Автомобили > Исторически бележки за Японски автомобили

Историята на Mazda

<< < (2/3) > >>

USfan:
Един проникновен анализ и тестдрайв от Дъг Демуро защо Миата е един от най-значимите правени автомобили, и вероятно най-великата спортна кола сред всички досега създавани.

USfan:
Нещо много интересно, чрез показване на граждански и рейсинг версии в разл. етапи на реставриране и съхранение, тук може да се проследи историята на роторните спортни модели- от Космо и РХ2, през РХ3, и до няколкото генерации на РХ7, плюс рейсинг ИМСА-болидите с 4-роторни атмосферни мотори.




USfan:
Нещо което истинските ентусиасти, вкл. и аз, отдавна чакаха- сравнителен и задълбочен едновременен тест на всичките 4 Ген. Миати.
Аз лично съм карал разни версии на 3 от тия 4-те общо генерации.

Още в нач. на 90-те, един мой съученик от В. Пик внесе една от първите налични в БГ Миати, чисто нова с 1.6 л. мотор с ръчни, така че неговата буквално съм я разкатавал от ръчкане, цедейки на макс. оборотите на слабишатото и 115 коня моторче.
Малко по-късно, в средата на 90-те, успях да покарам и една лифтинг 1 Ген версия, вече с 1.8 мотора, и пак с ръчни.

Две и отгоре десетилетия по-късно, съм пробвал и двете версии на актуалната 4 Ген- една 2 литра тарга автомат, и една базова 1.5 литра кабрио с ръчни.
Карал съм разбира се, и моята 2 Ген, която е 10-години МХ-5 Анивърсари Едишън от 1999 год.
В последните 10-15 години обаче ми убягваше да пробвам каквато и да е Миата от 3-та генерация, а на дизайн те ми харесват много.

Та ми е много любопитно, какво ще кажат за най-тежката и съответно тромава на поведение МХ-5, от всичките тия 4 генерации.
Това тук сравнение на всичките, поне за мен ще е страхотно занимателно нещо.


USfan:
Автомагйосника по Тубата, един реднек от щата Канзас, но иначе добър майстор по всякакви коли, вкл. и итало екзотики, и с огромен опит по тях, най-накрая реши да разгледа подобаващо в сервиза си и една 2 Ген Миата, ат същата моделна година като моята- 1999.

USfan:
20 години след производството на Юбилейната 10 години 1989-1999 Миата /какъвто е и моя син екземпляр/, Мазда пусна друг юбилеен модел- 30 Анивърсари Мх-5.


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия