Автор Тема: Колекция предвоенни книги  (Прочетена 6306 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2012, 22:29:19
Прочетена 6306 пъти

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Захванах се да събера каквито книги имам на автомобилна тематика, все предвоенни. Някъде трябва да има още 1-2, но ще се появят друг път явно  :) И така, малко по малко се е получила малка колекция, ето ги:

Първо, една тухла, която е претърпяла май няколко допълнения и издания.




Няколко книжки от едно фронтово списание, конгломерат от политпропаганда, фронтови истории и чисто авто-технически статии копирани от някоя от показаните книги  ;)



Едно книжле джобен формат, но доста информативно /поне за тогава/, от 1930 г:




Една книга размер "тухла" - следвоенна, чак от 1954 г., но пак има място сред старите, доколкото е 10-то издание, повечето от предишните са преди войната:



Нещо военно:



Илюстрован рекламен каталог за моята щайга - този е препечатка, но имам и оригинален същия:




И нещо много полезно, списък на резервните части, с рисунки. Едно време май е било предвидено с негова помощ човек да си поръчва нужните части от фирмата, но и в днешно време е много полезен справочник по време на реставрацията!



Книга за Опел. Имам и 2 различни каталога за Опел Блиц, но са потънали някъде в момента:



Интересна пътна карта:




Някакво книжле на представителството на фирмата за лагери SKF




Това е нещо интересно, една доста подробна книга, при това и изключително стара - от 1914! Вероятно едно от най-старите издания от този род в България. Имам някои подозрения, че е и въобще първото!



Три немски книжки, малък формат, но дебели, от една и съща Автотехническа поредица, двете са от 1920 и една от 1939





Някаква диплянка на Семперит и книжле за много старо авторадио Филипс:




Една доста дебела и подробна немска книга от 1939:



И най-накрая, едно ново издание, което обаче е основополагащо за всякаква подобна колекция и интереси, голяма работа е!  :D




Засега е това, надявам се да добавя и други, като намеря още, които имам и най-вече, като ми попаднат някакви нови  :D

Октомври 24, 2012, 22:20:11
Отговор #1

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Аз не виждам книгите.....  :-\

Октомври 24, 2012, 22:23:23
Отговор #2

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не знам... качил съм снимките там, където препраща форумът, не някъде по незнайните сайтове. Може би сървърът е претоварен и след малко ще се появят.

Октомври 24, 2012, 22:33:50
Отговор #3

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Така е друго нещо! :) И аз имам една, но е от края на войната (1944) http://xyligansbalkan.snimka.bg/hobby/knigi.431281.19817758