Автор Тема: Ford Cortina Mk1 1967  (Прочетена 15571 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 25, 2014, 01:30:55
Отговор #20

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колеги започнах работа по колата и ще качвам снимки от това което съм направил по нея и се надявам кой с каквото може да помага  :)  Колата е  палеща, но с нея не съм минал и един метър на ход, просто когато я взех пробвах дали ще запали. От седенето маркучи тръбички и помпи всичко се беше съсипало. Но пък колата е била в гараж и е супер запазена от салона до купето няма нужда от никакви ремонти. Сега предстои да направя спирачките, които до сега са на път да заработят. Занесох помпите на съединителя и спирачната помпа при Настев и сега са готови. Тръбичките ще ги подменя сега с нови единствено ми се закучи ваденето на помпата на съединителя която буквално се разпадна и ще поръчам нова от Англия. Предните спирачни апарати са 2 различни собственика не е намерил оригинален и единия си е от форда другия е от Шкода 100. Пасва идеално и си търся 2 такива (ако някой има..???) Почистих резервоара от мизерии и сега ще го пръсна да изглежда по добре. Тази седмица ще измажа колата от долната страна където няма ръжди и не мисля че има нужда от обработка с нещо повече от Боди. Боята ще е на края като съм сигурен, че всичко по колата работи и е ОК. Цвета оригиналния е сив намерил съм номера на цвета ако го нямат по компютър ще е по мостра от колата  :) Но това ще е съвсем на края. Ето малко снимки:

Август 25, 2014, 08:39:44
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Няма да те притеснява автентичността на спирачните апарати , Skoda взаимствуват 100% от Гирлинг , това е техния производител на спирачно оборудване за МПС , стават и от 105 и 120. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 25, 2014, 15:38:03
Отговор #22

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тя е супер, какво ще и боядисваш :) едно полиране на хрома, лъснати джанти и толкова - автентична ще е по-добре :)

Август 25, 2014, 20:06:50
Отговор #23

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Да колега Гирлинг  са и оригиналните за моята кола така, че ще са от Шкода но малко ми е трудно да намеря такива. Колкото до полирането на боята има си доста забележки то така на снимки не личи и ако я измия и снимам след това ще кажете, че е перфектна но като я види човек от близо е грозно боядисана и в не оригинален сив цвят.  ;)

Август 27, 2014, 00:25:55
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз имам апарати от s100, но не са нови, а се търкалят в гаража ми от 7-8 г. след като разкомплектовах моята стара Шкода 100. Ако ти вършат работа ще се разберем - знаеш ми номера ;) Провери все пак и в Шкода магазините на Сточна гара, Симеоновско шосе и Монтевидео - новото си е ново, макар и по-скъпо, а особено за спирачки не са здравословни компромисите...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 28, 2014, 21:54:42
Отговор #25

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
колега-колата ти е направо нова в сравнение с моята  .......
не се притеснявай да я караш - моята я карах поне 30 км - даже се пробвах и гуми да въртя - добре се справя  ;D вдигнах 70 мили на баир - двигателя мърка- няма чукания и странични шумове -работи като часовник и пали на четвърт - само направих една лека центровка на делкото; не мога да намеря обаче оригинални мигачи - имаше по едно време в и-бей - но нещо изчезнаха старите части от сайта ....
за съжаление закъсах с финансите и сега си стои на шприц кит :(
иначе на принципа- не бутай нещо което работи - не съм и докосвал нито спирачки нито съединител .....
свалих и двигателя за да го почистя и боядисам и да боядисам коша - и така си стои :(,

Август 29, 2014, 14:10:42
Отговор #26

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ето къде може да потърсиш ремонтни комплекти за апаратите от Шкода:
Сточна гара - В. Левски 144 - 02/946 31 88
бул. Монтевидео 24 - 0888 329 037
Симеоновско шосе 114 - 02/489 12 50
баня Мадара /Жоро/ - 0888 943 506
Намерих къде са и самите апарати, ако ти трябват обади се... и да не забравиш да дадеш кръгче като стане готова ;) Е, не е колата-мечта като Лотус Кортина, но все пак доста екзотична и интересна за нашите ширини. Успех и да те видим скоро на пътя!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 01, 2014, 01:55:19
Отговор #27

Неактивен booger

  • Публикации: 295
В последно време нямам много време да покажа какво се случва с колата, но действам сериозно по нея. Рециклирах старите кори на вратите монтирах ги и мога да кажа, че се получи според мен доста добре. Спирачната помпа и тази на съединителя бяха рециклирани при Настев и монтирани на колата. Имаше една греда за кърпене и след като ми сгънаха профил днес беше подменена старата или поне това което беше останало от нея. Излезе още една дупка на подкалника и тя е готова и колата беше мината с Боди. Качвам малко снимки от подемника  ;D Утре съм предвидил да сложа накладките отзад, и да монтирам новите цилиндърчета. Да монтирам и помпата на съединителя както и 2-та маркуча на предните спирачни апарати. Ако остане време ще монтирам и рециклирания резервоар.

Декември 03, 2014, 11:00:30
Отговор #28

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Влади, влезе ли колата в сервиза няма мърдане. Трябва да я довършиш.
Корите с какво ще ги тапицираш?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 03, 2014, 16:20:55
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хубав проект и най-важното е автомобил в състояние, което е съвсем по силите на обикновени труженици като нас да го съживят :) Надявам се шкодовите апарати да свършат работа и с нетърпение си чакам обещаното возене напролет ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.