Автор Тема: Simson SR 2E 1960 г.  (Прочетена 79430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2012, 21:26:08
Отговор #50

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Бръм? :)

Остава и да запали O:-)
Бръм-а ще е пролетта. Без рамка нищо не мога да направя
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 02, 2013, 12:40:17
Отговор #51

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Днес пристигнаха някои части от Германия. Огледалото и гумички за фара и стойката на фара, през които минават жилата и ел. инсталацията.
Използвах момента и си поръчах огледало, максимално близко до оригиналното за KR-а.  Неговото е хром и ще бъде поставено на SR-а. Така се и вързват нещата. Хром кормило с хром огледало и металик кормило с металик огледало ;)

« Последна редакция: Януари 02, 2013, 12:43:58 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 02, 2013, 16:29:25
Отговор #52

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Браво поздравления, та в кой мозей е показаният на снимките експонат  ;D ;D

Януари 02, 2013, 16:46:36
Отговор #53

Неактивен restavratora

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
До колегата Жоро-120Л , колега проекта ти е много интересен и така както гледам ще стане заводско изпълнение.
Би ли качил или пратил снимки на КР-а , на [email protected] или да направиш тема за него тук в форума.
Благодаря ти , и продължавай във същият дух.
Поздрави, Станислав.

Януари 02, 2013, 17:55:19
Отговор #54

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
То си има тема и за него:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1413.0

Януари 02, 2013, 21:16:04
Отговор #55

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Браво поздравления, та в кой мозей е показаният на снимките експонат  ;D ;D

Хм............в моя музей :))

До колегата Жоро-120Л , колега проекта ти е много интересен и така както гледам ще стане заводско изпълнение.
Би ли качил или пратил снимки на КР-а , на [email protected] или да направиш тема за него тук в форума.
Благодаря ти , и продължавай във същият дух.
Поздрави, Станислав.

Да, вече има линк към темата. Благодаря на dido1903 за съдействието. :)
Снимките са в макс. резолюция, която имам. Поправих си една грешка по KR-а, та исках да покажа нагледно за какво става въпрос.
Благодаря за добрите пожелания. Поздрави
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 02, 2013, 22:28:45
Отговор #56

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Днес пристигнаха някои части от Германия. Огледалото и гумички за фара и стойката на фара, през които минават жилата и ел. инсталацията.
Използвах момента и си поръчах огледало, максимално близко до оригиналното за KR-а.  Неговото е хром и ще бъде поставено на SR-а. Така се и вързват нещата. Хром кормило с хром огледало и металик кормило с металик огледало ;)


Леле, страхотно е, колега, сигурен съм, че като ново от магазина е изглеждало по -зле от сега :)

Януари 02, 2013, 23:32:50
Отговор #57

Неактивен restavratora

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Извинявам се за несъобразителността си , и за това че не потърсих за тема...
Поздрави още веднъж и ще следя развитието по темата със интерес. И аз имам един Simson SR2-E , който съм възстановил, така че ако имаш въпроси или ако мога с нещо да помогна насреща съм.
Поздрави, Станислав.

Януари 03, 2013, 12:52:15
Отговор #58

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Леле, страхотно е, колега, сигурен съм, че като ново от магазина е изглеждало по -зле от сега :)

Много благодаря за добрите думи! Опитвам се да да връщам техниката към нов живот, в първоначалния й вид, до колкото мога. Такова е и моето желание.

Поздрави :)

..........Поздрави още веднъж и ще следя развитието по темата със интерес. И аз имам един Simson SR2-E , който съм възстановил, така че ако имаш въпроси или ако мога с нещо да помогна насреща съм.
Поздрави, Станислав.

Станиславе, оценявам отзивчивостта ти и благодаря, че мога да разчитам на твоята помощ.
Проблемите ми бяха основно с набавянето на липсващите части и търсенето на такива, които задължително трябваше да са нови. Също и с рисуването на кантовете - намерих художник, който обеща, че ще свърши работа. Липсите вече са отстранени. Днес пристигнаха още някои неща от Германия - кормило, спици за двете капли и ринг за фара. Очаквам още един детайл. Като пристигне, ще го покажа.
Разбира се, старая се да предвиждам нещата, но в процеса на работа е възможно да се получат някои изненади, от които не съм застрахован. :) Прекрасно е чувството, че можеш да разчиташ на колегите и приятелите от форума.

Поздрави



Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 07, 2013, 17:10:46
Отговор #59

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Днес занесох частите за хром. Главините не могат да ги полират, защото имали ръбове, ъгли т.е. трудно достъпни места, затова реших да ги направя прахово - св. сиви.
Рефлектора не могат да го хромират. Отидох до магазина и си взех чисто нов от Балканче. Посл. бройка. / на посл. снимка/
По-интересното е, че във фирмата за хрома, влиза един клиент с части, вижда моите и казва: "Това е от СР2" :) Разговорихме се за реставрации и той сподели, че има СР2 - 2бр. в процес на реставрация и един готов реставриран. Предложи ми да ги видя, заведе ме до тях и като видях реставрирания, направо останах, като гръмнат! Ама перфектно направен! Перфектно, друго не мога да кажа. И точно в цвета, който смятам и аз да го правя. Кантове, мантове, емблеми, боя - всичко всичко. Каза, че с най-голямо удоволствие ще ми съдейства с каквото може, и за кантовете и ще ме свърже с човека, който му ги е правил. На всичкото отгоре се оказа и Шкодаджия. Имал е 105, сега е с Фабия. Подари ми и една мн. запазена седалка за КР-а с оригиналната тапицерия.  :)


« Последна редакция: Януари 07, 2013, 17:12:44 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.