Автор Тема: Ангренажен ремък - колянов вал - съвет и помощ  (Прочетена 8132 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2012, 00:17:04
Прочетена 8132 пъти

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Преди 2 дни се опитах да сменя ангренажния ремък на реното,защото е на 49хил.мили и не е сменян до сега и май му е време вече.И така разглобих всичко,и направих пълен достап до него,но когато видях че трябва да се отвие и шайбата на коляновия вал....и работата се закучи :'( ,опитах да застопоря горната шайба на разпределителния вал и напънах с ключ долната шайба и ремъка превартя :'( малко от долу,след това опитах да го отвия с рясък удар с чук и пак не става,сега съм свалил и стартера да имам достъп до маховика,но дали е правилно да го запирам с някаква щанга за контра???????????но най-голямия проблем е че колата е АВТОМАТИК,и не мога да сложа на скорост за да я отвия, :-\ МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ИМА НЯКАКВА ИДЕЯ КАК ДА Я ОТВИЯ НЕКА Я СПОДЕЛИ,ЩЕ БЪДА БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРЕН :) СЕГА ДОЛНИЯ ВАЛ НЕ Е СВЪРЗАН С ГОРНИЯ ,МАХНАЛ СЪМ РЕМЪКА ОТ ГОРЕ.
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 11:06:52 от dido1903 »

Октомври 18, 2012, 07:09:48
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Тези болтове на рената са много здраво стегнати освен това са намазани и с фиксатор а някой от тях са и с обратна резба така ,че внимавай да не скъсаш болта.Най добър успех ще имаш с мощен гайковерт.Не си постъпил правилно като първо си махнал ремъка.Сега има опасност да повредиш клапаните ако неволно завъртиш вала.
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 07:14:51 от rumen_spasov »

Октомври 18, 2012, 11:11:44
Отговор #2

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Аз така се борих с едно Митсубиши и накрая запьнах ключа с една трьба и с чукане не стартера го развих.Пробвай така сьс стартера но пьрво виж посоката на развиване да не го скьсаш и разбирасе си сложи ремька че ще стане голяма лютеница иначе. Успех ,дано се получи и при теб
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Октомври 18, 2012, 21:38:14
Отговор #3

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
няма как да сложа ремъка,защото тои леко се е изронил нали запънах и въртях малко,а и без да сваля долната шайба несе вижда белега

Октомври 18, 2012, 21:40:17
Отговор #4

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Шайбата няма ли възможност за контра ?  При мен на Волвото в книгата за ремонт на двигателя е показан специален ключ, който законтря шайбата и отвих централната гайка с 1м тръба.

Октомври 18, 2012, 22:37:14
Отговор #5

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
няма място за контра,само на маховика ако стане,иначе няма никаде място за застопоряване

Октомври 18, 2012, 23:19:49
Отговор #6

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 В краен случай сваляй картера и с една щанга блокирай вала.

Октомври 19, 2012, 23:44:06
Отговор #7

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Пробвай с пневматичен гайковерт от тия на гумаджийте.С него и риска от превъртане на коляновия вал е по-малък.Но все пак го застопори по някакъв начин.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 20, 2012, 00:22:18
Отговор #8

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
утре ще пробвам,мисля на маховика(на гребена даго застопоря),мани,мани каде я разглобих така добре си беше,ама ремъка сие за смяна и малко със страх я карах,дано стане.И кадето много не разбирам......

Октомври 20, 2012, 05:43:00
Отговор #9

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега смяната на агренажния ремък е отговорна и изискваща умения операция която не те съветвам да предприемаш сам.По добре дай на някого 30тина лв да ти постави новия ремък и дано не си успял да повредиш клапаните вече. И всъщност за какво точно Рено става дума?