Автор Тема: Аудитата на dominator  (Прочетена 5656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2012, 14:00:30
Отговор #10

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Здравейте, фенове на Аудита!
Имам въпрос относно Ауди 200 1979 - 1991 версия куатро, дали си заслужава такава инвестиция? Ценен екземпляр ли е като цяло за да се вкарва човек в такова приключение? Не видях някаква обща тема за аудита за да пиша там така, че нахалствам в тази  :)

Ноември 05, 2012, 16:47:36
Отговор #11

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравей колега,

ако целта ти е да печелиш пари от колата можеш да хвърлиш един поглед колко пари струва в Германия и сам ще разбереш отговора. В България надали някой би я оценил особено във финикийски знаци.
Иначе според мен това е първото Ауди, което е истински конкурент на БМВ и Мерцедес. Модела е красив и е хубав янгтаймер. Така че ако го търсиш, за да го възстановиш и да му се радваш, няма да съжаляваш. Особено и ако е с турбо.


Ноември 06, 2012, 10:12:02
Отговор #12

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Да направих го оделно не съм голям фен на такива аудита и видях, че колата няма кой знае каква стойност.

Декември 23, 2012, 10:47:26
Отговор #13

Неактивен dominator

  • Публикации: 68
Последните месеци ми остава адски малко време за форуми и други занимания та чак сега успях да отделя малко време да разгледам форума и да забележа тази приятна тема.Извинявам се много за този факт.
Около колата има някой промени.Изключително съм доволен от нея.Изключително е приятна за каране, за мощността си от 165 кс е много приятна за каране, разходът й малко ми идва в повече, но удоволствията се плащат...
Изненадващо за мен имах изключително малко проблеми на фона на това, че колата беше стояла 4 години без каране.Като добавим, че е била немърливо поддържана и на около 400 000 км е шокиращо как лесно направих 3000+ км за месец и малко.С началото на студовете колата започна да държи 1500 оборота, нямаше спокоен режим на работа.Мислих, че механичния инжекцион е заминал и купих цяла кола за донор, но изненада, оказа се един температурен датчик за 7 лв.Моторът започна да пее и намали разхода значително.Естествено започнах да я карам още по-ожесточено с падането на снега.С изминаването на още километри забелязах, че започна да пуши повече на масло.Реших, че  ще отворя главата за ревизия.За жалост се оказа, че проблемът е повече в сегментите.След двудневни размишления какво да правя прецених да не правя този мотор, а да сложа друг.Имах избор!Имам още два доста запазени и солидни агрегата-единия е същия MC, но от преди фейслифта от донора.Моторът е в много добра форма.Другият мотор е с инициали AAN-демек от с4, той е 20 в турбо с ел инжекция.Понеже имам още две с-ки с 20в турбо мотор реших, че тази кола ще е 10в турбо.
След направения избор започнахме процедурата по смяната, свалихме стария блок и подготвихме новия мотор за насаждане.Това трябваше да стане вчера, но излезна една странна екстра и това забави процеса.Става дума за подгряване на охлаждащата течност.Понеце донорът е правен за Канада има този интересен бързовар на една от тапите на блока.Естествено това много ме зарадва и веднага се хвърлих да чета какво трябва, за да го подкарам на колата.Надявам се до няколко дни да съм направил всичко и на 28 декември да съм из Родопите в търсене на сериозни преспи...
Ето няколко снимки от първите снежни преживявания:




С подмяната на мотора ще се сложи и предна широка броня от Ауди 5000+ два големи фара за нощно каране.Колебая се дали да не сложа и оригиналните двуцексионни фарове от американката...
Колата толков амного ми хареса, че се загледах по-още една такава, но седан от преди фейслифта.Екземплярът е много читав и тези дни съм в сериозни преговори за покупката му.Дано се окажат благополучни и след нова година да се похваля с още една играчка в моята колекция!

Като стана дума за колекция, ето и най-гледаната и обгрижвана играчка:






Като има още развитие ще драсна подробности.
Пожелавам весели празници на всички фенове и повече сбърнати мечти!

Декември 26, 2012, 17:07:12
Отговор #14

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Браво Алекс,

Радвам се че машината ще живее и че се представя така добре.
Стискам палци ремонта да е успешен.
Поздрави

Декември 26, 2012, 20:46:24
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здравейте, фенове на Аудита!
Имам въпрос относно Ауди 200 1979 - 1991 версия куатро, дали си заслужава такава инвестиция? Ценен екземпляр ли е като цяло за да се вкарва човек в такова приключение? Не видях някаква обща тема за аудита за да пиша там така, че нахалствам в тази  :)

Колегата бърка малко моделните генерации, и като цяло фамилиите 200.  :)
Първите 200 серия, дето са на база на ръбестата С2 май беше, каросерия, дето са от 1979 до 1982 год, ги няма с Куатро.
А и май вече аеродинамичните 200 серия С3, дето са след 1983 година, в първите 1-2 години ги няма в Куатро задвижване. дори и да са турбо версии.