Автор Тема: Авто озвучаване - съвет?  (Прочетена 7563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2012, 18:51:05
Отговор #10

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
За алтернатора, нека Киро да даде съвет, колко по- силен да е. Щом имаш колони в таблото и вратите, значи си с компонентна с-ма. Тези във вратите преполагам, че са 13 см. Препоръчвам ти да ги смениш с някакви афтърмаркет, качествени компоненти, примерно на Hertz, Ground Zero, Focal, а ако можеш да си позволиш DLS още по- добре! Още по- добре е, ако мидбаса(говорителя, който е във вратата) е 13 см, да го смениш с 16,5 см такъв. Продават се преходни фланци. И така монтираш си хубавата с-ма на заводските места и я храниш през подходящ усилвател. Ако имаш и качествен плеър ефекта е още по- голям. И пак казвам, задължително щумоизолация поне във вратите.
и тези във вратите са 16,5,всички съм ги сменил с pioneer

Октомври 14, 2012, 19:51:56
Отговор #11

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Какви точно? Аз на старата бях с Pioneer и въобще не съм доволен.

Октомври 14, 2012, 20:16:52
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Пусни си и нови кабели за задните колони със сечение поне 1, 5мм2 за да нямаш изкривявания на ниските и средните честоти. Гледай да са
медни маркови от хубав търговец , че има и брутални китайски ментета , дето са алуминиеви и само галванично помеднени отгоре. :-\
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 15, 2012, 00:16:52
Отговор #13

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
старата система е philips,сега плеара e пионеер дабълдин мисля че ги водят по голямите с навигация и двд,а четирите колони са подменени(само двете пищялки не съм сменял),незнам най-добре да пусна снимки на тая майстория кадето съм започнал  :),а ти Кире за кои кабели казваш да сменя тия от отпред до отзад на колоните или от усилвателя до колоните отзад?

Октомври 15, 2012, 08:00:47
Отговор #14

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
старата система е philips,сега плеара e пионеер дабълдин мисля че ги водят по голямите с навигация и двд,а четирите колони са подменени(само двете пищялки не съм сменял),незнам най-добре да пусна снимки на тая майстория кадето съм започнал  :),а ти Кире за кои кабели казваш да сменя тия от отпред до отзад на колоните или от усилвателя до колоните отзад?
От пред( плейъра) до отзад до колоните , те са горе - долу по 3-4 метра. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 16, 2012, 12:04:21
Отговор #15

Неактивен gromuk

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте колеги,искам да попитам някой може ли да ми даде съвет за една музикална система в кола която съм започнал да правя :),че много ме няма в тая област.Значи подготвил съм да слагам в колата 2 усилвателя pioneer,единия е двуканален с макс консумация около 15ампера (400вата)пише че е,а другия е моноканален клас D с макс.консумация 44ампера(2400вата),в колата съм прекарал доста сериозно окабеляване с много дебели кабели отговарящи на тези мощтности с бушон 100ампера.Но идва един момент в които се питам дали алтернатора ще захранва системата а той мисля че е 60 или 70 амперов.Чул съм че някои слагали по още един акумолатор или по силен алтернатор,но незнам какво да правя.Въпросъм е ако сложа много голям кондензатор дали ще свърши работа(например 10 фарада) а сега акумолатора е малък ,но него най-лестно щего сменя,незная какво да правя???ако някои може дами даде съвет ще бъда много благодарен ;D
1.Бушона сложи по мальк 50 60 А.
2.Смени акум с максимално поголям възможен.
3.Конденсатор -мнения противоречиви но 1фарад от истински ще върши работа
4.Не се набутвай с алтернатор, подобре подсигури рем. комплект или същия за бърза смяна при повреда.
5.Прочети правилник на ЕММА или  http://xprogram.com/econtent/files/449/soundhandbook_eng_08.pdf 
+Файл