Автор Тема: Москвич 408 1966 г.  (Прочетена 27574 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2012, 21:08:19
Прочетена 27574 пъти

Неактивен fi50

  • Публикации: 38
Та така.... Да ви представя и аз моят Москвич с няколко думи и снимки. Първите са от преди няколко години, преди да го прибера на сухо в гараж






а следващите - малко преди да започна с разглобяването








Та, с две думи - захванах се да си го реставрирам. 10 години ми служи вярно, но сега живея по високата част на Габрово а там зимата не е за него  :). Аз съм му трети собственик. Двигателят е сменян от вторият собственик с нов, от сандък. Негово дело са и "реставрациите" по таблото. Като го взех имаше удар отпред в дясно, и от тогава не мога да намеря веждата около фара /сегашната е от четирифарка/. След удара беше седял 2 години. Запали на 15-тата минута, след като го взех, но издуха гарнитура на главата - при смяната се установи че е първи ремонт.  Намерих нов десен калник и ляв втора ръка, нова маска и здрав капак. Сега, след толкова време, вече не личат че са били нови - все пак го карах и зиме и лете. Успях да намеря и сложа нова секторна кутия и нова скоростна. Корите по вратите не са оригиналните - тях съм ги прибрал за мостра, като се стигне до възстановяването на салона. 
   Сега основната ми цел е да събера колкото е възможно повече оригинални и максимално запазени части за модела. В момента съм свалил ламарините от предницата. Ще направя всичко възможно да го закарам на пясъкоструй, най-вероятно на пролет,  и със събраните части да започна възстановяването. :)

Октомври 15, 2012, 21:18:01
Отговор #1

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Този моско не се ли продаваше до преди около година ::) Иначе успех с реставрацията :)
Andreev Motorsport TEAM

Октомври 15, 2012, 21:23:52
Отговор #2

Неактивен fi50

  • Публикации: 38
Този моско не се ли продаваше до преди около година ::) Иначе успех с реставрацията :)

Да, точно така. Но това лято, след като го видях със спадналите гуми, затиснат под малко слама, не се стърпях и го изтиках, сложих акумулатор, подкачих бензин на помпата, врътнах двигателя без контакт да пораздвижа маслото и даже както беше без вода му чух гласеца и.... :shy:

Октомври 16, 2012, 00:32:14
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Айде, още един Габровец! Привет, колега! Поздравления за колата! От тия с 2та фара не съм виждал в движение от дете. Имам един здрав десен калник за подаряване. Ако ти върши работа драсни ми на ЛС да си го прибереш някой ден. Имам и 1-2 бобини някъде за твоя модел :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 16, 2012, 19:30:14
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Добре дошъл, радвам се че реши все пак да пуснеш тема тук. Космича е интересен, по-рядката модификация с 2 кръгли фара и най-важното е годен за реставрация - макар и позагнило купето изглежда доста изпънато и без удари. Успех с начинанието! :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 16, 2012, 20:57:40
Отговор #5

Неактивен ретро-маняк

  • Публикации: 108
Много добър Москвич колега и е доста рядък модел в България много се радвам,че си решил да си го реставрираш.Качвай снимки да следи работата Поздрави! ;)
Москвич 21412- 89

Октомври 17, 2012, 08:19:13
Отговор #6

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Вчера скивах в един склад нова предна решетка блестеше на стената  :D

Октомври 17, 2012, 10:37:30
Отговор #7

Неактивен fi50

  • Публикации: 38
Вчера скивах в един склад нова предна решетка блестеше на стената  :D

Къде е този склад, колега?!?  :o Отнасям я като стой та гледай! /почерпката също е гарантирана  ;)/

Октомври 17, 2012, 13:04:38
Отговор #8

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
В Пловдив в двора на Съюз на слепите в петък ще я скивам пак и ще ти кажа колко пари е несъм сигорен дали не е от иж ама  изглежда като твоята просто не ме интересуваше и не съм я заглеждал вообще

Октомври 18, 2012, 19:30:30
Отговор #9

Неактивен fi50

  • Публикации: 38
Днес свалих снимките от началото на разглобяването...нещата не са розови но...




Някои елементи даже са изцяло за смяна



други ще се помъча да спася


Днес пристигнаха и едно по-запазени от моите мигачи



Към колегата anastas -  ето как изглежда решетката ми /в близък план/ :)