Автор Тема: Мерцедес 124Т нивомат  (Прочетена 21973 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2012, 21:18:36
Отговор #10

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Кажи къде живееш, за да те насоча към майстор, който да ги напълни /ако са с азор, разбира се/. на самата сфера трябва да пише какво е работното налягане.
                 
 От Ловеч сьм.Едно време имаше в града севиз на Ситроен но незнам дали още е такьв         
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Октомври 14, 2012, 23:14:18
Отговор #11

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Има, но там само могат да премерят налягането. Има майстори, които пълнят сфери в Търново и Плевен, но отзивите не са добри, за съжаление. Като гледам какви са топките, за да се напълни на стенд за Ситроенски, ще трябва някакъв преходник за резбата. В такъв случай 150 лева за парче се явява добра цена.

Октомври 15, 2012, 11:57:37
Отговор #12

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Благодаря на всички отзовали се Порьчах си 2ве сфери от Косер идват ми на 240лв. с отстьпката Ще пиша за резултата като ги сменя а после ще мисля какво ще правя с амортисорите
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Октомври 15, 2012, 12:58:10
Отговор #13

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Много правилно си постъпил колега.Аз също не вярвам много в дълготрайния ефект от пълненето на сфери .
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 12:59:52 от rumen_spasov »

Октомври 15, 2012, 13:47:31
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
аз имах същия проблем преди време и си мислех че е от амортисьорите, но се оказа че сферите са изпуснали, щом нивомата работи, при тях е проблема

Октомври 15, 2012, 18:48:44
Отговор #15

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Така е специално за возията определено е от сферите.Карам го вече 5 година и чак днес разбрах че когато се товари  по сериозно двигатвля трябва да работи и да не се гаси докато не се разтовари иначе имало последици в послвдствие сьс цялата система на нивомата като се оказа при мен.Аз по принцип го използвам като товарен кон и доста сериозно го товаря и никога не сьм се сьобразявал с това и сега си плащам :'(
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Октомври 20, 2012, 17:04:05
Отговор #16

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
когато се товари  по сериозно двигатвля трябва да работи и да не се гаси докато не се разтовари иначе имало последици в послвдствие сьс цялата система на нивомата като се оказа при мен.
е това не го знаех чесно  :o Аз имам БМВ Е34 туринг и съм също с нивомат и предполагам че и при мен е същото

Октомври 20, 2012, 17:11:11
Отговор #17

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
когато се товари  по сериозно двигатвля трябва да работи и да не се гаси докато не се разтовари иначе имало последици в послвдствие сьс цялата система на нивомата като се оказа при мен.
е това не го знаех чесно  :o Аз имам БМВ Е34 туринг и съм също с нивомат и предполагам че и при мен е същото
Така ми каза един майстор При товарене и при разтоварване мотора да работи не го попитах защо и не ми е ясно защо да е така ама както и да е.А при бумара мисля че системата е малко по друга Мисля че там е наблегнато на електрониката ,не сьм сигурен обаче и не знам дали важи и за теб това
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Октомври 21, 2012, 13:23:23
Отговор #18

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
Аз пък мисля че системата си е напълно идентична-сфери с масло и редуктор  :) Вече при следващия модел 5-ца Е39 системата е на възглавници и е променена тотално,при W210-ката незнам как е,но предполагам че ще е пак нещо подобно.  Доста колеги с 34-ки си махнаха нивоматите,но аз не бих го изтръгнал на този етап,особено след като си смених хидравличната течност и нивоматните тампони които са само оригинални и ми струваха доста пари,пък и цялата тази система едно време е струвала една торба пари :) Ролята на НИВОТО не е само да изправя когато натовариш колата,ами и да поддържа колата в завои-примерно на ляв завой нивомата припомпва дясната страна на задницата.
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 13:30:09 от BENZINO »

Октомври 21, 2012, 16:22:06
Отговор #19

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Аз пък мисля че системата си е напълно идентична-сфери с масло и редуктор  :) Вече при следващия модел 5-ца Е39 системата е на възглавници и е променена тотално,при W210-ката незнам как е,но предполагам че ще е пак нещо подобно.  Доста колеги с 34-ки си махнаха нивоматите,но аз не бих го изтръгнал на този етап,особено след като си смених хидравличната течност и нивоматните тампони които са само оригинални и ми струваха доста пари,пък и цялата тази система едно време е струвала една торба пари :) Ролята на НИВОТО не е само да изправя когато натовариш колата,ами и да поддържа колата в завои-примерно на ляв завой нивомата припомпва дясната страна на задницата.
Сьгласен сьм.Нооо на комби няма начин да се премахне нивомата.Говорих с доста хора даже и в форума на мерцедес има доста теми за нивоматаНа лимизината няма ядове слагат се едни пружини и амортисори нормални и си в джаза а за комбито няма от кьде да се намерят толкова кьси амортисори а и нормалните пружини са твьрде меки за него  Правени  са опити но без резултат Аз смениф сферите и вече не подскачам по седалката но колата все още седи напомпана и празна има твьрда возия но не ми се дава една торба с пари за нови амове ше тьрся 2ра цедка
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон