Автор Тема: Honda Civic 1986  (Прочетена 5062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2012, 20:07:01
Прочетена 5062 пъти

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
Здравейте! Това на снимките по-долу е моята скорошна придобивка, а именно Хонда Сивик 86-ти по сервизна книжка набор. Преди две седмици се наложи спешно да си търся кола/ежедневка до мижавите 500 кожи. Търсих старуха до 90-та с ръбове и ъглове и даже намерих ......тази. Запали от трето въртене след година престой на улицата. Направо усетих, че точно тя е моята кола. Не я карах докато не я прехвърлихме, после пак не я карах /по смисъла на злобното газиране/, водих я ..... Шантава работа! Харесвам старите японци, ама никога не съм си мислил, че точно такава ръбата японка ще имам. Нищо ама нищо не вдявам от коли освен от корубите им, това двигател, ходова, окачване, ел. инсталация са все големи камъни за мен. Сивиците с техните десетки разновидности ме доведоха до тиха лудост. Тази по книжка е 86-та, а по талон 87-ма, 1.3- кабруратор, води се 3-та генерация и е правена от японци. Моля всеки, имащ знания  точно за този модел Сивик да сподели в темата.















Намеренията ми са да правя и да карам в същото време, придържайки се към оригиналния външен вид и оригиналните/китайски компоненти по двигателя и окачването. Тази година / каквото остава от нея/, само работа по купето.

Октомври 21, 2012, 20:33:41
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Супер си е колата  за тия пари ,не е клекнала някаква изкривена. Мислиш ли да и мяташ джанти това онова или ще си остане сток дейли драйв >:D

Октомври 21, 2012, 21:13:48
Отговор #2

Неактивен steam

  • Публикации: 25
Честито колега, за тези пари Сивика бие алтернативите във всяко едно отношение! Със здраве да си я караш (и тунинговаш може би :D )

Октомври 21, 2012, 22:01:05
Отговор #3

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ми добра е, като се изключат дребните ръжди. Така както е розова в момента, с едно подробно пастиране ще стане едноцветна :) Моето 2цв беше такова на цвят като го придобих. Сега е тъмно червено - само с обработка.

Октомври 21, 2012, 22:25:29
Отговор #4

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 50
Честито  :) добре изглежда за 86-ти набор  :)

Октомври 21, 2012, 22:49:58
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Резни мааалко пружините да има вид и сложи класически джанти и е колата!

Октомври 22, 2012, 21:18:51
Отговор #6

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
Тъй като е била първа кола на последния собственик, има доста срещи с пътни твърдини, не е жалена и поддържана козметично и се налага цялостно боядисване, което ще настъпи на пролет.
Няма да режа или добавям нищо по нея, формите и ме густират максимално и така ще си остане. Снижаване също няма да има, поради това че отпред е на торсион, пък и пътищата в страната са проходими предимно от по-високо стоящи машини.
Досега съм сменил само въздушният филтър, другия месец при тенекиджията, следва каре и съединител.

Ноември 19, 2012, 21:33:50
Отговор #7

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Готина количка :)
Като инфо кажи какво точно те интересува. В Хонда форума има хора, каращи такива от десетилетия.
Ако имаш ядове с частите и тяхното намиране драсни едно лично да ти кажа читав магазинер за джапански автомобили.

Успех   с реставрацията  O0