Автор Тема: Mazda RX 7 FB 1983  (Прочетена 7479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 20, 2012, 14:33:54
Прочетена 7479 пъти

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
Здравейте колеги,имам удоволствието да ви представя един автомобил който от скоро кръстосва улиците на Варна.Колата не е моя,а на "човека дрифтинг" Кирил Илиев (Косата  O0) Това е Mazda RX7 FB набор 83- ти с оригиналния си Ванкелов мотор (1200куб.см.105 к.с.)на реални 110 000 км.Швейцарско изпълнение и след фейслифта с по-новите брони и променената задница,чудесно консервирана и в страхотно състояние за годините си.Усетих след кратка возия японския дух на
80-те,та реших да споделя това с вас  :)
 










 

« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 17:12:00 от dido1903 »

Октомври 20, 2012, 17:42:48
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много хубава кола наистина ,голям късмет изкара Кирил. Радвам се че е попаднала при точния човек и ще си остане автентична.Надявам се утре да се видим с него на малката японска среща и да се наснимаме  :P

Октомври 20, 2012, 18:14:07
Отговор #2

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Благородно му завиждам, аз също й бях хвърлил око и бях уговорил собственика, но пък Киро ме изпревари. Радвам се че той е новия й собственик - човек с дух на състезател и усет към бегачките, това е класика която заслужава собственика си. Честито Кире и много безаварийни  O0 
А за утре кво се разбираме не ми стана ясно? В колко часа и къде?

Октомври 20, 2012, 19:02:39
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
МНОГО ХУБАвА Кола, ЧЕСТИТО НА СОБСТВЕНИКА.  :)
А ТЕЗИ ДЖАНТИ ОРИГИНАЛНИ ОТ КОЛАТА ЛИ СА, ЛИ ОТ НЕЩО ДРУГО?

Октомври 20, 2012, 20:04:26
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Поклон и от мен , Ванкел не бях виждал досега , много ми се щe да го зърна на живо догодина по някое мероприятие и да прокоментираме с адаша съществени неща от колата! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 20, 2012, 21:11:34
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Джантите не са оригинални ,най-вероятно от триумф според Марти  :winktongue: Ванкела и като звук и като всичко е нещо различно и много интересно. Салона е много запазен седалките са като нови.... Просто учудващо запазена за БГ. Направо си е подарък тая кола.Има си работа тук таме ,но е при точния човек и ще става все по-хубава :D

Октомври 20, 2012, 21:39:24
Отговор #6

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Джантите не са оригинални ,най-вероятно от триумф според Марти  :winktongue: Ванкела и като звук и като всичко е нещо различно и много интересно. Салона е много запазен седалките са като нови.... Просто учудващо запазена за БГ. Направо си е подарък тая кола.Има си работа тук таме ,но е при точния човек и ще става все по-хубава :D
Бъркаш Дидо, не казах Триумф а MG :v Ти остави салона, ел. антената й работи, изобщо с една дума ПЕРФЕКТНА! :D

Октомври 20, 2012, 21:47:42
Отговор #7

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
Возил съм се в доста Е30-ки,Е21-ци и други коли от това време.Даже имахме спор с Киро снощи.Но с тази Мазда беше нещо различно.Допадна ми много,все пак съм си фен на колите от това време,особено пък и в такова състояние.С 13цолови джанти и гуми с височина 70 колата си стоеше перфектно в завоите,а Косата не е човек който да не може да й дава газ на тази Мазда :D Все пак му е и сбъдната мечта  :) Аз какво ли се обяснявам той човека сам ще обясни  :)
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 21:57:46 от BENZINO »

Октомври 20, 2012, 22:44:41
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ми хайде агитирай го да се регне тука и да драска  :D

Октомври 20, 2012, 23:08:20
Отговор #9

Неактивен kiril iliev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
здравейте,радвам се че вече съм част от този форум.от доста години си търся точно такъв автомобил и преди месец на късмет се сдобих с него.това ми беше така да се каже детската мечта  :) преди време имах две такива коли но в много лошо състояние,прост тук малко хора са наясно с подръжката и ребилда на тези автомобили,и поради тази причина те бързо си отиват.
за съжаление и тази кола е глътнала малко Български въздух,държана е навън поради което лаковото покритие беше доста нарушено.за две вечери успяхме да пребоядисаме тавана за да можем да се явим на тунинг изложението във варана.следва пастиране и отстраняване на другите дефекти от боята,но това най вероятно ще се направи лятото.
по мотора всичко е оригинално,успяли са само да заменят свещите с неподходящи,буквално двете горни бяха със смачкани електроди и не работеха изобщо,успях да намеря 4 броя NGK BKR7ES и с малко ревизия на запалителната система мотора заработи перфектно и разхода падна драстично.
в понеделник ще ревизирам и горивната система,почистване на помпата,смяна на горивен филтър и малко добавки за почистване на карбуратор.
накрая следва процедура по махане на нагарите,но с нея още не съм съвсем наясно,ще почета още малко и ще споделя как става.
инфо относно роторните машини:
основен принцип на действие

12а роторен двигател 

портване на роторен мотор.
&feature=endscreen




« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 23:11:41 от kiril iliev »