Автор Тема: ДИАНА- ЦЕНТЪР ЗА ГУМИ гр. София, Ботевградско шосе №350  (Прочетена 14743 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 22, 2012, 21:57:30
Прочетена 14743 пъти

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Имах доста неприятна случка преди две седмици в ДИАНА на "Ботевградско шосе"!
Отивам с Волвото и питам за гуми размер 235/40 18. Каква марка ще ми препоръчат и натъртвам да бъдат с нов и не по- стар от една година DOT.
"Няма проблеми" ... "Имаме Bridgestone произведени в края на 2011-та". Казвам "Добре", "Ако са с нов DOT ще ги взема".
Изкараха една гума. Видях, че е нова и ги платих. Монтираха ги, погледнах предна лява и задна лява. Всичко беше наред.
Каква беше изненадата ми след няколко дни, когато забелязах, че от дясната страна са ми монтирали / пробутали гуми на по две години и половина. Връщам се в сервиза бесен.
"Ами ние от къде да сме сигурни, че не сте ги сменили?' .. Мооля? .."Искам да говоря с шефа ви!" .
Говорих с господина, който започна да ме убеждава, че нямало проблем. Каучука до петата година бил о.к. Да, може и да няма проблем, но аз изрично ги помолих да ми дадат нови гуми и им казах, че ако са стари - няма да ги купя.
Накрая се съгласиха. Щели да ми ги сменят! До тук горе- долу добре, но после се оказа, че нямали повече гуми в наличност от тази марка и този модел. Били последните и нямало как да поръчат... Трагедия. Можело да ми направят отстъпка за да си закупя други гуми. Да, но аз не искам повече да стъпвам там. Майната му! Станах и си тръгнах. Не беше коректно от тяхна страна и то въобще!!!

Октомври 22, 2012, 22:54:02
Отговор #1

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Хубаво е, че споделяш, колега. Подобен род поведение трябва де се санкционира и такива фирми не трябва да просперират, а за да ги изхвърли пазара е хубаво да сме информирани.

Октомври 22, 2012, 22:56:27
Отговор #2

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
В Диана са малко шменти-капели. Не стъпвам там откакто трябваше да ми изправят и 4-те джанти зад една врата, на която пише "Забранено за клиенти". После майсторчето ми предложи да му платя на ръка, за да ми излезе по-евтино. И други познати са забелязали, че в Диана са "най-прецизните" машини, които винаги изкарват джантите криви  :)) Сервизи, на които пише неща свързани с клиента не са ми на сърце.

Октомври 23, 2012, 16:16:06
Отговор #3

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
На още няколко места четох такива "хубави" отзиви за тая фирмичка.Най-вече за стари ДОТ-ове и "криви"джанти.А някъде май попадах и за проблем при рекламация.Трябва да се разровя из форумите да видя в кои беше.Аз за това не плащам нищо преди да видя за какво си давам парите и кола на "майстор" без надзор не оставям.Освем ако не е заслужил доверието Ми с уменията и честноста Си.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 24, 2012, 02:06:37
Отговор #4

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Бонса, що не ми се обади ..????
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 24, 2012, 20:25:58
Отговор #5

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
За мен Диана са едни от най- големите на пазара. Спрях. Влезнах. Дадоха добра цена и за това реших да купя от тях. Не искам тук да прявя реклама, но имам също отстъпки в Радиал, Фулда, Поинт С и Примекс. Досега не съм имал такива проблеми.

Да- виновен съм си, че не прегледах и ЧЕТИРИТЕ гуми. Прегледах една в шоурума и пак ги погледнах отляво преди да се кача в колата. И бях спокоен, че хората ще са коректни. Особенно при положение, че беше ИЗРИЧНО поставено условието DOT- а да е нов за да ги взема. Не вярвам да са ми изкарали нови гуми в шоурума и после случаааайно да са монтирали две стари от страната срещу шофьора.

Фактът, че ми предложиха замяна говори, че са признали грешката си. След това обаче проблемът ми не беше решен адекватно...

Гумите са доста скъпи и за това се впрегнах. За мен тези хора не постъпиха коректно. Иначе ще го преживея разбира се. 

« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 20:31:25 от bonso »

Ноември 03, 2012, 22:35:58
Отговор #6

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Доста простотии са се изписали виждам! Живков, айде стига вече...

Моля модераторите, ако е възможно да заключат темата.

Ноември 03, 2012, 22:48:21
Отговор #7

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да, понаписали са се глупости по темата, но аз пък научих, че човек трябва да има едно на ум с гумите било в Диана или другаде. Бонсо, благодаря за инфото. Важно е да се споделят такива неща.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9