Автор Тема: Simson SR 2E 1960 г.  (Прочетена 79446 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 25, 2018, 14:24:36
Отговор #110

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Страхотни са, цветовата комбинация е един път! Браво!

Юли 04, 2018, 14:04:34
Отговор #111

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Страхотни са, цветовата комбинация е един път! Браво!

Благодаря, Иво.

Започна да прилича на Симсон  :)



Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 19, 2018, 09:26:29
Отговор #112

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Жоро, направо си прекалил!
Красота, красота, красота!

Лепенките на герба и надписите лакират ли се отгоре?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 19, 2018, 09:38:06
Отговор #113

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Чудно е!!!
От какъв материал е капачето на предната вилка, към оста на каплата и защо реши да не го хромираш?
Не знам как ще го караш, толкова перфектно изпипано, мен ще ме е страх...

Юли 19, 2018, 23:13:02
Отговор #114

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Лепенките на герба и надписите лакират ли се отгоре?

Не. И заводски не са. Имам още един к-т резервни. Тези като се износят, ще ги сменя. ;)
 Взех си детайлите боядисани и лакирани. След това си лепих лепенките. Имам някои забележки към кантовете в оранж, но това е положението! Не ми се занимава повече, а и явно останах неразбран или на художника такъв му е критерия. Мота ме 6 /шест/ години. Затова пък ми взе символична сума за услугата - подготовка, цялостно боядисване и кантовете.
В началото на темата показах едни лепенки, но се оказаха ментаци. Купих ги готови от търговец.
Тези си ги поръчах на ново. В Пловдив. Само използвахме мащаба на онези. Бяха някакви на прозрачно фолио и на този тъмен цвят съвсем се изгубиха. Освен това бяха на цяла лепенка и не можеше да се изпъне перфектно на резервоара, понеже е избомбен.
Тези са от три отделни части. SHUL, замъка и Simson. Малко се озорих докато ги центровам и напасна една към друга, но се получи добре.

От какъв материал е капачето на предната вилка, към оста на каплата и защо реши да не го хромираш?

Роска, не те разбирам напълно. Ако се отнася за двата декоративни капака, боядисани в сребрист мат....и хванати с по две болтчета, да. Те са алуминиеви и оригинално стоят така.

Не знам как ще го караш, толкова перфектно изпипано, мен ще ме е страх...

Ще го държа в хола. Имам място. Няма да го карам. То и без това няма регистрация. Правя ги за занимавка. Паметници. :)
Сглобих го до степен, показана на снимките. Пренесох го на село при баща ми. Нямам време да се занимавам. Вече е събран. Поставил му е жила и ел инсталация. Има още малко довършителни работи. Някой ден ще го снимам.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 24, 2018, 14:32:04
Отговор #115

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Жоре, ми разбира се ,че в хола , ще го държиш то това направо е произведение на изскуството! Много си търпелив и внимателен към детайла свалям ти шапка за положения труд и упорство.

Юли 30, 2018, 16:32:02
Отговор #116

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро, направо си прекалил!
Красота, красота, красота!

Чудно е!!!

... Много си търпелив и внимателен към детайла свалям ти шапка за положения труд и упорство.

Няма как да подмина тези хубави слова и да не благодаря за тях. Вашата подкрепа наистина ме накара да продължа. Много ви благодаря. Старая се да доставям наслада на сетивата. Както го правят и други колеги в този форум.
 Разбира се, не изключвам и хората, на които им е интересна темата, но не пишат. Благодаря им за проявения интерес.

Сега може малко да ви разочаровам, като ви покажа единствения не оригинален детайл - Седалката.
Проблем беше намирането на читава такава. Даже купих една от Базар и като я видях, директно замина в коша.
Отказах се да търся и се насочих към магазините за велосипеди.
Харесах си тази. Широчка е. Удобна. Уж здраво е направена. По форма е близка до оригиналната. Има и някакво ретро излъчване с тези двойни пружини.
Седалката беше черна. Това черно нямаше как да го оставя и задължително трябваше да се тапицира в оригиналните разцветки.
Днес сутринта я дадох на тапицер и преди малко си я взех готова. Добре я е направил човека. Харесва ми.
Това беше последния детайл, който трябваше да се направи, нищо че седалката и кожата съм ги купил преди 5г.
Чаках до последно, да видим дали ще стане мотор от това :)







« Последна редакция: Юли 30, 2018, 17:45:08 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 01, 2018, 23:13:01
Отговор #117

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури








































Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 02, 2018, 08:22:58
Отговор #118

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Никога не съм се съмнявал в крайния резултат, но съвсем друго си е като го видя, дори на снимки. Браво! Страхотен е станал! Особено като направя сравнение с първите снимки, резултата е повече от отличен!

Браво, Жоро!

Август 02, 2018, 11:15:24
Отговор #119

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, Жоро! Чудесен интериорен предмет се е получил, а дребните разминавания с оригинала въобще не ме дразнят, понеже се връзват чудесно с общото излъчване на епохата. Интересно ми е все пак мислиш ли да му сипеш масло и бензин, ей така за да му чуеш гласа, пък защо не и да го поразходиш из квартала или поне из двора?
Малко встрани от темата  признавам, че и аз тайно си мечтаех моята ретро моторетка да я направя такъв интериорен предмет, понеже от години вече не смея да я карам в софийското движение. Обаче цял ред обстоятелства ме отказаха - по-рядък модел е за нашите ширини и трудно се намрат оригинални части, а и нямам време, нерви, условия и умения да постигна подобен резултат. Е, има много добри професионални реставратори, включително колеги от форума, но за мен поне не си заслужава чак толкова голяма инвестиция. И не на последно място, нямаме много място в хола - жена ми сигурно ще ме изхвърли заедно с мотора :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.