Автор Тема: Simson SR 2E 1960 г.  (Прочетена 79448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 21, 2012, 18:25:02
Отговор #20

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Жоро,в една немска книга,а и не само в нея четох интересен начин за полагане на линиите,който смятам,че е ефективен.Първо пръскаш с оранжев цвят целия резервоар.После изрязваш тънко фолио,доколкото знам се продават с такава дебелина по бояджийските магазини точно с такава цел,и го залепваш по хода на линията.Пръскаш с основния цвят на резервоара и докато още боята не е стагнала окончателно отлепваш фолиото.Ако лакираш отгоре резервоара напълно ще се заличи разликата в контурите.

Ноември 21, 2012, 20:01:04
Отговор #21

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Жоре ако решиш да го правиш този кант с фолио в Пловдив има добри специалисти и ще стане по добре отколкото с полагане на боя върху боя защото според мен след като махнеш тиксото при мокра боя остават едни рошколи които развалят цялоснната визия а ако го пръснеш с база лак слагаш тиксото и лакираш след това.Става убиец.Важно е тиксото да е матово ( има си специално за тази цел) защото иначе може да олее лака и при нанасянето на лака е добре най напред тънко да се пръснат само лепенките с лак за да се запечатат и след това цялостно.

Ноември 21, 2012, 20:30:53
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Има и друг начин Жорка.В Пловдив има един младеж  викат му Пикасо и в момента май е най добър в рисунките по коли и мотори та той може да ти ги изрисува с четка и боя върху базата и така май ще е най близо до оригинала.

Ноември 21, 2012, 20:59:52
Отговор #23

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Жоро,ако решиш да го правиш с боя правилния метод е посочен от колегата MZ ES.От мен ще добавя ,че за да стане всичко точно детайлите трябва да се сканират и лентите фолио да се изрежат на плотер.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 21, 2012, 21:19:52
Отговор #24

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Много ви благодаря за идеите! Тоя мотор си е направо за художник :))
Проблема са кантовете, на които има дъги. Като ги имам, ще се справя. Дъги на плотер изрязват ли се? Не съм запознат.
Това са "орнаментите"

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 21, 2012, 21:28:51
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Немския метод , Жоре. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 21, 2012, 22:06:08
Отговор #26

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Дъги на плотер изрязват ли се

Всичко може да се изреже на плотер,два огнени дракона например,нали компютър управлява рязането.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 21, 2012, 22:13:46
Отговор #27

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Всичко може да се изреже на плотер,два огнени дракона например,нали компютър управлява рязането.

Нали, ама аз за първи път я чувам тази дума. Нещо съм изостанал, явно :)
Значи, ще търся плотер. Благодаря!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 22, 2012, 16:56:37
Отговор #28

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Плотер има във почти всяка рекламна агенция Жорка, нали така правят повечето рекламни надписи по коли, бусове и т. н. Имай в предвид обаче, че в тези рекламни агенции работят много (да не казвам предимно) самоуки дизайнери. Имам доста поръчки към такива хора и почти никога не съм бил доволен. Последно поръчвах надпис "Porsche" и надпис "O.Z. Racing F-1", естествено по специални изисквания - размер, цвят, шрифт (основно) - резултат трагичен. Хората не са чували за прецизност, за отношение към клиент и т. н., да не задълбавам излишно тук...
Та по темата - на мен лично ми е най - интересно как ще се сбориш с поставянето на емблемата и кантовете на точното им място на резервоара, при това отляво и отдясно  ;)

Ноември 22, 2012, 18:08:56
Отговор #29

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Аз все си мисля ,че идеята с художника не е чак толкова лоша.Предполагам за 50тина лв ще ги изрисува  момчето тези  неща перфектно и равно върху базата.После един лак отгоре и си номер едно. :)