Автор Тема: Електрически проблем  (Прочетена 6516 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2012, 18:46:35
Прочетена 6516 пъти

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Пиша тук с надежда за разбиране и помощ :( , защото във форума на Волво никой не се интересува от класически коли а и до сега не съм получил адекватен отговор на каквото и да било.
 Проблема ми е следния. На моето Волво 240 има оранжева крушка на таблото, която свети когато има изгоряла крушка някъде по фарове, мигачи и тн. Когато е на контакт тази крушка свети и като запали двигателя изгасва, когато включа габарити и фарове тя светва. Цялото осветление на колата работи и няма никъде изгоряла крушка, единствената нередност е, че единия ми габарит (който е от две крушки) свети видимо по-слабо от другия. Ясно ми е, че колата няма електроника и проблема не е сложен, но искам да разбера на какъв принцип се отчита кога е изгоряла крушка и на таблото свети индикацията ?  Ако проследя всичко трябва да се реши проблема. Дали е възможно от слаба маса някъде да е ?

Октомври 13, 2012, 19:50:57
Отговор #1

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
На съпротивление бачкат  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Октомври 13, 2012, 19:57:14
Отговор #2

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз си мислех, че следят тока..  На лагуната....  като  и сложиш светодиодни габарити, бордовия почва да ти плямпа, че имаш изгоряла крушка. Ако някъде си сложил крушка с по-малка мощност, там  е проблема. Може и от слаба маса да е. Разглоби си габарита, който ти свети по-слабо и го оправи. По това кога точно светва тази лампа, можеш да се ориентираш кое ти е "изгоряло" . Дали е габарит или фарове.

Октомври 13, 2012, 20:03:36
Отговор #3

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Лампата светва още като копчето за фаровете е на позиция "габарит". Кофти е че стоповете на това Волво са с едни много гадни лентови проводници между крушките. Тази лента се изтрива и няма оправяне, утре ще пусна снимка за да е по-ясно.

Октомври 13, 2012, 20:48:37
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ивайло , първо - ако ти са различни мощностите на габаритните лампи , мисля  че бяха 2 по 5 вата , спомена ми е от Волво 760
второ кофти лампа , трето кофти връзка и четвърто - провери светлините за заден ход и осветление на номера ( също подлежат на контрол) и ми звънни утре. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 13, 2012, 21:51:02
Отговор #5

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
На Мерцедеса ми лампата е светкала 3 пъти-2 за лоша връзка 1 за изгорял габарит от 1w-сложи еднакви крушки с необходимата мощност и ще се оправи .

Октомври 13, 2012, 22:59:02
Отговор #6

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Ивайло , първо - ако ти са различни мощностите на габаритните лампи , мисля  че бяха 2 по 5 вата , спомена ми е от Волво 760
второ кофти лампа , трето кофти връзка и четвърто - провери светлините за заден ход и осветление на номера ( също подлежат на контрол) и ми звънни утре. :)

Точно. При по-слаба пак отчита или разлика.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Октомври 14, 2012, 19:29:24
Отговор #7

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Крушките са в изправност и с еднаква мощност, но като гледам лентата проводник е доста изтрита на мястото на контакта, смятам да си поиграя и да я заменя с жици запоени за всяко краче на фасонките. Като гледам схемата на тази система за сигнализация си мисля, че проблема може и да на друго място, но нека някой с повече знания се произнесе.
 
 
 
 

Октомври 14, 2012, 19:59:35
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ивайло , наблегни на прехода м/у входящия сноп кабели и лентовите писти. Имам подозрения , че проблема е именно там .Те са изработени от мед и могат да се калайдисат , но PVC покритието трябва да се зачисти , след което и медта до блясък и много бързо да се нанесе калаената компонента ( тинола) с не много
мощен поялник ( до 50 вата).Също така обърни внимание на контакта м/у фасонката и пистите.

Та идеята ми е следната: Викай някоя дружка за контрол на лампата на изгорелите лампи и почвай да байпасираш пробно връзките на заподозрения габарит , като следиш коя писта къде отива и така докато евентуално лампата изгасне.
Приготви си и пробна лампа 5 - 10вата , 12 волта.
Успех и свиркай! :)
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 20:08:42 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 15, 2012, 20:10:55
Отговор #9

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Днес реших проблема  8))  Сложих за проба цял резервен стоп и лампата изгасна, тогава преместих двете габаритни крушки от стария на новия и се оказа, че едната е проблемна. Свети си нормално, но явно е по-слаба, иначе си е с означение 5W. Сега лампата свети само като включа десен мигач, но там си знам проблема - масата на предния мигач ми е зле и ще я оправя. Тази предупредителна система е доста полезна и много благодаря на всички, които помогнаха със съвети. Това също е показателно и за форума, той не е просто място за писане на глупости и битак, както много от форумите. Надявам се на помощ и в бъдеще, защото това няма да е последния ми проблем :)