Автомобили > Японски автомобили

Honda City Turbo 1982

(1/16) > >>

didotooo:
Днес съвсем случайно мярнах тая оса и веднага заговорих момчето. Пълна инжекция е 100 коня турбиниран никога не е имала газ на реални 112 000 км е ,купена преди 3 месеца от пампурджия.Климатик ,дигитално табло,шибидах ,як червен мокет,спортни седалки, ръчни скорости,автоматична антена ,доста оригинално запазена. Има и външни забележки ,вратите не се отварят много защото е ударена в калниците. Добре дърпа и гори около 12 бензин в града. Страшно удобно е вътре и на шофьорското място е все едно си във ван. С трима човека в колата яко се цепи по правите отсечки. Ползва я за работна кола и тъкмо щеше да я чисти за това е такава кочина. REAL JDM отвсякъде!!!!

































didotooo:
Правена от 1982 до 1986 разполага със 100 коня и максимална скорост около 110 мили. Серийно разполага с Климатична кутия за охлаждане на напитки и климатик в купето.Забавна градска кола с доста добро ускорение и минимален турбо лаг.

Тая конкретно е първа версия ,като втората се отличава с бодикит и 110 коня.















krankenstein:

--- Цитат на: didotooo в Септември 28, 2012, 13:56:54 ---Забавна градска кола с доста добро ускорение и минимален турбо лаг.


--- Край на цитат ---
Шегуваш ли се, ускорението е направо брутално: acceleratio 0- 100 km/h 8.4 s, представям си какво ли е на 2-рата версия... ама тя външно по-не ми допада, въпреки раздувките. Особено огледалата на първата къртят мрака O0 Малко съвременни коли от малкия клас могат да се изстрелват така, да не говорим за моето Пежо рали, дето с двойка Вебери вдига 100 км/ч за малко над 9 с... е може в първите метри да дръпне леко на хондата заради по-лагавото турбо

Sancho:

--- Цитат на: krankenstein в Септември 28, 2012, 22:49:27 ---Шегуваш ли се, ускорението е направо брутално: acceleratio 0- 100 km/h 8.4 s, представям си какво ли е на 2-рата версия... ама тя външно по-не ми допада, въпреки раздувките. Особено огледалата на първата къртят мрака O0 Малко съвременни коли от малкия клас могат да се изстрелват така, да не говорим за моето Пежо рали, дето с двойка Вебери вдига 100 км/ч за малко над 9 с... е може в първите метри да дръпне леко на хондата заради по-лагавото турбо

--- Край на цитат ---
Интересно определение за ускорение 8.4 секунди...
Иначе хладилната кутия кефи.  :)

didotooo:
Днес го видях пак мина покрай мен ,много яко като го настъпи малко и отпусне как съска все едно е скайлайн хахахаха изобщо много ми беше трудно да се убедя че се чува от него тоя звук преди да се кача  :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия