Автор Тема: Електрически проблем  (Прочетена 6517 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2012, 20:51:42
Отговор #10

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Радвам се, че си успял. Малка крачка напред...очакват ни още много.

Ноември 07, 2012, 17:48:24
Отговор #11

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Имам същия проблем с последното Волво, което купих. Освен проблема със сигналната лампа не ми свети лампата за подгряване, първо проверих крушката, но не е тя. Имам всички ел. схеми  на колата и доколкото мога ще чета по тях. Мисля, че тази лампа взима сигнал от релето и утре ще сменя цялото реле, ако пак не свети вече ще е по-сложно. А сигналната лампа за изгоряла крушка тук просто не изгасва след запалване на колата. Като се завърти ключа на 2ра степен тя свети и когато двигателя запали изгасва, при включване на габарити и след това фарове свети ако има проблем в тях, също и при включване на мигачите свети ако е изгоряла крушка....тук обаче изобщо не изгасва и някой преди мен е решил проблема - свалил е крушката :(

Ноември 07, 2012, 19:42:49
Отговор #12

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ето я схемата на подгряването.

 

Ноември 07, 2012, 19:49:38
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
След проверката на свещите - всички трябва да са ОК , с пробната лампа както ти казах , първо по линията на лампата до таблото на маса
и после +12в през пробната лампа ( ако лампата не светне с извода на маса) Видях схемата , действай на извод К - контрол.
Ако лампата свети и свещите са изправни свиркай да ти кажа кво да правиш. :) 
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 19:52:42 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 08, 2012, 20:29:32
Отговор #14

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Проблема с лампата за подгрева се оказа в релето. Релето работи, но явно тази му част с клемата "К" е проблем

   


. А системата за изгоряла крушка се оправи като смених целия команден блок или както там се казва.  Не мога да си обясня проблема и ще продължавам да го търся, но сега поне лампата гасне след старт на двигателя и свети само като натисна спирачка (неясно защо).  Този белия блок беше на колата и с него лампата не гасне, сложих черния за проба и сега всичко е наред, разликата между двата е че белия има един пин повече със символ "S" До него има проводник от инсталацията, но не ми е ясно за какво е. Добре че имам три дизелови 240к за да сравнявам всички части :)

 
 

 Много ще съм благодарен ако някой ми каже от къде да сваля значението на всички означение по релетата и компонентите на инсталацията (цифри и букви) Имам много подробна книга за инсталацията на Волвото ми и искам да мога сам да си я обслужвам.