Автор Тема: VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда  (Прочетена 5195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2012, 09:54:27
Прочетена 5195 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
След първият неуспех симпатията ми към този автомобил не умря ,напротив засили се и си възложих за задача да намеря и купя втора костенурка в малко по добро състояние от предишната ,малко по стар модел и естествено най-важното да има номера и документи за да имам инерция да започна недовършеното от предишната .
Колата я закупих преди около месец от случайна обява в интернет след строги разглеждания тестове и проби реших, че е в категорията ми и я закупих за 1800 лева .
Колата е купена от втори собственик има почти всички оригинални за модела части и детайли ,има що годе здраво купе има под и вътрешни прагове от долу праговете ги няма естествено и под-калниците са по-загнили  но все още нищо общо с предишната.
Пръскана е преди години качествено и се вижда по външния и вид ,но с годините каране и стоене е загнила,ръждясала .
Мотора е на оригинални 90 000 километра след доста тестове установихме, че наистина е така няма и милиметър луфтове ,не хвърля масла и има ряз ,който до сега не бях виждала в предишната .
Пали  ,върви   идеално ,естествено ,че ще иска намеси по консумативи .Окачването е средна работа класическо    е изпуснала и се суче по завоите но не тропа и лопа,няма смисъл да казвам ,че спира много слабо но това е защото не е с нейната помпа.
Интериора е що годе добър но с опита и частите от предишната, подкрепата на колеги мисля, че е напълно възможно този красавец да стане невероятен екземпляр.
Списъците с части за готови , парите се събират, специално за нея си преправих  и гаража ,накупих инструмент за 400 500 лева за който съм ревал при предишната  и сега съм напълно готов да започна с пълна пара. Телоподаващото е заредено с тел и газ флеска  има дискове и аз имам нерви, зима иде гаража е отоплен ,работата ще кипи . Сега си я карам докато се развали времето да и се порадвам малко и няма смисъл да казвам хората по улиците ,като я видят как реагират, много готино чувство!
Ето и снимките на количката.
Моята лична гордост ,колата е прехвърлена и талоните са сменени така ,че няма да имам проблем поне от към това!















































От вчера бележа началото с първата покупка не един рядък за намиране детайл а именно и механичния с жило оригинален бензиномер и комплекта лайстни за таблото.







« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 11:40:34 от dido1903 »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 02, 2012, 10:16:08
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Охооо браво бре колега  :D Много стегнато и класическо изглежда. Това вече прилича на автомобил  :D Много е красива ,имаш пак работа по нея ,но така както си се надъхал и заредил ще станат нещата. Очертава се приятна зима при тебе в гаража.

Октомври 02, 2012, 10:30:20
Отговор #2

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Весеки е добре дошъл да пие бира все пак ако не за коли това му е второто приложение :D

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 02, 2012, 11:37:53
Отговор #3

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Киро,честито !
Дано този Бийтъл да успееш да го довършиш както Баркаса.
 :)
Онзи ,който бях пускал в темата за изоставените - в Младост-2, до "Лъчони",май е същата модификация.
Пробвал ли си да намериш собственика и да го прибереш?

Октомври 02, 2012, 12:18:38
Отговор #4

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Доста по стар модел е с джантите с 5-те болта с тасовете като купи е с легналите фарове това е ценен костенур .Доста готин е
,разбира се че съм бил там не веднъж и съм говорил и със собственика но му искаше нещо от сорта на 5-6000 лева...... но и той е надупчен от ръжда..

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 02, 2012, 13:24:14
Отговор #5

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Честито! Под резервната гума изгнил ли е? Чувал съм, че там им е слабото място.

Октомври 02, 2012, 21:58:40
Отговор #6

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Честито,ако не е тайна в кой квартал стоеше тази Костенурка?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Октомври 03, 2012, 10:55:17
Отговор #7

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
колега скодко, под резервната гума е най-белия кахър който може да има костенура :) кофтито е ако има изгнило под задния мост примерно...
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 03, 2012, 14:32:11
Отговор #8

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Гнила е и на 2-те места но това не ме плаши възстанових 3-пъти по лошо купе от това ,така че опита е тук въпроса е финансите да се усмихнат и да я започвам час по скоро....

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.