Автомобили > Немски автомобили

BMW E12 1978 - нов живот за акулата!

(1/30) > >>

DMC:
Не мина много време, от както си продадох кафявата Е-12-ка и ето на - купих си друга. Имаше обява в мобилето, имах свободен ден една неделя и прескочих до Ботевград. Поговорихме с човека и я взех след 2 дена.
Внесъл си я е от Германия през 1989та, като я е купил от първия собственик. Колата оригинално е била 520 М20Б20. Има хидравлика, няма оборотомер, без ел стъкла и ел огледала, гола, голеничка Е12ка.
Моторът е сменен с М20Б27, като му е направен и основен ремонт. Главата си е "карбураторната" :)
Има си и газова, която не е ползвана до момента. The Storm ми удари много сериозно рамо да събудим мъртвеца. Колата беше стояла 7 години на едно място. Парното беше спукано, джантите бяха мерцедесови 5х112, престъргвани с пила на 5х120 + фланци сделани от шайби за болтове, залепени в пакет по 5 за всеки болт :)
Абе с 1 дума - ДРАМА! А да - предния джам беше пръснат. Но за час и половина я докарахме до състояние да се движи, прехвърлихме я и газ към София. Скоростите вият почти като тия на Walter Rohl на Quattro-то :) Като тръгнахме да доливаме масло, кутията си глътна 1Л и малко. Семерингът на опашката обаче се оказа, че тече със струя, така че след 5 дена вече нямаше масло в кутията пак. Ама... не я бърка.
Ходих си до Габрово да я регистрирам и за 600км без масло в кутията няма грижи. Кутията по всяка вероятност не става за нищо, ама мен това в момента не ме вълнува. Висящият лагер също е тотал щета - направо е хвърчащ лагер. Като тръгва колата, карданът танцува в тунела и удря здраво по ламарината :) Хебел, носачи, амортисьори - всичко е аут.
Моторът ще изхвърчи в близките седмици  на негово място ще влезе един М30Б28 '79 в комплект с гетраг 262. Задния мост от Е28 ще го оставя за момента, за да мога да имам по-голям избор за дифове. Но вероятно ще потърся носачи с дискове и реактивна щанга обаче.
Denko преди време ме снабди с едни BBS Mahle 7J, 14", ET11 и те набор '79. Така, че и те ще отидат на колата :)
Салон, интериор още не съм мислил. Дали ще е зелена, бежова, синя... Нямам представа още.
За момента искам да сменя мотора и да наглася окачването, всичко да е тип топ. Ще я покарам така с тази боя и с този салон , пък по-натам ще го мисля. Ето малко снимки:




Тъжна картинка:













Понеже трябваше да се смени предното стъкло, реших да консервирам и малкото ръжда, която имаше покрай прозореца. Телена четка, грунд, боя. Нищо по-спциално.








Ето го и Е28 моста:



А тук сме при Мало Бучино Crash team, за малко know-how относно Solex 4A1. Благодаря на Марто и Тони за помощта.



Някой някога е махал бобината на запалването и е сложил някаква странна на нейно място. Пак работеше и с нея, но реших да си сложа истинския BOSCH:



Ами това е за сега. Колата е регистрирана, всичко е точно. Чака да намеря време тия седмици за да трансплантирам мотора.
Поздрави!

skodko:
Успех! Пожелавам ти тази да стане поне двойно по- добре от старата.

pavel.velev:
честита ти придобивка успех в начинанието .

BENZINO:
Е12-ката изглежда доста читава,страхотен проект се очертава  :) Интересно ми е,ако и набиеш едно М30Б35 в коша дали ще си пали сандалите на трета :)

USfan:
Честита придобивка!  :D
Това блатното немско полу-армейско зелено е грехота се сменя.
Толкова е характерен за 70-те, точно този отенък за по-премиумните немски коли тогава.
И Мерцедеси сомове еС-класи съм виждал в подобни, но една идея по отровно зелени отенъци. 
най якия за тогава цвят е това.
Заедно разбира се, и с резеда зеленото на тройката на едната снимка.  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия