Автор Тема: Simson SR 2E 1960 г.  (Прочетена 79439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 27, 2012, 16:06:54
Прочетена 79439 пъти

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравейте колеги, :)
Мисля, че е редно да открия нова тема, защото вече влизам във филма, благодарение на Митко, Шкодаджия от Пловдив, който ми подари /за добро или лошо/ ;) един SR 2 в насипно състояние. Установиха се следните липси:
- двигател, багажник, ляв капак над двигателя, предпазител за веригата, седалка, кривка на ауспуха
Ще използвам кривката, която ми я направиха пробно, когато огъвах за KR-а. Става, само трябва да се завари един фланец отпред.
Намерих и двигател, но шлиците на вала на корбелите са износени. Просто не стават.
Оказа се, че на село имаме някои части за такъв двигател. Разрових малко "файловете в харддиска" и си спомних, че през 87г. взех от един приятел такъв, щото карайки на баща ми Симсона се скъса вала на зъбчатката за веригата. И който чупи-купи. Добре, че тати не го е затрил някъде. Шлиците са запазени. Не е комплектен, но каквото може ще се използва. Днес донесе двигателя-донор и ще вземе рамката. През зимата щателно ще я почисти и грундира. Аз пък, ще се занимавам с двигателя и дребните детайли :)
За сега целта е да се спре ръждата и да се пусне в движение.
Имам мерак и тази моторетка да стане в заводски вид, но все още съм много далече от истината. Нека първо да заприлича на мотор и тогава ще се прецени дали има потенциал за нещо повече.



ето и подаръците, които пристигнаха днес



« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 15:32:26 от dido1903 »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 27, 2012, 18:22:38
Отговор #1

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Искам и този да стане като предишния.  ;D

Октомври 27, 2012, 20:38:46
Отговор #2

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Искам и този да стане като предишния.  ;D

Тошко, не ме предизвиквай, щото ще го направя, като този! :))



"Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му"
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 28, 2012, 15:15:13
Отговор #3

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Имам няколко предпазителя за веригата,но нито един не е за свяст.Иначе имам доста части по двигателя,така че ако нещо ти трябва ще се поразровя.

Октомври 28, 2012, 17:14:50
Отговор #4

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Мерси Ванка! Двигателя все още не е разглобен. Не знам в какво състояние е. Ако излезе нещо и го нямам, ще ти се обадя.
Иначе чакам снимки на един SR на части, да видя за какво става въпрос. Там ще търся ламарините.
Забравих да кажа, че липсва степенка и километража е мн. зле. Няма оправяне. В краен случай ще ползвам този, ама не ми се взема от втория KR на баща ми :-\



Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 28, 2012, 17:52:15
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aз съм ти казал , че ако зависеше от мен , щях да те направя шеф производствена дейност в Зул(Zuhl на езика на ада :)))- за тези , които не
знаят , това е града в немската област Тюрингия , където се е призвеждал Симсон. ;)
 
За бобината  Жоро , ако е дефектирала ( пробив или прекъсване във вторичната( високоволтовата)  намотка най - често ) се отстранява
дефектиралата част( намотката) и се свързва паралелно и съпосочно на здравата -първичната намотка първичната намотка на външна
бобина - задължително маслонапълнена цилиндрична. Правил съм го на косачка и резачка , страхотно е спомних си всичко. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 28, 2012, 19:41:11
Отговор #6

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Какво те притеснява по километража?Малко е избелял цеферблата,но гривната изглежда в добро състояние.Трябва й само едно хромиране.Механизмът вътре работи ли?

Октомври 28, 2012, 20:43:43
Отговор #7

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Aз съм ти казал , че ако зависеше от мен , щях да те направя шеф производствена дейност в Зул(Suhl на езика на ада :)))...................................

Предпочитам ОТК :))/демек, качествен контрол/

Какво те притеснява по километража?Малко е избелял цеферблата,но гривната изглежда в добро състояние.Трябва й само едно хромиране.Механизмът вътре работи ли?

Ванка, не се разбрахме. Написал съм някаква двусмислица :shy:
Този километраж смятам да сложа, ако не намеря нещо свястно. Ринга така ще остане, щото при следващото сваляне ще остана и без него. Много е крехък - не се огъва, а направо се пука.

Това е проблемния. Все едно са го трошили с теслата. Циферблата е спукан, но може да се преживее. Стъкло мога да си направя, но ринга е подбит. :-\



« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 20:55:40 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 28, 2012, 21:02:37
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Завалцован ли е ринга за корпуса , Жоре ?
И какво е покритието му хром в/у пластмаса или метал? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 28, 2012, 21:07:00
Отговор #9

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Завалцован е. И е от много твърд, но крехък материал. Хромиран е.
Онзи горния го шлайфах с кече и под хрома излезе жълто. Не знам каква сплав е. Месинг ли, бронз ли......
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.