Автор Тема: История на автомобилните регистрационни табели в България  (Прочетена 34472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2019, 21:00:15
Отговор #30

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Първата кола която регистрирах с квадратен номер беше през '96-та ... Toyota Land Cruiser FJ 55 '71  .. R6 4230 cc бензин.
retrobs.com

Юли 18, 2019, 13:36:09
Отговор #31

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
такова даже не бях виждал досега хахах :) живо ли е това чудо? 100% е рядък модел

Юли 18, 2019, 18:22:45
Отговор #32

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
такова даже не бях виждал досега хахах :) живо ли е това чудо? 100% е рядък модел
Продадох я 2000-та година ... вече наистина са рядкост.
https://www.ebay.com/itm/1976-Toyota-Land-Cruiser/233262069740?hash=item364f80b7ec:g:MSoAAOSwAT5dCcYH
retrobs.com

Август 11, 2019, 20:08:18
Отговор #33

Неактивен ВанкоБоев

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Написах го и в първия си пост до 1977г. се практиува преиздаване на освободени по - стари номера, като както казах за различните окръзи, по различно време отпадат вторите букви там, където са излишни - Мх, остава М, Кж остава само К и т.н. С други думи първо е серията Мх, след това МхА, като в даден момент "х" - то отпада и серията продължава нататък, като МА, едновременно се преиздават и освободени номера  от Мх. Например Мх 0175, бива преиздаден, като М 0175 и т.н.

Пловдив: П(д), ПА, ПБ, ПВ, ПГ, ПМ, ПН, ПП, ПР, ПС, ПТ, ПХ, ПАВ
Варна: В(н), ВА, ВБ, ВВ, ВГ(1976г.), ВК, ВЛ, ВМ, ВП, ВС
Бургас: Б(с), БА, БВ, БГ, БД, БК, БМ, БН
Стара Загора: Сз, СзА, СзБ, СзВ, СзГ, СзД, СзК, СзЛ
Русе: Р(с), РА, РБ, РВ, РГ, РД, РК, РЛ.

Kaкто се вижда през 1986г., вече и София ,и Пловдив са изчерпили кодовете си(София дори втория си по  код), а Варна вече е на ръба на изчерпването(след очевиден отказ да се използват буквите след Х и при заета серия ВТ от В. Търново). Поради това през 1986г. е въведен и новия формат.
   Във Варна, серия ВС няма. Първоначално върви ВА до 1970-71ва. Заменена е както следва от ВБ до 1973та, следва ВГ до около 75та- 76та. Следва ВК, в началото на 1981ва привършва ВЛ, следват ВМ и ВП. Регистрация ВВ остава изцяло за държавните, а ВА върви и за двата типа автомобили.  Има и много случаи ,в които върнати номера от 70-75та се поставят на автомобили от 80те.

Август 11, 2019, 21:54:51
Отговор #34

Неактивен Palio

  • Публикации: 35
Eто и реда на сериите в още два  окръга:
Велико Търново: ВТ, ВТА, ВТБ, ВТВ, ВТГ, ВТД, ВТК
Плевен: Пл, ПлА, ПлБ, ПлВ, ПлГ, ПлД, ПлК
Хасково: Х(с), ХА, ХБ, ХВ, ХГ
И в общи линии с това се изчерпват сериите в окръзите с най - голямо населние. Някой знае ли кои серии за били издавани в София - окръг? Аз съм виждал СфА, СфБ, СфВ, СфП и СфР(очевидно не са били издавани подред, защото излиза, че в София - окръг са били издадени повече серии, отколкото във Варна или Бургас).

Здравейте!

