страна на Димитров - поддръжката е монтирала, каквито джанти и гуми е намерила.  Оригиналните тасове на Пакард са прекалено малки, за да се закрепят на сегашните му джанти. Може и да греша.  Интересна личност, интересен автомобил, интересна история ! 


Ето едни по-детайлни снимки :





Гумата:   ( за съжаление, плакетът пречи да се прочетат инициалите на гумата)



Същият модел Пакард.  Дали това не е нашият Пакард ? Или е един от бронираните ?  Снимката не е ясна.  Обаче, аз забелязвам детайл ! Забалежете - дясната ръка на слизащият от задната врата. Захватът на ръката му - хванал е рамката на прозореца.  Рамката е много дебела ! 

Също така и пасажерът на дясната предна седалка. Според положението на тялото му изглежда ,че първо се е помъчил да отвори масивната врата, която от инертност се отваря максимално и след това се кани да слезе, смутен че изостава от задностоящият, който вече слиза от колата.









« Последна редакция: Март 25, 2013, 15:13:40 от Тодор Живков »

Март 25, 2013, 18:29:53
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, въпроса за съпоставимостта на гумите и джантите е много интерсен.
Както съм писал тук в темата по преди, при разговори за Пакарда, и Сашо брадата / А. Каменов  :) /, и едни от другите хора дето са подтегнали колата през пролетта на 1992 год- ретроколекционерите Валю Бояджиев, и Нисим Нинйо, са ми казвали, че крадците в суматохата са забравили 4-те оригинални таса от джантите на колата, подпряни в някво кюше в гаража.

Като гледам снимките от последните години, колата след толкова години все още е без тасове.
Това за такъв скъп модел, е направо необяснимо, особено предвид, че колата е обратно върната в САЩ, където може да се намерят лесно оригинални тасове, поне за стандартен модел Пакард, от тази генерация.

Отговорите според мен на тази дилема са 2 и се припокриват. 
Пъртвият е, че в СССР едно време може да са направени техни руски джанти за нея, за които съответно в Америка не могат да се намерят тасове.
Другото е, че вероятно поредицата и от собственици и прекупвачи в САЩ, са били напълно наясно с незаконния произход на колата, и никои от тях не са пожелали/не желаят, да дадат примерно и 5-10000 $ за оригинални тасове, или за правене на къстъм мейд такива, по подобие на тасовете от по-старите снимки.

В полза на последната теза говори и факта, че визуално по колата, не са дадени никакви сериозни пари за възстановяване и реставрация.  ;)
И то като се има предвид, че допреди 5-10 години, така нар. състояние пресервейшън, в което да кажем сега се намира колата, не беше въобще популярна опция В САЩ, като става въпрос за скъпи ретроколи, особено изложени по казина и търгове.

И от тази гледна точка, предвид на относителната за мен несериозност във вероятно финансово, и обществено положение, на сегашните собственици на колата в САЩ, е непростимо нашата държава да не е задвижила всички международни законни средства, за да приберем колата обратно.
Чисто субективно, на мен поне този казус с прибиране от от САЩ при такива явни обстоятелства на присвояване, не изглежда въобще труден за успешно решаване.

Ще ви постна следващите дни, статии в европейски ретросписания, за в последните години, бързо прибрани коли от САЩ, от подобни ценови класове, които са били крадени или присвоени от американските офицери, след м. Май 1945 година.
И всъщност тези коли са били присвоени много по-рано от Пакарда, още след войната, което би трябвало да прави сроковете за претенции на бивши собственици по трудни за изпълнение.

Въпреки това, в следствие на такива законни юридически претенции, в последните години се връщат на законните им собственици, разни наследници на индустриални и аристократични фамилии от бившия 3-ти райх, коли като Хорхове 930, Мерцедеси 540 К, и въобще подобни едрокалибрени возила като нашия Пакард.
« Последна редакция: Март 25, 2013, 18:32:26 от USfan »