Автор Тема: Simson SR 2E 1960 г.  (Прочетена 79493 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2012, 19:48:12
Отговор #30

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Аз познавам един художник дето ще се справи перфектно, ама е в Бургас.

Ноември 22, 2012, 19:49:23
Отговор #31

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Аз все си мисля ,че идеята с художника не е чак толкова лоша.Предполагам за 50тина лв ще ги изрисува  момчето тези  неща перфектно и равно върху базата.После един лак отгоре и си номер едно. :)
РолсРос-а имат една линия странично, която се прави винаги само от един единствен човек на ръка, на него това му е работата. С една четка с дълъг косъм и ръката му не трепва, направо е уникален.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Ноември 22, 2012, 21:21:03
Отговор #32

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Хората не са чували за прецизност.....................................

Ей това най-много ме притеснява.
 Ама то със стоене в къщи няма да стане. Трябва да пообиколя из Пловдив и да видя на място за какво става въпрос.
За сега нямам време. А и не съм опрял до боя все още. Бъзикам се с разни дреболии....и взех, че хванах резервоара.

..... на мен лично ми е най - интересно как ще се сбориш с поставянето на емблемата и кантовете на точното им място на резервоара, при това отляво и отдясно  ;)

Роска, дай ми дъгите и ми гледай сеира :))
Свалих си размери, които ще ме ориентират. Даже хванах германците, че са мръднали с 5мм. м/у двата канта/на втора снимка хориз. размер/ Ще си направя една скица на лист с отправните точки и размерите
Разположението на емблемата- стои точно под гърловината
п.п. размерите са в см. :shy:

Румба, къде е художника да го питам :)




п.п. Какъв съм завеян. :-\ Нищо няма да рисувам на лист, нали вече имам снимки с размерите!
Роска, добре че ме попита, та да ти снимам резервоара.
« Последна редакция: Ноември 22, 2012, 21:40:47 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 23, 2012, 08:33:54
Отговор #33

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ха - ха, немците сбъркали с 5mm - Жоро, страшен си! Сигурно са сбъркали, защото за източни немци, но ти ще ги поправиш  :)
Иначе всичко до тук е много интересно! Вземи координати и на емблемата и пак ни ги покажи, че да не изгубиш листчето, на което си ги записал  ;)

Ноември 23, 2012, 19:34:28
Отговор #34

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
..... Вземи координати и на емблемата и пак ни ги покажи, че да не изгубиш листчето, на което си ги записал  ;)

Емблемата е най-лесната работа, ще я сложа "на око". С Пешо ще я центроваме :)
Резервоара стои под наклон и първо трябва да се монтира на рамката и чак тогава емблемата.
Иначе, двигателя е почти готов. Трябва и малко да се "разкраси" външния му вид. Като приключа, ще го покажа.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 02, 2012, 16:05:59
Отговор #35

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Жоро,ето един линк за изтегляне на линии по ламарините на олдтаймери.Винаги съм се възхищавал на сигурността на ръката при изрисуването на линиите.В клипа е обяснена технологията и с известни упражнения и подходящи четки очевидно също може да се постигне много добър резултат.
http://www.classic-car.tv/know-how/lackarbeiten-die-technik-des-linierens/

Декември 02, 2012, 18:01:45
Отговор #36

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ванка, благодаря ти за отзивчивостта! Иска се ръка за тази работа и много опит. Изобщо не смятам да се пробвам.
Румен Спасов беше така добър да ми даде тлф. на художника в Пв. Ще го потърся и ще обсъдим вариантите.
Днес разбрах също, че тиксото с което смятах да огранича кантовете било еластично. Това е супер! Значи, ще могат да се направят и дъгите. Това е само на приказки. Не съм ходил, не съм проверявал в магазина.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 04, 2012, 20:18:26
Отговор #37

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Има и друг начин Жорка.В Пловдив има един младеж  викат му Пикасо и в момента май е най добър в рисунките по коли и мотори та той може да ти ги изрисува с четка и боя върху базата и така май ще е най близо до оригинала.

Днес се свързах с момчето. По време на тлф. разговор се оказа, че ателието му е на 200м. от нас :))
Аз мястото го знам, ама там е търговия на едро/хран. стоки/. Преди два месеца си наел свободно помещение. Ни реклама, нищо на вратата.
Естествено, грабнах резервоара под мишница и веднага при него. Посрещна ме изключително възпитан и добронамерен младеж. /в момента е студент "Рисуване и дизайн" в пловдивския университет/ Обясних му всичко кое, как, защо..... С две приказки се разбрахме за какво става въпрос и каза, да не се притеснявам - кантовете ще станат перфектни 1/1 с оригинала! Ще ги рисува с аерограф - малко пистолетче с въздух.
Боядисва се базата, слага кантовете, лепим емблемите и всичко след това се лакира. От това по-добро - здраве!
Каза ми, че винаги съм добре дошъл при него и мога да наблюдавам как работи и да си правим лаф..........
Румба, ще почерпя! Много ти благодаря! Това форума е голяма работа! :)
Другата добра новина е, че липсите по мотора са възстановени. Чакам Еконта и ще ви ги покажа. Един добър човек от Русе ми ги праща. Даде ми ги на разумна цена. И от Германия ще се поръчват някои неща, неизбежно е. Трябва да са нови.
Вече съм по-обнадежден, че този мотор ще стане :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 04, 2012, 22:35:09
Отговор #38

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
А стига бе!!!!!  :D :D :D. Ти го търсеше няколко дена без резултат, а накрая на 200 метра от вас. КЕФ! Браво Жоре. Сега като прочетох как ще ги прави съм напълно спокоен, понеже точно по тази технология ако майстора е добър - става точно като заводското!

Декември 04, 2012, 23:49:51
Отговор #39

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
А стига бе!!!!!  :D :D :D. Ти го търсеше няколко дена без резултат, а накрая на 200 метра от вас. КЕФ!......

Просто не знам кво да кажа.......Късмет
Момчето е там следобед. Вечер стои до към 20ч. Работи и събота и неделя, защото през останалото време е на лекции.
Този уикенд може да го посетим, обещал съм му едни снимки, а и да видиш за какво става въпрос ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.