След тригодишно четене във форума, най-накрая реших да се регистрирам тук. По повод на въпроса за автомобилните номера, особено за Велико Търново - пиша по спомени, които бягат след днешните много бири. И тъй:

Черен номер ВТВ - такова животно нема. След Б е следвал Г.  В се появи само на мотоциклетните номера в новата номенклатура, но за това - после. Сега - автомобилните:
Та - докъм 1986-та последната черна серия беше К - например имах съученик, когото го караха  с нов "Вартбург" 353W Елекрон с черен номер ВТК 9910 /средата на 1986 г./. После се появиха жълтите номера със серия Л, а после следваше М. Интересното е, че малко преди това време братовчед ми, който беше музикант в Югославия, докара един бял "Полонез" /още се псувам защо не го взех, когато ми го подаряваше.../, на когото сложиха черни номера ВТ9209. Явно наистина са попълвали върнати номера от стари серии тогава. Отделно по това време имаше един набиващ се на очи кафяв 125р, който беше с жълти номера ВТ6969К, а такава жълта серия не беше пускана. Още по-отделно имаше един комшия на свако ми, който пък търкаляше нова "Волга" 24-10 с жълти номера ВТ4444 без серия - явно пак някаква връзкарска работа. По спомени ми се включва и някакъв соц автомобил с жълта серия Д и подходящо еднакъв номер. Ама това са бели лястовици. 
И пак относно старите черни/бели номера. В Търново последният бял номер, който помня, беше ВТК2500 - резедав "Москвич" 2140 с червени кръстове на вратите. Последните нови Икаруси бяха ВТК1885 и 1886, а последният къс "Чавдар" В13-20 го караше един мой познат и беше с номер ВТК1939 - тия всичките все бяха бели, естествено - държавни. Според бащата на мой много близък приятел, който по това време е работил на канала в КАТ и е давал номерата, е имало отделени бройки за държавни бели номера /например серия К/ и не е имало повтарящи се черни със същата серия.

Относно споменатите по-горе номера ВТВ - пак казвам - такива автомобилни не е имало - само мотоциклетни и то в сегашно време. Първият ми голям мотор /АВО Спорт/, който купих през 2000 г. беше регистриран с номер ВТ1290В - овален. После номерата станаха правоъгърни, но серията си остана /имам още един мотор с тази серия/. Текущата серия за моторите е К - имам един и от нея.

Август 11, 2019, 23:56:38
Отговор #35

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Август 25, 2019, 09:01:35
Отговор #36

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
Ще започна от жълтите нататък. Наистина си падам (явно) някакъв маняк и съм търсил всевъзможни начини да намирам коя серия, кога се е поставяла.

ТАКА:
*Не знам колко бързо са въвряли 9999-те възможни комбинации за дадена буквена серия, тук малко налучквам)
АБ - 1986 г.
АВ - Вероятно 87-88 г.
АГ - 88 (?)
АК - 89 г. (мисля, че бях виждал едно Алеко, модел 89-та с такава буквена серия)
АН - 89-90 (?)
АР - 90-91
(тук искам да вметна едно отклонение - АС и АТ вероятно са последни, защото, бях виждал някакъв документ на Сиера или Скорпио, не помня, купуван баш началото на 92-ра година нов, със серия АС. А пък АТ съм виждал на фейслифта на Пежо 405 (мога да го подкрепя със снимков материал), който дебютира за моделна година 1992. БВ и БГ не съм сигурен от кога трябва да са. В семейството имахме един дизелов Кадет Д преди много години със буквена серия БВ, но е бил купен вече регистриран, май около 93-та година, така, че не мога да кажа.
Прекрасно мнение, браво за списъка на софийските серии без синя лента. Радвам се, че има и други хора, които се интересуват от историята на регистрационните номера. И понеже възникват много въпроси от мнението ти започвам да отговарям подред. За жълтите номера - редът ти е съвсем правилен АС и АТ наистина са последните жълти серии(преди време се продаваше едно Пежо 205, купувано ново през декември 1991г., с предишни номера С 83** АС). Сериите БВ и БГ, пък би трябвало да са издадени непосредствено преди АС и АТ. Или с други думи редът на жълтите серии в София е: АБ, АВ, АГ, АК, АН, АР, БВ, БГ, АС и АТ.
Минавам на белите (1992-1999)
АМ и АХ предполагам са първите, макар, че в онова шоу "Улицата", епизода от 1992, Кръстьо Лафазанов кара едно Пежо 309 двуврато (може би GTI беше, има го в "тубата") с номер С хххх ВК. Същият номер после го слагат на едно пиано, което търкалят по улицата.  :D Вероятно в края на годината е снимано, като гледам дебелите якета и като цяло метеорологичната обстановка на заден план.  :D Следователно:

