Автор Тема: BMW E12 1978 - нов живот за акулата!  (Прочетена 78135 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2012, 21:04:40
Отговор #30

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Две акули казват "Сбогом" на една вече умъртвена акула:

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 27, 2012, 21:11:44
Отговор #31

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Добреее деее, тези лайсни от калниците защо не ги взехтееее ?!?!

Ноември 27, 2012, 21:48:20
Отговор #32

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Тези стари железа М30 и М20 са зверски здрави.Не са като новите алуминиеви комерсиялни коруби,които при едно излизане на стрелката на температурата от средата и стават масларки  :) Няма да забравя преди две години един приятел реши да си направи ревизия на 3 литровото М30,което до последно ядеше зверски бой без никакви проблеми-в последствие се оказа че блока е нацепен като на стара баба петите  :)  Моето комби е с  2 литрово ванусно  М50.Старият ми двигател беше около 1500 пъти прегряван.Накрая гореше масло и пушеше като Вартбург и доливах всяка сутрин водица,в последствие се оказа че е със сцепена глава-а се движеше без проблеми,дори ходих така до Пловдив и обратно...Така,че истинските автомобили са до края на 90-те,от там нататък всичко е комерс  :) Успех с проекта,ще ми е много интересно да разгледам на живо М535-цата ти  :)
Напълно съм съгласен, имал съм пет БМВета, пословично здрави с много лесна поддръжка, а шестото -Е46 от 2003 направо ме разорява. Извинявам се за офтопика  ;)

Ноември 28, 2012, 00:11:50
Отговор #33

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добреее деее, тези лайсни от калниците защо не ги взехтееее ?!?!

Ники, тия лайсни ги имам повтарящи няколко пъти, а и тия бяха пробити с видийки. Вече май имам всички части за да събера идеалната за мен кола и мисля да спирам със събирането на всевъзможни части, само защото са редки и някой някога някъде може да търси точно такъв чарк. Просто се заривам с боклуци, плащам наеми на помещения, като наемът като го събера за 1 година от както го плащам излиза, че е по-скъп отколкото боклуците вътре.
От тая акула свалихме наистина всичко, което ставаше.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 28, 2012, 09:22:12
Отговор #34

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Яка снимка - малко тъжна. Добре че здравите акули са две а счупената една, а не обратно :).
Особено последната която DMC купи според мен живее втори живот като по чудо.
Поздарви

Декември 17, 2012, 13:08:14
Отговор #35

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Вчера посвърших доста работа по колата. Боядисах "новия блок", изчистих скоростите, събрах всички необходими части за да е готов блока да бъде пуснат в коша. В момента, в който трябваше да сложа веригата на маслената помпа обаче ударих греда - веригата идва с 2 звена по-къса  :-[  Уж всички М30 мотори са еднакви, ама ... не съвсем. :) При различните модели купета (Е12, Е28, Е23, Е3) , помпите и картерите са доста различни и аз го докарах експериментално. Както и да е, имам необходимата верига, просто не ми беше под ръка вчера. Лапите са почистени и боядисани, блока също, лостовия механизъм за скоростите също. Намерен е кардан със здрав висящ лагер. Остава тая верига да монтирам и съм готов да пусна мотора.
Другото, което свърших вчера е да обезкостя 12ката - скоростите, кардана, генерацията с колекторите, всичко е долу. Токове, хидравлика, всичко е разкачено. Лапите са освободени. Трябва само да се дръпне мотора от коша, но не го направихме вчера, защото нямаше къда да го сложим. Ето малко снимки, макар и с кофти качество:















Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 17, 2012, 18:05:08
Отговор #36

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Да не си взел разаните пружини и джантите от Мартин?  ;D

Декември 18, 2012, 12:05:05
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Добреее деее, тези лайсни от калниците защо не ги взехтееее ?!?!
Ники, тия лайсни ги имам повтарящи няколко пъти, а и тия бяха пробити с видийки. Вече май имам всички части за да събера идеалната за мен кола и мисля да спирам със събирането на всевъзможни части, само защото са редки и някой някога някъде може да търси точно такъв чарк. Просто се заривам с боклуци, плащам наеми на помещения, като наемът като го събера за 1 година от както го плащам излиза, че е по-скъп отколкото боклуците вътре.
От тая акула свалихме наистина всичко, което ставаше.

Хехе, да, така е, човек трябва да се пази да не става роб на вещите. :))
При все това, предния десен калник ми се вижда прав и неудрян, и със свободна от ръжди вежда, въпреки гнилата част на прага.
Успех с правенето на здравото баварче, става страхотно.  :)

Декември 19, 2012, 19:42:00
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, доста труд и мерак хвърляш в него - надявам се накрая да не го продадеш като старото, което доколкото помня също беше доста мераклийски направено от теб и возеше много приятно - чак ми стана жал като разбрах, че си се разделил с него.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 19, 2012, 23:21:42
Отговор #39

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Браво, доста труд и мерак хвърляш в него - надявам се накрая да не го продадеш като старото, което доколкото помня също беше доста мераклийски направено от теб и возеше много приятно - чак ми стана жал като разбрах, че си се разделил с него.

Да, кафявата кола не беше никак лоша :) Но ... имаше забележки, които адски много ме дразнеха и нямаше как да ги оправя. Затова се разделихме с нея. Тази си я правя за мен. Вече имам много по-ясна идея какво искам, знам какво представлява и автомобила и конктретната ми бройка. Имам цел и действам. За момента мисля да я направя 100% технически изрядна до пролетта - ревизия спирачки, ново окачване, двигател с основен ремонт, чисто нова генерация и т.н. Вероятно и шпер ще сложа. Тази година живот и здраве ще го карам hood ride - с ръждясал преден капак, лъскави джанти и някоя друга лепенка по купето. Салонът ще е много шарен - бежов мокет, сини кори на вратите и зелени седалки :) По-нататък ако съм жив и здрав ще я пребоядисам. За момента искам да имам технически изрядна кола и да раздавам всичката газ :)
А и все пак съм разчекнат между две коли - правя си и 205цата, която също гълта парички и време.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9