Автор Тема: Opel Rekord C Sprint Coupe - находката!  (Прочетена 62555 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 14, 2023, 12:45:48
Отговор #190

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Малко снимки от неуспешните ми опити да си сложа Спринтовски лепенки.
Бях си поръчал лепенките от Германия преди година и през лятото реших да пробвам да ги сложа. Тези на предните калници и на вратите се получиха. Но задните калници са с особена вълнообразна форма , а лепенките са изцяло прави, нямат извивка. И така и не успях да ги сложа. После ми казаха, че трябвало да се маже със сапунена вода и разни други мурафети, но... късно.
Чудя се дали има някъде студио, където могат да ми ги залепят срещу заплащане?
100 евро е комплекта, не ми се експериментира втори път аз да го правя май...


И една снимка след като махнах лепенките и направих едно пътешествие от Видин до Благоевград и обратно за 2 дена.



Жоро, ако фолиото не е специално "стреч", дори със сапунена вода няма да стане. Измери точните размери - дължина, ширина и разстояние между лентите и ще ти кажа откъде в Сф да си закупиш изгодно ролка стреч фолио, ако нямаш път насам може да си го поръчаш и по куриер. После ще ти направя файл, по който да ти ги изрежат на плотер в някоя рекламна агенция. Едно време и аз имах бизнес със широкоформатен режещ принтер, на него си бях правил лентите на зелената Шкода 130LR, които обаче не станаха идеални де, точно защото не предвидих още при изрязването накаква извивка по раздувките, а разчитах да го нагласим чрез разтягане на стреч фолиото при лепенето със сапунена вода. Ако искаш обади се довечера да ти обясня по-подробно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2023, 14:15:41
Отговор #191

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да, съветите на Митко са правилни.
Тия лепенки са като жената при гръцката/турска любов.
Не е ли произведена по рождение да се стречва, колко да мажеш и да плюеш, все трудно става...   :))

Жоро, иначе по въпроса и някой с опит да го прави, например човек с практика с поставяне на такива надлъжни ленти на широки площи с обла форма, е Пешо- тук колегата Петер1978.
Той вече на 4 броя ТрансАми 2 Ген си ги лепи сам, след като ме ги режат от някакви рекламни агенции, или пък си поръчва готови китове като товая комплект, но от Щатите.
И бих казал, особено като видях преди 1 седмица и вече напълно готово последното му Ф-боди, на което има такива отн. сложни надлъжни лепенки за Спешъл Едишън версиятат ТрансАм, че резултата е повече от добър.
Пиши му по Фейса, или звънкай му на Пешо по тел, че може тук и да не ти прочете веднага съобщението.

Февруари 21, 2023, 23:54:17
Отговор #192

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Krank - имам останали мостри оригинални незалепвани , така че ще ти донеса на погледнеш и да кажеш какво можем да направим. Супер, ще е ако може да ги създадем. Когато ги поръчвах ми изпратиха по погрешка комплект за 4-врат седан. После ми изпратиха и правилните, като първия сет ми го подариха. Така, че имам цял един сет, от който може да се види както точната форма, разстояния между лентичките, така и марката на самото фолио.

Люси, не се бях сещал да питам Пешо. Благодаря за идеята, ще говоря с него като се видим!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 22, 2023, 00:11:32
Отговор #193

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
За първи път ниждам такива лайсни отзад, при номера, както и между тавана и задните калници.Имаш ли такива, както и на веждите на калниците?

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 22, 2023, 08:30:32
Отговор #194

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
За първи път ниждам такива лайсни отзад, при номера, както и между тавана и задните калници.Имаш ли такива, както и на веждите на калниците?



Милене, тия при номера отзад са от Комодор. Хром лайсните между калниците и тавана е само при автомобилите с винилово покритие на тавана. Около калниците имам хубави хром арки, ама не ми се дупчат ламарините за да ги монтирам. Явно моят Спринт не е имал оригинално такива хром детайли, защото няма отвори никъде за тях. Та затова си стоят в гаража.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 22, 2023, 09:34:02
Отговор #195

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Да, така е. Тук е въпрос на ниво на оборудване и екстри.

Февруари 22, 2023, 15:12:32
Отговор #196

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Може би само при Опел лайсните ги има при винилово покритие на тавана. При старите фордове от 60-те също ги има тези лайсни и са доста ефектни, особено когато разделят 2 цвята... :D

Февруари 23, 2023, 23:44:03
Отговор #197

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ретро парад Видин 2022:

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9