ВК - 1992 г. (и може би началото на 93-та)
СА, СВ, СК, СС, СХ, вероятно са от 93-94 и са последните серии със точки между областният код и буквената серия (поне при софийските номера, 94-та година ако не се лъжа). Пак в семейството, в онези години е имало Волво (244 май, че...), на СХ серия. Нямам инфо кога точно е купено, дали е било регистрирано или пре-регистрирано. За историята му знам, че е било корекомско, ама от там го е купил първият му собственик в БГ. Пак се отклоних...

Виждал съм ТК (пак с точки) серия на 124-ка, снимката беше от 1993 г. Виждал съм я и в много разтегнат вариант на квадратен номер, отпред на един Буик (ако не ме лъже паметта), ТС серия (с точки) съм виждал на Алеко, Чероки (ок. 88-90 модел) и Киа Спортидж, както и на стари снимки на един служебен Ескорт на Мото-Пфое (до скоро работих за тях) в книгата на г-н Борис Мареков (създател и почетен управител вече на МП). Ескорта, беше от моделни години 1993-1995 (старата броня на МК5 с овален продълговат стоп вече)

СМ е вероятно първата серия без точки, около 1994-95 г.
СН - 1995 г.
СР - 1995 г.
СТ е от края на 1995 и вероятно началото на 96-та.
ТХ е 1995 г. (пак в клип на Клуб НЛО от 95-та съм виждал държавно БМВ Е38, явно ново, с такава серия)
ТМ - 1996 г., даже потвърждавам, че е лятото. На най-добрия ми приятел от детството, техните имаха една Фелиция нова от Еуратек и номера накрая беше такъв (при пререгистрирането се смени) и същият този приятел, ми разказваше, че е купена юли 1996 г.
ТН - 1996 края или направо 1997. Съмнява ме, баш по Виденовата зима да са се купували и пререгистрирали кой знае колко коли.
ТР - 97
ТТ - 97 края, 98 началото
НН е от края на 97-ма
НВ - пролет/лято 98-ма
ВВ - 98
КК - края на 98 / началото на 99
РН и РТ са от 1999, както и РА и РВ (които са последни до декември 1999 г.) /колкото и нелогично да излгежда като подредба/
КН също е от 1999

Отново поздравления за изчерпателния списък! Единствената серия, която липсва е С **** РР, но предполагам и тя е минала през 1999г.. Мога да внеса и малко детайли за последните серии без синя лента:
КК върви от началото на декември 1998г. до 10 - 15 февруари 1999г.
КН върви от 10 - 15 февруари 1999 до средата на април същата година.
РТ върви до края на юли 1999г.(вероятно е започнала около месец и половина по - рано)
РН започва в началото на август 1999г.

Когато точно започват софийските номера със синя лента не знам, освен, че серията е КА и конкретен автомобил, за който знам, е регистриран февруари 2000 г.
С **** КА вероятно стартира през януари 2000г.
« Последна редакция: Август 25, 2019, 09:09:53 от Madu »

Август 25, 2019, 10:16:59
Отговор #37

Неактивен Palio

  • Публикации: 35

Все още обаче не ми се е изяснило както означава региртрацията Тн, ако предположим че е Търново, което се преименува на Велико Търново през 1963 г., но преди тази година според написаното по-горе все още няма и частни черни номера, така че по тази логика номерът с префикс Тн трябва да е бял, а черният вече трябва да е ВТ.

