Автор Тема: История на автомобилните регистрационни табели в България  (Прочетена 34494 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 30, 2019, 05:59:51
Отговор #40

Неактивен ВанкоБоев

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Серия ВС категорично няма за Варна. Има една серия само с буква В, която не знам кога се е появила, тъй като съм я виждал на различни автомобили през годините. Информацията я черпя от служител в КАТ- един от тези, които даваха номерата през периода 1970-2007

Септември 02, 2019, 23:59:08
Отговор #41

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Много интересена информация за жълтите номера! Не знаех, че е имало квадратни бройки от тях(освен за ремаркета), но може би увеличаващият се по това време брой автомобили в София, които имат нужда от такива е бил причината. Относно "квадратните" серии от 1992г. нататък, правя малки допълнения СА **** АА е "квадратна" само до около 3000. СА **** ВХ беше изчрпена в края на април 2012г. и беше наследена  от СА **** СТ, която вървеше до септември 2014г., когато табелите започнаха да се произвеждат от друга фирма, с което приключи практиката да има отделни серии за квадратни номера в София. В момента от всяка серия си има предварително оставен определен интервал от квадратни табели(така както е било и си е в другите области).

Относно ВС - чувал съм от поне  двама души, че е имало такава серия и намерих и тази снимка, напълно е възможно, обаче  Ладата да има номер АС.

Някъде из форума преди години бях виждал някаква американска кола на варненски номера, жълти, В хххх Н, на която задния номер беше просто по-тесен, шрифта по-сбит.

Възможно е Ладата да е АС хххх, съдейки по тази снимка. 1983 г., ако не е лъжа е тази серия, и точно по това време започва да се вкарва 2105 в България.

'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Септември 03, 2019, 00:17:59
Отговор #42

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Ето няколко снимки на старите номера от 90-те. (взети са от imcdb)















Тая Сиера, ако АВ наистина е втората серия от жълтите, си е още от преди 10-ти в България. Ако това са нейните номера де, а не само за филма.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Септември 05, 2019, 20:41:06
Отговор #43

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Червената долифтова базова Сиера я имаха от нова за служебна кола в киноцентъра Бояна още от средата на 80-те год.
Возеше по принцип разни осветители, монтажисти и такива, ама ето че и е влязла и във филм. :))

Октомври 16, 2019, 22:53:01
Отговор #44

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Още малко снимки на стари номера... докато са на колите.



Renault Viva Grand Sport 1936




Това май е последната софийска серия от черните...


Е тая АЛ серия е много рядка, може би и тя е сред последните, тъй като е на Юго, което се произвежда от 83-та.


'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Октомври 16, 2019, 23:00:44
Отговор #45

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Седана с Бургаския номер, пресниман от някакъв новогодишен клип/програма на БНТ-1, е много рядък в БГ Триумф 2000 седан.   И в Сф имаше един бял такъв.

Март 17, 2020, 23:33:36
Отговор #46

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Да изтупам тази тема от прахта, тъй като и на мен винаги са ми били интересни номерата, с малко лични исторически сводки, с които да натъманим още малко реда на сериите във времето. Навремето имахме Москвич 21412 С 7062 АК. По стария талон беше регистриран 25.04.1989 (вероятно един от първите в България). На него му смениха номерата преди голямата подмяна от 2006 година през 2001 със С 8062 ВН. Тази серия ВН със сигурност мина след ВС, помня на паркинга на моя блок един 2140, на който му беше сменен номера преди нашия и беше ВС. Дядо ми работеше шофьор към БНР, където караше служебен бус Форд Транзит Мк4. Там бяха три такива, купувани по едно и също време горе долу, само че неговият беше с номер С 2616 ПБ, а другите два бяха серии СР и СТ. Тази серия ПБ всички я знаем от Икарусите, но съм я виждал на коли на НСО и на първите Рейсъри на ОК Супертранс да речем, та или е вървяла доста години, или са преиздавани също номера от нея.

Април 03, 2020, 00:30:00
Отговор #47

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Дядо ми работеше шофьор към БНР, където караше служебен бус Форд Транзит Мк4. Там бяха три такива, купувани по едно и също време горе долу, само че неговият беше с номер С 2616 ПБ, а другите два бяха серии СР и СТ. Тази серия ПБ всички я знаем от Икарусите, но съм я виждал на коли на НСО и на първите Рейсъри на ОК Супертранс да речем, та или е вървяла доста години, или са преиздавани също номера от нея.

На Икаруси съм я виждал, но също така на Dodge Dynasty, на някакви по-бутикови коли и т.н., това ясно, че с връзки, за данъци, мита и т.н. шмекерии. ПБ след 1992 не би трябвало да се издава. СР и СТ, каквито са били двата Транзита са от края на 1995-та.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Ноември 18, 2020, 22:20:07
Отговор #48

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Здравейте, според вас тази табела българска ли е и от кой период е, ако е българска. Досега не съм виждал такава. Най- вероятно е за велосипед или мотоциклет.

Декември 02, 2020, 11:42:30
Отговор #49

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Здравейте, според вас тази табела българска ли е и от кой период е, ако е българска. Досега не съм виждал такава. Най- вероятно е за велосипед или мотоциклет.

Не съм сигурен, но ако е Българска, не е номер на лека кола или камион/автобус при всички положения. И на мен ми стана интересно.
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket