Автор Тема: Ангренажен ремък - колянов вал - съвет и помощ  (Прочетена 8132 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 20, 2012, 08:20:08
Отговор #10

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Колега смяната на агренажния ремък е отговорна и изискваща умения операция която не те съветвам да предприемаш сам.По добре дай на някого 30тина лв да ти постави новия ремък и дано не си успял да повредиш клапаните вече. И всъщност за какво точно Рено става дума?

+1 Aко не си я правил тая операция не се учи на твойта кола а послушай колегата
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Октомври 20, 2012, 09:50:39
Отговор #11

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
става въпрос за рено 25 2.0,а иначе съм сменял ремъци на 10-на коли.Но те неса автоматик!!!Сменял съм за рено еспейс 2.1 тди,и стана много лесно,и за това се подлугах а тук блока на този мотор е същия.Аз за това днеска че чакам един приятел който горе-долу разбира дами помогне,че понеже не съм в България,а тука всички майстори са разни индийци и нищо не разбират,ако има закарам колата за смяна на ремък сигурно ще прецакат радиатора отпред от невнимание,иначе клапаните мисля че не съм ги прецакал че не съм напъвал много,и рамото ми беше една трисчотка :).Дано стане :)

Октомври 22, 2012, 09:38:43
Отговор #12

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
всичко мина ОК! :D отвихме шайбата с гайковерт за 2 секунди,без никакво застопоряване на вала и даже той несе опита да превърти,има ненормална компресия.Снощи запалих двигатела и работи перфектно!!!Като нов!!!Искам да благодаря на всички които ми писаха и ми дадоха съвет!Сега само трябва да взема нов антифриз,но незная кой е по добър,,червен или син"?блока е алуминиев и отвътре по охладителната систма е като нов,нито е мръсен нито има ръжда,и затова искам така даго запазя и за напред!

Октомври 22, 2012, 10:10:28
Отговор #13

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Щом блока ти е алуминиев взимай червен Синия е по агресивен кьм алумина и се получават едни язви и в последствия стават грешки
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Ноември 06, 2012, 00:01:26
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Няма какво да го мислиш.  Просто действай. Понеже си в Кралството, аз също те съветвам сам да си работиш по колите. Та.  Такива Пежа с този двигател има, 505-ци. Ръчки, автоматици. Охооо, хич не се притеснявай. Развивай смело, след това гледай при обтягането да не те подведе зъб. Само стягай с динамометричен. Поне. Капни на болта Локтайт. Да е червен.  Ти май беше с регулируеми клапани. Няма да навреди да регулираш и тях. Освен, ако не бъркам някоя буква от абревиатурата на мотора.  :-[


ПС Сори за мнението.  Не прочетох всичките две страници.  :-\ :-[
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 00:06:09 от Тодор Живков »

Ноември 06, 2012, 01:20:49
Отговор #15

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Няма какво да го мислиш.  Просто действай. Понеже си в Кралството, аз също те съветвам сам да си работиш по колите. Та.  Такива Пежа с този двигател има, 505-ци. Ръчки, автоматици. Охооо, хич не се притеснявай. Развивай смело, след това гледай при обтягането да не те подведе зъб. Само стягай с динамометричен. Поне. Капни на болта Локтайт. Да е червен.  Ти май беше с регулируеми клапани. Няма да навреди да регулираш и тях. Освен, ако не бъркам някоя буква от абревиатурата на мотора.  :-[


ПС Сори за мнението.  Не прочетох всичките две страници.  :-\ :-[
мерси че обърна внимание ;) ,аз колата вече я направих и е супер :) ,даже минах с нея около 500-600 мили,от няколко дни не съм слизал от нея.Иначе болта го развих гайковерт на батерия (snap-on),и след тове го стягах с него.А иначе за клапаните,още не са почнали да чукат,много гладко и добре работи мотора.Мисля лятото да се прибирам с нея до бг. и тогава ще препипам всичко,че тук няма няма да ти казвам какво е нямам никакви удобства за ремонти,трябва само на улицата,и инструменти вече си понабавих ама все излиза по някой кадето ми трябва и го нямам  :(
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 01:24:49 от baccara »