Точно през въпросната 1963 година бащата на мой приятел от Свищов печели от Държавната лотария "Москвич" 403. Лично съм виждал снимката на колата с цялото семейство /моят човек и сестра му още дечица, седят на капака/, направена до часовниковата кула в Свищов. Автомобилът беше с черен номер Тн. Ще го питам дали я има в електронен вид, та да я пусна тук.

В този ред на мисли - въпрос относно смяната на имената на някои градове. За Шн и Кг вече беше изяснено в темата. Никъде обаче не видях писано за Варна. От 1949 до 1956 градът се е казвал Сталин. Какви са били регистрационните номера през този период?

Август 26, 2019, 18:58:41
Отговор #38

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Отново поздравления за изчерпателния списък! Единствената серия, която липсва е С **** РР, но предполагам и тя е минала през 1999г.. Мога да внеса и

Да, пропуснах РР. Знам, че я има. Тя пак беше нещо около 98-99.

Радвам се, че някой цени написаното. :)

Ще кача разни снимки на коли със стари номера, които имам.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Август 29, 2019, 08:37:02
Отговор #39

Неактивен Madu

  • Публикации: 104


Ясно ми е, че жълтите (за които сега питам) имат квадратни за ремаркета, та дори и черните, ама с по-дребен шрифт. Е това Паджеро/Галопер е от скеч на Клуб НЛО, и се вижда, че е с ЖЪЛТ квадратен номер. Кадъра е от онзи сайт с какви коли има в определен филм/сериал/предаване и т.н., но не мога да открия целият клип, където се вижда по-ясно, по спомен беше серия АС, което е от последните жълти номера ако не се лъжа. Та белите си имаха АА, белите със синя линия КХ (по едно време, около 2003-та по спомен, разни Ленд Круизъри се мяркаха, а и още тук-там, със редовната серия С хххх МС). СА номерата имаха АА квадратни, но и нормални (една 190-ка в квартала, която преди това беше на жълти номера), после ѝ отредиха ВХ. Когато СА хххх ВХ се изчерпа, някъде около 2015-та (вече имаше СВ номера, от ноемеври 2014), помня, че слагата от СВ хххх АТ. Сега май се заявяват предварително, или се оставя определена бройка от текущата буквена серия. Та на въпроса, някой да знае дали официално е имало серия за квадратни жълти номера. Все пак не малко американски автомобили са започнали да се внасят тогава.

Много интересена информация за жълтите номера! Не знаех, че е имало квадратни бройки от тях(освен за ремаркета), но може би увеличаващият се по това време брой автомобили в София, които имат нужда от такива е бил причината. Относно "квадратните" серии от 1992г. нататък, правя малки допълнения СА **** АА е "квадратна" само до около 3000. СА **** ВХ беше изчрпена в края на април 2012г. и беше наследена  от СА **** СТ, която вървеше до септември 2014г., когато табелите започнаха да се произвеждат от друга фирма, с което приключи практиката да има отделни серии за квадратни номера в София. В момента от всяка серия си има предварително оставен определен интервал от квадратни табели(така както е било и си е в другите области).


   Във Варна, серия ВС няма. Първоначално върви ВА до 1970-71ва. Заменена е както следва от ВБ до 1973та, следва ВГ до около 75та- 76та. Следва ВК, в началото на 1981ва привършва ВЛ, следват ВМ и ВП. Регистрация ВВ остава изцяло за държавните, а ВА върви и за двата типа автомобили.  Има и много случаи ,в които върнати номера от 70-75та се поставят на автомобили от 80те.
Относно ВС - чувал съм от поне  двама души, че е имало такава серия и намерих и тази снимка, напълно е възможно, обаче  Ладата да има номер АС.
« Последна редакция: Август 29, 2019, 08:46:29 от Madu »