Автор Тема: Ford Cortina Mk1 1967  (Прочетена 15570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2012, 23:14:43
Прочетена 15570 пъти

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колеги да се похваля с новата си придобивка, а именно Кортина от мк1  :) Колата я купих на скоро от един приятел, но дълго време преди той да я вземе съм ходил при първия и собственик и съм го карал да ми я продаде. Още бях 8-ми клас тогава и не разбирах много, но видях, че колата не е лоша. Купето няма нужда от кърпене а ръждите са козметични. В момента има нужда от спирачки иначе двигателя работи 1200 куб. е най малкия и стандартен двигател за серията "Deluxe" (същия е монтиран и на Форд Англия) не изглежда зле като цяло, но има доста работа по нея. Радвам се че салона е запазен и няма нужда от реставрация (малко само трябва да се освежи). Боята не ми харесва има нужда от нова, а и малко ме съмнява че това е точния цвят за тази кола. Дразнеща е стърчащата задница, но все пак са го направили предполагам за да се понатовари колата та за това е така в момента.  :D

Снимки;









« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 00:06:00 от dido1903 »

Октомври 15, 2012, 23:29:13
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Владо,честито!
Радвам се,че я показа,защото е много красива.
Изглежда почти готова за ретро-паради.
Задницата е превъзходна с тези кръгли стопове,разделени на сектори.
Коя година е - 1969 ли е?
Страхотно изглежда коша с двигателя,почти като нов.
Какъв е бил оригиналният цвят?
А на предните калници долу това някаква емблема ли е?

Октомври 15, 2012, 23:31:05
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Все едно ти е казала ,, Ела , вземи ме..." :) , За начало - виждам едни руски /съветски нещица - да ги разкараш , но това по реда си.Има база за реставрация , би я пуснал дори и освежена , с патината на епохата си е още по - автентична и стойностна.
Не съм вижал Кортина по ретро мероприятия.Полека с кеф и мерак , точната кола за тебе! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 15, 2012, 23:58:21
Отговор #3

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Благодаря, колеги  :D Радвам се че ви харесва и да ви кажа и аз не съм виждал по парадите Кортина, но е масова кола като цяло май 1 мил. бройки са направени. Оригиналния цвят пак е някакъв сив и го има като код на една от табелките, но е някакъв по светъл от този. Руски нещица има определено все пак е карана в България по онова време когато е било малко трудно с частите, но ще се отърва от тях постепенно :) Годината и е 1967-ма и табелката на калника е с емблемата на Форд слагани са такива табелки оригинално на всички модели Форд от тези години независимо дали са UK или немско производство. С тази съм надъхан да се справя поне наистина не е зле като цяло колата. За сега седи в гаража ми и съм взел корите на вратите да им докарам някакъв по хубав вид, джантите ще ги мина на прахово и съм им намерил гуми за да махна старите Видинки  >:D свалих малко никелирани части за да се опитам да им върна част от стария блясък и това е за сега. Планирах да я измажа отдолу, но реших да изчакам малко за да видя колегите какво ще ме посъветват за да не я намажа само с Боди и после да ме е яд, че съм изпуснал нещо. А определено искам да я съхраня като купе защото това ми е първата кола която е само с една дупка (изкърпена некачествено) по пода  :D . Не видях сериозни ръжди от които да се притеснявам въпреки, че е боядисвана и съм сигурен къде може да има изненади. Зимата мисля да се занимавам главно с поръчка на части за колата, намерих доста сайтове с части и съм приятно изненадан от цените, като цяло всичко е на поносими цени. Това е за сега, и ще се радвам да ми давате съвети понеже си признавам, че не съм кой знае какъв спец, особено при Английските коли  ;)

Октомври 16, 2012, 14:27:30
Отговор #4

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Владо,честито!
 

Октомври 16, 2012, 14:40:57
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Влади, честито !

Най-накрая да и видим по-хубави снимки на тази Кортина!
Много хубав и култов модел.

Съвета ми е да се съсредоточиш върху техниката докато колата се движи безпроблемно пък след това премини към боядисване.
По спирачките имаш работа, а  и като тръгнеш да я караш излизат още куп екстри.

Стискам ти палци, ще помагам с каквото мога и дано догодина се повозим на някой ретро парад ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 17, 2012, 00:25:56
Отговор #6

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Благодаря ви колеги, тук качвам снимка с код на боята на колата ми CD както виждам пише а от линка се вижда че цвета се води Lombard Grey но не ми е ясно точно как изглежда този цвят. ето линка на сайта с кодовете: http://www.cortina-mk1.com/paint.php

Октомври 17, 2012, 02:11:52
Отговор #7

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Според мен не пипай цвета. Ето тук гледам, че е оригинален ;)

http://www.carandclassic.co.uk/car/C251557

Октомври 17, 2012, 07:06:40
Отговор #8

Неактивен bobi67

  • Публикации: 32
Честито, колега!Хубава кола.Преработи кръпките около бомбетата на предните амортесори,че така задържат влага и ще изгние.Поздрави!

Октомври 17, 2012, 10:53:05
Отговор #9

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Значи това е нейния цвят, като този на таблото ми  :) Ами да не го пипам този цвят в момента, но колата не е с хубава боя въпреки, че на снимките не си личи но има нужда от нова. Аз преди да знам, че технически колата е ОК няма да се занимавам с боя , но се дразня и че това в момента не е оригиналния и цвят. Кръпките на бомбетата са дразнещи определено, но на първо време ще останат така понеже намерих нови бомбета за модела, но им искат много пара на парче, а имам други неща да взимам и за това за сега ще си останат така.